Republika smoka

Okładka książki Republika smoka
Rebecca F. Kuang Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Wojna makowa/The Poppy War (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wojna makowa/The Poppy War (tom 2)
The Dragon Republic
Fabryka Słów
2020-10-14
2020-10-14

Lepsza niż poprzednia, więc daje jedną gwiazdkę więcej od jedynki. Czytało mi się znacznie szybciej i przyjemniej. A Rin podoba mi się jeszcze mocniej niż wcześniej, chociaż jej irytujące zachowania w połączeniu z butą i chamstwem sięgają zenitu :D Koooocham tę psychopatkę. Choć szczerze nie chciałabym jej mieć za przyjaciółkę, to jeszcze mocniej nie chciałabym mieć w niej...

Drugi tom trylogii nie zwalnia tempa, dużo się dzieje, jest wiele zwrotów akcji, polityki. Główna bohaterka jeszcze mocniej mnie irytowała niż w pierwszym tomie. Ta trylogia jest na pewno powiewem świeżości w fantastyce, natomiast na mnie nie wywarła tak mocnego wrażenia.

Takie powinny być książki. Wciągające, pełne zwrotów akcji i zaskoczeń. Jak ktoś lubi klimaty fantasy to się nie zawiedzie.

Dalsza historia Wojny makowej. Świetny styl autorki nie powala się nudzić. Polecam.

Podoba mi się, nie zachwyciła mnie, ale jest jak najbardziej ok. I to takie ok ++
Na plus bitwy, polityka, knowania, rozkimna (bardziej do siebie) co zrobić by nie było gorzej.
Był smutek, żal, wściekłość na bohaterów. Szczególnie na Rin, dziewczyna mnie wkurzała... 😒😑
Bywało też zabawnie, albo było tak że zaciskałam pięść w geście siły gdy coś zrobili bardzo dobrze.
Oraz...

Rewelacyjna kontynuacja pierwszego tomu. Tutaj już mamy fantastykę dla dorosłych, brutalną z elementami militarnymi.
Drugi tom podobał mi się bardziej i z większą chęcią sięgnę po 3 tom.

W "Republice Smoka" czerń i biel w pełni się rozmywają, a na polu bitwy nie pozostaje ani jedna czysta dusza. Rin napędzana zemstą, wciąż upada i się podnosi. Splątane linie losu krzyżują się ponownie, a inne urywają. Fang Runin nie wie co ją ratuje i zabija, w którą stronę płynąć, jej zbłąkany umysł potrzebuje kogoś, kto da wytchnienie i poprowadzi. W końcu powierza swój...

Spore rozczarowanie. Już pierwsza część mnie nie porwała, ale tutaj było o wiele gorzej.
Żeby było przyjemniej zacznę od pozytywów. Ta seria na pewno jest oryginalna i nie mogę odmówić autorce powiewu świeżości jaki wniosła w gatunek fantastyki. Również fabuła, moim zdaniem, w większości (choć i tu bym się parę razy doczepiła) się broni.
Niestety, co z tego, skoro losy...

No cóż... krótko i na temat: książka świetna, zakończenie co najmniej zaskakuje. Polecam.

Sporo pierwszej części spędziłam na zastanawianiu się, czemu nagle tak akcja oklapła. Był to tylko rozpęd na końcowe uderzenie. Czy jednak nie można byłoby zrobic odwrotnych propozycji? Mnie nudziły niekończące się analizy i rozmowy o niczym. Dobrze, że chociaż zakończenie nie zwiodło, stąd wyższa ocena.

1 931
    1 459