rozwiń zwiń

Literackie aukcje WOŚP 2023: sprawdź, co można wylicytować

Anna Sierant Anna Sierant
18.01.2023

Kolacja z ulubionym autorem? Własne nazwisko na kartach powieści, a może spotkanie z językoznawcami lub spacer śladami książek? Wszystkie te atrakcje znajdziecie w literackich licytacjach, które w tym roku przygotowano z okazji 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapraszam do zapoznania się z najciekawszymi książkowymi aukcjami WOŚP w 2023 roku!

Literackie aukcje WOŚP 2023: sprawdź, co można wylicytować Materiały prasowe Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra już po raz 31. Choć inicjatywa Jurka Owsiaka kojarzona jest przede wszystkim z pomocą dzieciom, w roku 2023 jej hasło brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą. Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”. Celem zbiórki będzie tym razem zebranie środków na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, którymi zakażenie się może doprowadzić do sepsy. Po raz pierwszy w historii WOŚP zakupione sprzęty pomogą więc wszystkim pacjentom, którzy będą tego potrzebować, bez względu na ich wiek.

Dlaczego wybrano taki cel? Z uwagi na sam przebieg sepsy, czyli zespół objawów wywołanych przez niekontrolowaną, gwałtowną reakcję organizmu na zakażenie. W przebiegu sepsy w ciągu kilku godzin może dojść do niewydolności wielonarządowej, wstrząsu i śmierci. WOŚP na swojej stronie podaje również aktualne globalne statystyki, z których wynika, że w skali globalnej sepsa jest przyczyną 20 procent wszystkich zgonów. Z pieniędzy zebranych podczas zbiórki Orkiestra planuje kupić urządzenia pozwalające przyspieszyć diagnostykę. Dlaczego? Z badań wynika bowiem również, że opóźnienie rozpoznania sepsy i podania antybiotyku zwiększa ryzyko śmierci z jej powodu o 8 procent.

31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 29 stycznia, wtedy też będą prowadzone zbiórki na ulicach. Już teraz jednak możecie wziąć udział w literackich licytacjach WOŚP. Autorzy i autorki licznie wspierają tę inicjatywę. Zobaczcie wybrane aukcje!

Weekend w mieszkaniu Wisławy Szymborskiej w Krakowie

Fundacja Wisławy Szymborskiej postanowiła wesprzeć WOŚP, wystawiając na aukcji weekend w domu noblistki w Krakowie. Ten, kto zwycięży w licytacji, może odwiedzić stolicę Małopolski z osobą towarzyszącą w wybranym i uzgodnionym z Fundacją terminie, do końca 2023 roku. 

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Spotkanie z Wojciechem Chmielarzem oraz strona planu jego powieści

Wojciech Chmielarz zaprasza do wzięcia udziału w aukcji, w której do wygrania jest spotkanie z autorem przy kawie i ciastku w Warszawie, w terminie dogodnym dla pisarza i zwycięzcy licytacji. Osoba, która wygra licytację, otrzyma również stronę planu jednej z powieści twórcy. Wojciech Chmielarz przygotował film, w którym zachęca do wzięcia udziału w aukcji:

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Kolacja z Łukaszem Orbitowskim

Ze swoim ulubionym pisarzem będą mogli się również spotkać fani Łukasza Orbitowskiego, którzy wylicytują wystawioną przez niego na aukcji kolację w jednej z krakowskich restauracji. Zaproszenie dla dwóch osób obejmuje nie tylko wspólny posiłek, ale i pamiątkowe zdjęcie oraz upominek w postaci powieści „Chodź ze mną” i tomów z serii grozy, które ukazały się nakładem Świata Książki. Na publikacjach będzie widniał autograf pisarza.

 

Link do licytacji znajduje się tutaj.

Marynarka Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz, jak zaznacza we wpisie na Facebooku, chciał w tym roku wystawić na aukcji WOŚP rzecz sentymentalną, ale i związaną z jego „robotą”. Dlatego zdecydował się na marynarkę, w której chodził na pierwsze spotkania autorskie i targi – postanowił przekazać WOŚP „coś, z czym najbardziej nie chce się rozstać”. Pisarz zaznacza też, że ktoś, kto wygra licytację, otrzyma nie tylko samo ubranie, ale i wejściówkę dla dwóch osób na zamknięty (i tajemny!) event w kwietniu, podczas którego Remigiusz Mróz osobiście wręczy zwycięzcy marynarkę.

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Imienna dedykacja w najnowszej książce Katarzyny Puzyńskiej z cyklu o Lipowie

Katarzyna Puzyńska wystawiła na aukcji WOŚP imienną dedykację, którą otrzyma w 15. już książce o Lipowie zwycięzca licytacji. Dedykacja zostanie opublikowana na początku książki i wiadomo już nawet, jak będzie brzmiała: „Dla [imię i nazwisko] w podziękowaniu za wsparcie 31. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!”. Autorka zaznacza, że na publikację trzeba będzie trochę poczekać, bo książkę należy „jeszcze napisać, zredagować, wydrukować”, jednak jej premiera najprawdopodobniej odbędzie się jeszcze w 2023 roku.

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Użyczenie nazwiska bohaterowi książki Ryszarda Ćwirleja

Wśród tegorocznych aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znalazła się również ta przygotowana przez Ryszarda Ćwirleja. Imię i nazwisko osoby, która ją wygra, pojawi się w najnowszym kryminale autora. Obok Teosia Olkiewicza, Mirosława Brodziaka czy Mariusza Balszkowskiego znajdzie się więc kolejny bohater lub bohaterka.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Użyczenie imienia bohaterowi książki Sylwii Winnik

Sylwia Winnik, autorka cyklu „Czarny kot” w trzeciej jego części nazwie jedną z jej bohaterek lub bohaterów imieniem i nazwiskiem osoby, która zwycięży w aukcji WOŚP. Osoba ta otrzyma również od autorki dwie książki z dedykacją. 

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Użyczenie imienia bohaterowi książki Sławka Gortycha

Sławek Gortych zadebiutował w 2022 roku „Schroniskiem, które przestało istnieć”, a na rok 2023 zaplanowana jest premiera drugiej części cyklu rozgrywającego się w Karkonoszach, zatytułowanej „Schronisko, które przetrwało”. Osoba, która wygra licytację, będzie mogła wymyślić imię dla bohatera lub bohaterki tej powieści. Jedynym zastrzeżeniem jest to, by imię było polskie lub niemieckie. Do rąk zwycięzcy licytacji trafi również egzemplarz pierwszej części trylogii karkonoskiej ze specjalną dedykacją od autora.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Kolacja z profesorem Bralczykiem i profesorem Miodkiem

Nazwiska tych dwóch językoznawców znane są nie tylko filologom polskim. Panowie zachęcają do wzięcia udziału w licytacji, na której wystawili dwuosobowe zaproszenie na kolację oraz na spotkanie z cyklu „Wielkie Pytania w Nauce”. Zwycięzca licytacji otrzyma również dodatkowy upominek – książkę z autografem prelegentów.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Kawa z Tomaszem Betcherem

Tomasz Betcher zaprasza zwycięzcę licytacji na kawę w Gdańsku, w terminie dogodnym dla obu stron. Zaproszenie jest ważne przez rok od zakończenia aukcji, a osoba, która ją wygra, otrzyma także 5 książek pisarza z dedykacją. W skład kompletu wchodzą powieści: „Tam, gdzie jesteś”„Szczęście z piernika”„Szeptun”„Żołnierskie serce”„Po tamtej stronie chmur”.

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Prebook i możliwość spotkania z Mikołajem Milcke

Mikołaj Milcke, autor „Geja w wielkim mieście”, wystawił na aukcji prebook swojej drugiej książki, „Chłopaka z drugiego planu”. Prebook to próbny wydruk, który nigdy nie trafi do sprzedaży i może zawierać literówki, a nawet drobne błędy. Drukowany jest po to, by autor już na papierze mógł nanieść ostatnie poprawki. Osoba, która wygra licytację, będzie również mogła spotkać się z autorem przy kawie w Warszawie.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Jeden dzień pracy w roli bibliotekarza

W dzieciństwie marzyliście o tym, by zostać bibliotekarzem lub bibliotekarką? Teraz macie ku temu okazję, ponieważ Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni wystawiła na aukcję WOŚP zaproszenie do odwiedzenia świątyni książek. Tym razem nie po to, by jedno z dzieł wypożyczyć, ale by zapoznać się z pracą bibliotekarza. Zwycięzca licytacji będzie mógł przez jeden dzień towarzyszyć zespołowi jednej z gdyńskich bibliotek.

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Webinar z Janiną Bąk

Janina Bąk, znana także jako Janina Daily, statystyczka od lat prowadząca blog poświęcony nie tylko statystyce, w 2020 roku zadebiutowała jako autorka książki, gdy w księgarniach ukazało się „Statystycznie rzecz biorąc”. Na aukcji WOŚP możecie wylicytować „webinar, który przytuli wasze synapsy” i podczas którego dowiecie się m.in., czy lepszym księgowym byłaby ryba, czy niemowlak, czy gołębie ograłyby nas w ruletkę i czy istnieje matematyczny wzór na szczęście.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Czytnik z autografem Mariusza Szczygła

Kolejną z tegorocznych aukcji WOŚP jest ta, w której można wylicytować czytnik inkBOOK Calypso Plus z etui, na którym znajduje się autograf Mariusza Szczygła, oraz 6 miesięcy abonamentu Legimi bez limitu, zarówno jeśli chodzi o e-booki, jak i audiobooki. Co więcej, wydawnictwo Dowody (dawniej Dowody na Istnienie) umieściło na czytniku również trzy książki elektroniczne: „Rubież. Reportaż wędrowny” Ewy Pluty, „Ogień wyszedł z lasu” Dawida Iwańca oraz „Fakty muszą zatańczyć” Mariusza Szczygła.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Czytnik z autografem Wojciecha Chmielarza

Swój autograf na etui czytnika inkBOOK Calypso Plus złożył także Wojciech Chmielarz. Zwycięzca aukcji, poza samym czytnikiem i etui z autografem, otrzyma również 6-miesięczny abonament w Legimi na wszystkie e-booki i audiobooki, a także pojemną torbę eko, poduszkę z e-czytelniczym hasłem oraz kod umożliwiający pobranie e-booka Wojciecha Chmielarza. 

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Czytnik z autografem Katarzyny Michalak

Ten sam czytnik, co w przypadku licytacji z Mariuszem Szczygłem i Wojciechem Chmielarzem, można wylicytować na aukcji z Katarzyną Michalak. Osoba, która ją wygra, otrzyma również etui z autografem i dedykacją, kod do Legimi na 6 miesięcy z dostępem do 160 tysięcy tytułów, pojemną torbę eko, poduszkę z e-czytelniczym hasłem, a także kod na e-book autorki.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Książki Dionisiosa Sturisa podpisane przez autora

Reporter Dionisios Sturis wystawił na aukcji WOŚP cztery książki, które poświęcił Grecji, Grekom. Jest wśród nich „Kalimera”, są „Gorzkie pomarańcze”„Zachód słońca na Santorini”, jest również „Nowe życie”. Jak zapewnia autor, „Grecja, którą wyczytasz w moich czterech książkach, jest jeszcze ciekawsza niż ta, którą znasz!”. Osoba, która wygra licytację, otrzyma również dedykację od Dionisiosa Sturisa.

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Różowy zeszyt Sylwii Chutnik

Na jednej z aukcji można także wylicytować różowy zeszyt „Czas odprężenia” ze specjalnym wpisem od Sylwii Chutnik. Do zeszytu dołączona jest zakładka.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Kolacja Gombrowiczowska

Katarzyna Bosacka zaprasza na Kolację Gombrowiczowską, „ekscentryczną, elektryzującą, pełną niebanalnych potraw i szalonych zabaw”. Kolacja odbędzie się w Muzeum Gombrowicza we Wsoli koło Radomia, mogą wziąć w niej udział 4 osoby, a wykwintne dania przygotują szefowie kuchni czterech restauracji: Casa Verde, Czas na Chleb, Hotel Rubin i Teatralna. Wieczór poprowadzi właśnie Katarzyna Bosacka, a o twórczości, życiu i upodobaniach kulinarnych Gombrowicza opowiedzą eksperci z Muzeum Gombrowicza we Wsoli. 

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Spacer z Adamem Wajrakiem po Puszczy Białowieskiej od Wydawnictwa Agora

Wydawnictwo Agora, „Gazeta Wyborcza” oraz oczywiście sam Adam Wajrak zapraszają do licytowania spaceru z autorem książek przyrodniczych, dziennikarzem, obrońcą Puszczy. Spacer będzie poświęcony rosnącym i żyjącym w niej gigantom: dębom, wykrotom, żubrom, jedynym ocalałym przedstawicielom europejskiej megafauny. Uczestnicy spaceru spróbują wytropić zwierzęta w ich naturalnym środowisku. 

W pakiecie, poza spacerem, jest również jeden nocleg w Białowieży dla 5-osobowej rodziny lub grupy w terminie od początku marca do połowy kwietnia 2023 roku. Ponadto osoba, która zwycięży w licytacji, otrzyma najnowszy komiks z cyklu „Detektyw Wróbel” Adama Wajraka i Tomasza Samojlika.

Link do aukcji znajduje się tutaj.   

Spacer śladami „Zamieci” z Zuzanną Gajewską

W zeszłym roku Zuzanna Gajewska zachęcała do spaceru tropem „Burzy”, pierwszej części cyklu o Ewelinie Zawadzkiej, właścicielce domu pogrzebowego. Tym razem spacer literacki związany będzie przede wszystkim z „Zamiecią”. Zwycięzca (jedna osoba lub grupa) odwiedzi z autorką ruiny dawnego młyna w Młynarach i stary cmentarz w Młynarskiej Woli, a także mniej i bardziej znane zakamarki miejscowości. Osoba, która wygra aukcję, otrzyma również książkę z dedykacją.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Spacer śladami „Mausa”

Ciekawą aukcję dla WOŚP przygotowało również w tym roku Technikum Architektoniczno-Budowlane nr 2 w Sosnowcu. Tą ofertą jest spacer historyczno-literacki po terenie dawnego getta żydowskiego w Sosnowcu-Środuli. Miejsce zostało utrwalone m.in. na kartach „Mausa” Arta Spiegelmana, pierwszego w historii komiksu, któremu przyznano Nagrodę Pulitzera. Środula opisana jest w piątym rozdziale tej publikacji. Zwycięzca będzie mógł wziąć udział w spacerze z maksymalnie 14 innymi osobami, a przewodnikiem będzie Tomek Grząślewicz – regionalista, tłumacz języka angielskiego, pracownik Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach i współpracownik Fundacji Brama Cukermana.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Wizyta w siedzibie TaniaKsiazka.pl

Firma Glosel, do której należy księgarnia internetowa TaniaKsiazka.pl (i sklep Bee.pl) zaprasza przyszłego zwycięzcę licytacji do odwiedzenia swojej siedziby w Białymstoku. Osoba, która wygra zwiedzi m.in. magazyn, w którym na powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się kilkaset tysięcy książek i 16 kilometrów półek wypełnionych od góry do dołu literaturą. Zwycięzca licytacji będzie mógł dotknąć niejedną okładkę książki i zrobić niemało kroków, odwiedzi również biuro TaniaKsiazka.pl, pozna pracujący w nim zespół, zostanie poczęstowany kawą, herbatą i „czymś na ząb”. Otrzyma również wielką paczkę zawierającą 31 książek i zapas zakładek.

Link do aukcji znajduje się tutaj.

Bezpłatne e-booki i synchrobooki od Legimi

Legimi przygotowało w tym roku 20 e-booków i synchrobooków (czyli e-booków i czytanych przez lektora audiobooków, z możliwością swobodnej zmiany formatu), które można bezpłatnie dodać na swoją półkę w aplikacji Legimi. Jedna osoba może pobrać jeden tytuł, a poznańska firma za każde odsłuchanie lub przeczytanie danej książki wpłaci 10 zł na rzecz WOŚP. Ważne jest więc, by nie tylko pobrać książkę na wirtualną półkę, ale rzeczywiście ją przeczytać, wysłuchać. Aby wziąć udział w akcji, należy pobrać tytuł na półkę do końca lutego, ale czytać i słuchać można również po tym terminie. 

Lista dostępnych tytułów znajduje się pod tym linkiem.  

Specjalny e-book wydawnictwa SQN dla WOŚP

Już po raz kolejny wydawnictwo SQN przygotowało e-book z myślą właśnie o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. W „Czego dusza zapragnie” znajdują się opowiadania czternaściorga pisarzy i pisarek: Anety Jadowskiej, Danuty Awolusi, Grzegorza Gajka, Jacka Łukawskiego, Jakuba Ćwieka, Jakuba Małeckiego, Joanny W. Gajzler, Magdaleny Kubasiewicz, Magdaleny Świerczek-Gryboś, Marcina Mortki, Mileny Wójtowicz, Pawła Radziszewskiego, Przemka Corso i Tomasza Żaka. E-book można kupić za 10, 20 lub 30 zł (plus VAT). 

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Kalendarz „Malarstwo polskie” od Wydawnictwa BOSZ

Wydawnictwo BOSZ wystawiło na aukcji WOŚP luksusowy kalendarz „Malarstwo polskie” o wymiarach 480 x 670 mm. Kalendarz wykonano z wykorzystaniem farb utwardzonych lampami UV, które zwiększają nasycenie i trwałość kolorów. Wydrukowano go natomiast na papierze premium o unikatowej naturalnej strukturze. Okładkę, a także strony z kolejnymi miesiącami zdobią słynne dzieła polskich twórców. Na stronie aukcji można zobaczyć, które konkretnie dzieła wybrano.

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

Pierwsze polskie wydanie „Wyprawy” („Drużyny Pierścienia”) Tolkiena

Poznański Antykwariat Bukinista zaprasza do wzięcia udziału w swojej aukcji WOŚP, w której wystawiono pierwsze polskie wydanie „Władcy Pierścieni” J.R.R. Tolkiena z 1961 roku. To zapewne niebywała gratka dla fanów Śródziemia, ponieważ w pierwszym druku wydano zaledwie 10 250 egzemplarzy, a Maria Skibniewska w pierwszych wersjach „Drużyny Pierścienia” tłumaczyła tytuł jako „Wyprawę”.

Link do aukcji znajduje się tutaj. 

20% z każdego zamówienia wybranych książek GWFoksal wesprze WOŚP

Każda osoba, która pomiędzy 23 a 29 stycznia 2023 roku kupi online wybrane tytuły Grupy Wydawniczej Foksal, dzięki swoim zakupom wesprze WOŚP – wydawnictwa przekażą bowiem 20% z każdego zamówienia wybranych książek z księgarni internetowej GWFoksal właśnie na rzecz Fundacji. Wśród udostępnionych tytułów znajdują się m.in. kryminały, thrillery, książki dla dzieci, reportaże.

Lista książek, których zakup wesprze WOŚP, znajduje się pod tym linkiem.

Aukcje WOŚP 2023: Książki z autografem

Wśród literackich aukcji WOŚP znalazło się w tym roku niemało książek z autografem. Miłośnicy publikacji non-fiction mogą wylicytować najnowszy reportaż Ilony Wiśniewskiej „Migot. Z krańca Grenlandii” oraz „Szwedzką sztukę kochania” Katarzyny Tubylewicz.

Nie zabrakło też aukcji dla osób czytających kryminały i thrillery. Do wylicytowania są m.in. podpisane przez autorów książki: „Pamiętnik diabła” Adriana Bednarka„Wiatrołomy” Roberta Małeckiego„Cierń” Przemysława Żarskiego „Prawo matki” Przemysława Piotrowskiego

Fani nie tylko literatury, ale i piłki nożnej być może wezmą udział w aukcji podpisanej przez autora książki Włodzimierza Szaranowicza „Życie z pasją” oraz „Z pierwszej piłki” Remigiusza Mroza, natomiast miłośnicy (mikro)wypraw i aktywności na świeżym powietrzu skuszą się być może na „Mikrowyprawy z Warszawy” z dedykacją od Moniki i Seweryna Masalskich

Rebis

Książki podpisane przez część swoich autorów i autorek wystawiło na aukcjach WOŚP Wydawnictwo Rebis. Na aukcjach można wylicytować egzemplarze z autografami m.in. Grahama Mastertona, Wojciecha Siudmaka, Siri Pettersen, Jonathana Carrolla i Williama Whartona

Zakamarki

Możecie także wziąć udział w licytacjach książek z autografami, przygotowanych przez wydawnictwo Zakamarki. Na aukcję wystawiono 9 egzemplarzy podpisanych przez Gunillę Bergström, Åsę Lind, Jujję Wieslander, Rose Lagercrantz, Fridę Nilsson, Evę Lindström, Marię Nilsson Thore, Moni Nilsson, Andersa Sparringa i Pera Gustavssona.

Jeśli chodzi o same autografy, można również wylicytować serduszko WOŚP podpisane przez Beatę Sabałę-Zielińską – aukcja znajduje się pod tym linkiem

Wszystkie książki z autografem, które można licytować w ramach tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znajdziecie pod tym linkiem, natomiast link do wszystkich licytacji w dziale Książki znajduje się tutaj

Życzę powodzenia wszystkim licytującym!


komentarze [51]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Bagynsky - awatar
Bagynsky 27.01.2023 20:57
Czytelnik

Taka "posucha" lekka, chociaż mam nadzieję, że innym się bardziej spodoba i będą licytowali :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Batalia - awatar
Batalia 27.01.2023 03:09
Czytelniczka

Kolacje, spacery, czytniki, spotkania, wizyty... a od Puzyńskiej autograf! Szarpnęła się  😂

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mariusz Miszke - awatar
Mariusz Miszke 25.01.2023 08:31
Czytelnik

Jedyne co do mnie trafia, to pierwsze polskie wydanie "Władcy pierścieni". Kolacja z Bralczykiem i Miodkiem? Cóż. To sympatyczni starsi panowie. Wybitni językoznawcy, z pewnością kulturalni ludzie, ale pod wieloma innymi względami mam do nich trochę zastrzeżeń. Czy chciałbym zjeść z nimi kolację? Może i tak, ale nie taką, za którą musiałbym jeszcze płacić. ;)
WOŚP obserwuję...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anachronist - awatar
Anachronist 25.01.2023 21:42
Czytelniczka

A ja krytykuję również podstawę. Orkiestra 'gra' już przez 30 lat. Długo. Bardzo długo. Kupiła tony sprzętu za miliony, jeśli nie miliardy złotych. I co? Co ze Służbą Zdrowia? Czy poprawiła się jakość świadczeń, skróciły kolejki do specjalistów? Czy Polacy żyją dłużej i są lepiej 'zaopiekowani' w szpitalach? Niestety NIE. Więc może nie tędy droga? Może coroczne, rytualne...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Mariusz Miszke - awatar
Mariusz Miszke 25.01.2023 22:09
Czytelnik

@Anachronist Ależ takie pytania jak najbardziej powinny być stawiane. Po prostu nie ja jestem odpowiednią osobą, aby na nie odpowiadać- aby stawiać, też nie bardzo, bo mnie WOŚP po prostu nie interesuje.

Problem, który mnie już jednak interesuje, to ten że stawianie tego typu pytań jest oceniane przez innych (i samego Owsiaka!) w perspektywie etycznej. W skrócie: a kim ty...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anachronist - awatar
Anachronist 26.01.2023 16:53
Czytelniczka

Kim ja jestem? No cóż, odpowiedziałabym w dużym skrócie tak: jestem rzekomym 'beneficjentem' tej całej akcji. Jestem tym który niby ma z takich zbiórek odnieść najwięcej korzyści ale niestety nie odnosi... A oceny, o których piszesz, już też słyszałam. Jak śmiem. Mam się nie odzywać, nie mędrkować, tylko japę szczerzyć, groszem sypać, piać z zachwytu i wielbić nieodmiennie....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Gocha - awatar
Gocha 29.01.2023 11:54
Czytelniczka

Nie wiem jak by było gdyby nie sprzęt z WOŚPu, ale faktem jest że naszej służbie zdrowia niewiele to pomaga, 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Book_Dragoness - awatar
Book_Dragoness 30.01.2023 08:57
Czytelniczka

A nie macie wrażenia, że teraz w ogóle jest taki klimat, że osoby, które nie widzą sensu wpłat na wszelkiego typu organizacje i fundacje, a w zamian domagają się reform np. w ustawodawstwie dotyczących praw zwierząt (obowiązek czipowania, ujednolicona baza danych, sterylizacja piesków nierodowodowych, edukacja społeczeństwa), są czarnymi charakterami w tej historii?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Evik - awatar
Evik 30.01.2023 17:43
Bibliotekarka

Sporo w tym racji. Póki co daję na WOŚP, ale uważam, że każdy swoje ciężko zarobione pieniądze może wydawać jak chce. Poza tym jest tyle innych organizacji pożytku publicznego. 
Dochodzi do tego "Nie dajesz na WOŚP? Korzystaj z respiratorów Szumowskiego" (jeden z opublikowanych memów na fejsie). 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anachronist - awatar
Anachronist 30.01.2023 17:56
Czytelniczka

Prawda jest taka: dużo łatwiej zorganizować zbiórkę pieniędzy, kupić sprzęt, popisywać się tym faktem w blasku fleszy, niż zreformować chory system. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Dag_Flis - awatar
Dag_Flis 23.01.2023 13:28
Czytelnik

Mikołaj Milcke wystawił prebook swojej nowej książki  Chłopak z drugiego planu. Co ciekawe rok temu wystawił możliwość nadania jeden z postaci imienia i nazwiska. Na Facebooku podał, że aukcję wygrał chłopak drag queen Kim Lee (tak nazywa się bohater w książce), która zmarła na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
 Chłopak z drugiego planu
rad - awatar
rad 19.01.2023 16:17
Czytelnik

Ech, miałem nadzieję na "kryminalny Poznań" z policjantami. Niestety.....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Bartosz - awatar
Bartosz 19.01.2023 05:17
Czytelnik

Miło czytać, że nawet znani pisarze dokładają cegiełkę do tak szczytnego celu, którym jest WOŚP. Jednak moim zdaniem mogliby się (niektórzy) bardziej postarać. Na co komuś czyjaś marynarka? Rozumiem, że licytacja jest symboliczna, można wystawić cokolwiek i pójdzie za ogromną sumę, ale element ubioru zwłaszcza taki, to lekka przesada. Rozumiałbym jakby to był kapelusz...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Bartosz - awatar
Bartosz 19.01.2023 13:08
Czytelnik

Talent może ma, nie neguje tego, ale idzie w komercje. Nie ważna ilość, ale jakość. Ja znam serie ,,W kręgach władzy" tylko to czytałem. Podobało mi się nawet, ale nieco naiwne, w tym kraju nigdy kobieta nie będzie rządzić. Za dużo szowinistów. Nawet królową Jadwige musieli zeswatać z Jogajłą. Pióro lub nawet to zdjęcie. No i co zrobi z tą marynarką kupiec? Powiesi na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Anna - awatar
Anna 19.01.2023 13:29
Czytelniczka

Marynarka? Serio?......nie wiem, poczułam się przez chwilę jak szmaciarz 😒

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Lis Gracki - awatar
Lis 18.01.2023 21:41
Bibliotekarz

"(...) fiolka z krwią króla, kalesony boga wojny" ... mamy wszystko. A macie egzemplarz "Who i who in Hell"?  😈

Żadna oferta do mnie nie trafiła. Więc zacząłem się zastanawiać czy jest coś takiego... i jest... chciałbym pójść w góry z Tytusem Karpowiczem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Evik - awatar
Evik 21.01.2023 09:56
Bibliotekarka

Kolacja z Miodkiem mogłaby być fajna, chociaż bałabym się usta otworzyć :P 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki - awatar
Lis 22.01.2023 15:17
Bibliotekarz

Nie miałem przyjemności spotkać prof. Miodka czy prof. Bralczyka ale z tego co miałem okazję ich oglądać, słuchać i czytać to to są bardzo inteligentni ludzie o dużym takcie. Mają olbrzymią wiedze ale są dalecy od tego by być językową policją. Oni postrzegają język jako wciąż rozwijający się. Samoczynnie ale i celowo. Myślę, że taka kolacja byłaby przyjemna i pouczająca w...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Remigiusz Koziński - awatar
Remigiusz Koziński 30.01.2023 09:33
Redaktor

I jeszcze Goździkiewicza weźcie do kompanii. Myślę, że możnaby wędrować i słuchać bez końca.
 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki - awatar
Lis 30.01.2023 13:27
Bibliotekarz

To musiałaby być wędrówka nad Najdłuższą Rzeką... bo obaj już na łonie Abrachama  😔

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Mariusz - awatar
Mariusz 30.01.2023 18:12
Czytelnik

Miałem tą przyjemność porozmawiać z prof. Bralczykiem, proszę mi uwierzyć, nigdy już więcej nie myślałem tak długo nad każdym wypowiedzianym zdaniem;)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Remigiusz Koziński - awatar
Remigiusz Koziński 18.01.2023 20:31
Redaktor

Marynarka Mroza!!! Yes, yes, yes :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki - awatar
Lis 18.01.2023 21:38
Bibliotekarz

A jak będzie... za mała?  😁

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Guzikowianka - awatar
Guzikowianka 19.01.2023 07:09
Czytelniczka

Może już jest za mała i dlatego właśnie ona trafiła na aukcję. Szkoda, że Pan Mróz nie postarał się bardziej i zaproponował zwycięzcy napisania, specjalnie dla niego, książki w tydzień?.. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MarekFeliks - awatar
MarekFeliks 19.01.2023 11:00
Czytelnik

...a gacie na wacie można wylicytować? nie ma..? to chodź wacia, idziemy dalej... (z Wiecha)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki - awatar
Lis 19.01.2023 17:15
Bibliotekarz

LOL, chodziło mi, że może być za mała na @Remigiusz Koziński  😆 Ale rozumiem, że raczej by jej nie nosił tak czy owak  😎

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval - awatar
Armand_Duval 19.01.2023 18:03
Czytelnik

Ciekawe czy w marynarce Mroza nadal wyglądałbym jak przebrany menel?  😀

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki - awatar
Lis 19.01.2023 18:48
Bibliotekarz

A skąd! Wyglądałbyś jak sam Mróz... Dziadek Mróz  😈

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
PanKracy - awatar
PanKracy 19.01.2023 22:22
Bibliotekarz

Jest wiele sposobów noszenia marynarek: na ramieniu, pod pachą,... Nie widać, że za mała. Mam nadzieję, że pomogłem 😔

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki - awatar
Lis 19.01.2023 23:32
Bibliotekarz

Ale wtedy nie byłoby widać, że to marynarka Mroza  😈 Także tylko trochę... ale dobre chęci się liczą  😎

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Remigiusz Koziński - awatar
Remigiusz Koziński 19.01.2023 23:51
Redaktor

Będę się do niej tulił :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
almos - awatar
almos 20.01.2023 07:47
Bibliotekarz

Jak to nosić! Toż to bluźnierstwo. Do gabloty schować, opatrzyć odpowiednią plakietką i organizować wycieczki... 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Nimbra - awatar
Nimbra 30.01.2023 07:17
Czytelniczka

A na plakietce proponuje napis: "W tej marynarce pan R.
 Mróz już nie napisze żadnej książki."

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Armand_Duval - awatar
Armand_Duval 30.01.2023 14:51
Czytelnik

@Nimbra, to mi podsunęło ciekawy pomysł na następny finał WOŚP: zbierzcie tyle i tyle dużych baniek, a Remigiusz Mróz nie napisze więcej żadnej książki.  😃

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Lis Gracki - awatar
Lis 30.01.2023 17:58
Bibliotekarz

Ponoć zdjęcie pani Kurdej-Szatan, z jej własnoręcznym podpisem zrobiło furorę  😈

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Nimbra - awatar
Nimbra 30.01.2023 20:20
Czytelniczka

@Armand_Duval to prędzej polska służba zdrowia sama stanie na nogi niż pan Mróz żadnej więcej książki nie napisze :) 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
annkuczyta - awatar
annkuczyta 18.01.2023 17:04
Czytelnik

Dziękuję za udostępnienie niektórych naszych licytacji!
Pozdrawiam, członek Sztabu WOŚP w Malmö 💙 💛 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MalutkaPyza - awatar
MalutkaPyza 18.01.2023 15:17
Czytelniczka

Z Panem Remigiuszem Mrozem bym się spotkała chętnie, ale to tak za jakiś czas, jak będę miała  parę więcej przeczytanych jego książek. Niesamowicie mnie ciekawi ten autor, jako człowiek. Szkoda, że tu tylko o przekazanie marynarki chodzi. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post