Sarita Mandanna

Sarita Mandanna urodziła się i dorastała w Indiach. W dzieciństwie fascynowały ją historie opowiadane przez dziadka. Jej rodzina pochodzi z regionu Kodagu, gdzie toczy się akcja powieści "Tygrysie wzg... Sarita Mandanna urodziła się i dorastała w Indiach. W dzieciństwie fascynowały ją historie opowiadane przez dziadka. Jej rodzina pochodzi z regionu Kodagu, gdzie toczy się akcja powieści "Tygrysie wzgórza".

źródło opisu: www.otwarte.eu

pokaż więcej
Wszystkie Poza moją biblioteczką W mojej biblioteczce Pokaż książki znajdujące się:
Tygrysie Wzgórza
Tygrysie Wzgórza
Sarita Mandanna

7,41 (696 ocen i 140 opinii)
Tygrysie Wzgórza
Pozwól się oczarować historii zakazanej miłości, która naznacza całe życie. Koniec XIX wieku, południowe Indie. Nad brzegiem strumienia zjawiskowo piękna Dewi i jej przyjaciel Dewanna beztrosko się b...
czytelników: 1968 | opinie: 140 | ocena: 7,41 (696 głosów) | inne wydania: 1

Wywiad z autorem

Jakie to uczucie stać się pisarką o międzynarodowej sławie? Czy pisząc swoją książkę wierzyłaś, że może trafić w ręce czytelników na całym świecie?
Nigdy. Mam ekonomiczne wykształcenie i pełnoetatową, płatną pracę w finansach. Kiedy zaczęłam pisać książkę nie znałam żadnego pisarza, ani żadnego wydawcy. Wszyscy moi znajomi byli albo finansistami albo marketing owcami. Rozpoczęłam pisać książkę dla jej historii. Opowieść po prostu powstała w mojej głowie i bardzo chciałam ją napisać. Oczywiście chciałam, aby została opublikowana, jednak nigdy tak naprawdę o tym nie myślałam. Nie wiedziałam czy będzie nawet wystarczająco dobra, aby zostać wydana. Natomiast została nie tylko opublikowana, ale także przetłumaczona na tyle różnych języków i wydana w tak wielu krajach. To naprawdę było jak jakiś sen, miałam rzeczywiście bardzo dużo szczęścia. Napisałam ją po angielsku, a potem została przetłumaczona na 18 innych języków.
Jak rozpoczęłaś pracę nad książką?
Zupełnie mnie to zaskoczyło. Jestem zwyczajnym czytelnikiem. Kocham czytać książki. Dorastałam w środowisku, gdzie zawsze było bardzo dużo książek. Moja mam czyta sporo. Myślałam, że mogłabym pisać, ale że może zrobię to któregoś dnia, jako jakiś dodatek. Wszystko zmieniło się pewnego dnia, mieszkałam wtedy z Nowym Jorku. Transakcja, którą się zajmowałam szła akurat bardzo źle, mój szef bardzo na mnie naciskał. Wróciłam do domu późno wieczorem i chciałam po prostu zrobić coś, co nie będzie miało nic wspólnego z liczbami. Otworzyłam więc mojego laptopa i po prostu zaczęłam pisać. Trwało to jakiś tydzień. Wracałam z pracy i po prostu pisałam. Po tygodniu odkryłam, że dawało mi to dużo satysfakcji i przyjemności. Pomyślałam więc, że mogłabym po prostu pisać. Nie były to jeszcze „Tygrysie wzgórza”, była to inna opowieść, również dziejąca się w Kodagu. Natomiast, obojętnie jak bardzo naiwnie to brzmi, pomyślałam wtedy, że mogłabym napisać powieść.

Dyskusje o autorze (1)

Przeczytaj także

1
819
1121
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (11)

Czytelnicy (819)

Cytaty tego autora (24)
lista cytatów dodaj cytat
Powiązane treści
Sarita Mandanna odpowiedziała na pytania użytkowników lubimyczytać.pl

Sarita Mandanna, autorka „Tygrysich wzgórz” odwiedziła Polskę. W czasie swojego krótkiego pobytu odwiedziła Warszawę (2 grudnia) oraz Kraków (3 grudnia). Oprócz udziału w spotkaniach autorskich, Mandanna udzieliła wywiadu odpowiadając na pytania użytkowników lubimyczytać.pl.


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd