Szczęście z piernika

2019-11-13
literatura polska święta Boże Narodzenie Toruń pierniki

Okładka książki Zanim cię zapomnę Karolina Głogowska, Katarzyna Troszczyńska
Ocena 6,8
Zanim cię zapomnę Karolina Głogowska,...
Okładka książki Galopem po szczęście Justyna Bednarek, Jagna Kaczanowska
Ocena 7,5
Galopem po szc... Justyna Bednarek, J...

56/2022

KALINA I RAFAŁ

Moja 4 książka autora i czekam na premierę 🥰 Polecam, ale przeczytajcie w grudniu, zamiast w kwietniu 😉 Wtedy poczujecie więcej magii.

56/2022

KALINA I RAFAŁ

Piękna historia która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Bardzo polecam.

Piękna historia która wciąga czytelnika od pierwszych stron. Bardzo polecam.

„Szczęście z piernika” to piękna, wzruszająca, ogrzewająca historia, pachnąca piernikami i pysznymi herbatami. Wprowadzająca nas w świąteczny nastrój, gwarantująca relaks, uśmiech i dobrą zabawę. Pobudza też apetyt na pierniki i inne świąteczne wypieki. Bawiłam się wspaniale, a przy okazji podjadłam całe mnóstwo pierników...

Przyjemna, świąteczna opowieść i bardzo aromatyczna :D z przepisów też skorzystam :D

Ciepła, ujmująca historia, poruszająca przy okazji kilka waznych wątków społecznych. Polecam na długie zimowe wieczory. Najlepiej w towarzystwie zimowej herbatki lub grzańca :)

Na półkach: , , , , ,

Książka, przy której aż chce się jeść pierniki, bo różne rodzaje korzennych przysmaków przewijają się przez tę powieść. Nie jest to stricte historia świąteczna, niemniej klimat okołoświąteczny pojawia się na kartach tej książki. Ale i tak najważniejsi są ludzie i ich sprawy.

Rafał wychodzi właśnie z więzienia, ale dawni kumple mają go na oku. Mężczyzna wydaje się drobnym przestępcą, który postanawia zerwać z procederem, za który poszedł siedzieć.
Oliwia to zbuntowana nastolatka, która pozbawiona rodziców, jest wychowywana przez apodyktyczną babkę, której na dziewczynie nie zależy.
Kalina stara się wystartować z własnym biznesem, cukiernio-piekarnią 'Ja pierniczę'. Jednak burzliwe rozstanie z narzeczonym przysparza jej licznych trosk, a do tego najważniejsze wyposażenie lokalu, piec piekarniczy, odmawia współpracy.
A święta są już za pasem.

Jak się pewnie domyślacie, losy tych bohaterów będę się ze sobą łączyły. Odkryjemy kilka tajemnic i na niektóre z tych osób inaczej popatrzymy. Książka pokazuje, że warto dawać drugą szansę, umożliwić ludziom wytłumaczenie pewnych kwestii. Miłość to potężne uczucie i może uruchomić w człowieku różne mechanizmy, pchnąć go do wielkich czynów.

Mimo poważnych tematów książka napisana dość lekko i fajnie się ją czyta. Autor zawarł sporo wiedzy na temat pierników, a na końcu książki znajdują się przepisy na słodkości. Jest to więc dobra przedświąteczna lektura.

"Ja pierniczę"! Jak mnie ta książka wciągnęła...

Rafał właśnie skończył odsiadywać wyrok za popełnione przed laty przestępstwa. Wolność , o której tak długo marzył, okazuje się jednak mniej kolorowa, niż jawiła się w jego więziennych wizjach. Przez tych kilka lat świat zmienił się o wiele bardziej, niż mężczyzna się spodziewał.

Nastoletnia Oliwia nie ma łatwego życia. Po pięknym, pełnym rodzinnego ciepła dzieciństwie, nie został nawet ślad. Mieszka w obskórnym mieszkaniu z babcią, która nie stroni od alkoholu, a opieka nad wnuczką, to ostatnia rzecz, jaka zaprząta jej głowę.ad

Startująca z własnym biznesem Kalina napotyka na szereg trudności. Jest o krok od spełnienia swojego marzenia o otwarciu piernikarni o oryginalnej nazwie "Ja pierniczę". Wtedy jednak jej życie staje na głowie, a dziewczyna musi na nowo zaplanować swoją drogę, zarówno zawodową, jak i osobistą.

Pewnego grudniowego dnia losy tych trojga bohaterów splatają się. Nowe znajomości przewartościują ich życie. Czy jednak uda im się wybrnąć cało z morza komplikacji? Czy z piernika uda im się ulepić tytułowe szczęście?

Książka idealna na okołoświąteczny czas. Zapach pierników wprost wylewa się spomiędzy jej stron i powoduje, że czytelnika ogarnia absolutna magia.

Bohaterowie odważnie walczą o to, by znowu poczuć radość życia. Jakkolwiek banalnie to zabrzmi, książka jest historią o sile miłości. Bije z niej nadzieja i optymizm. Bez względu na ostateczne efekty działań całej trójki, to, jak radzą sobie z trudnościami, jak wspierają się wzajemnie, dodaje otuchy.

Książkę czyta się lekko i z przyjemnością. Nie jest jednak zwyczajną powieścią obyczajową. Wiele wątków skłania do refleksji, każe się zatrzymać i zastanowić choć chwilę nad sensem codziennej gonitwy. Historia Oliwii, Kaliny i Rafała może stać się także źródłem wiary, że nawet najczarniejsze chmury w końcu może rozwiać wiatr.

Nie jest to co prawda powieść stricte świąteczna. Zbliżające się Boże Narodzenie jest jedynie tłem dla rozgrywającej się historii. Jednak unoszący się w powietrzu korzenny zapach pierników sprawia, że czytelnik podczas lektury może poczuć magię świąt. Zdecydowanie warto w zimowe wieczory otulić się ciepłem płynącym ze stron "Szczęścia z piernika".

"Ja pierniczę"! Jak mnie ta książka wciągnęła...

Nastoletnia Oliwia nie ma łatwego życia. Po...

Ciepła historia na Święta! Z mnóstwem opisów piernikowego szczęścia!

Kalina, dziewczyna z Torunia rzuca pracę w korporacji aby otworzyć swoją własną piernikarnię. Oczywiście nie jest to prosta sprawa, ale nie należy się poddawać (tak zawsze mówiła jej babcia Aniela). Równolegle w Gdyni z więzienia wychodzi Rafał, ojciec Oliwii. Oboje muszą zacząć walczyć o spełnienie swoich marzeń, a wiadomo, że w święta wszystko może się zdarzyć.
Pewnego wieczoru gdy przygotowania lokalu nie wychodzą, a piec nie działa i nie ma szans na jego naprawienie - na Kalinę wpada Oliwia. Ot i tak łączą się losy bohaterów z Torunia i Gdyni...
Czy Kalinie uda się rozkręcić piernikowy biznes? Czy Rafał z córką odnajdą się w nowej rzeczywistości?
Polecam szczególnie w okresie przedświątecznym, gdzie można delektować się i czytaną książka i pierniczkami😉

Ciepła historia na Święta! Z mnóstwem opisów piernikowego szczęścia!

Nie jestem zwolenniczką czytania romansów, ale ta historia mnie bardzo zauroczyła! Książkę czyta się szybko i przyjemnie, a z postaciami zaprzyjaźnia się już od pierwszych stron. Duży plus za stworzenie fajnego, świątecznego klimatu który zostaje z czytelnikiem tak naprawdę od początku do końca. W książce odnaleźć można nawet cytaty ze świątecznych piosenek oraz kilka przepisów na pierniki i pierniczki, co jest miłym, świątecznym akcentem. Czytając tą powieść towarzyszyły mi różne emocje, co oznacza że autor zrobił kawał dobrej roboty. Historia bohaterów została przedstawiona w bardzo fajny sposób. Wybierając tą pozycję naprawdę można się przenieść do klimatycznej piernikarni w zaśnieżonym Toruniu! "Szczęście z piernika" to świetny wybór na zimowy wieczór!

Piękna opowieść o tym, że szczęście można znaleźć zawsze i wszędzie. I każdy na nie zasługuje - Rafał , z dramatyczną przeszłością , świeżo po odsiadce , Oliwka- nastolatka u progu pełnoletności ,półsierota pod opieką apodyktycznej babki i ojcem z kryminalną przeszłością , Kalina- pasjonatka pierników , zdradzona przez narzeczonego .
Pięknie opowiedziana historia w świątecznym klimacie, pachnąca piernikami , pełna emocji i nadziei

Pięknie opowiedziana historia w...

Dodaj cytat z książki Szczęście z piernika