rozwińzwiń

2020-06-01
Data 1. wydania:
2019-09-03
Agnieszka Kalus
fantasy czarownica łowca wiedźma młodzieżowe
Inne

Gołąb i wąż

przeczytanych książek 1357 napisanych opinii 860

Świetna, genialna, BOSKA

Świetna, genialna, BOSKA

Oczekiwałam od tej historii tylko rozrywki i ją dostałam. Ciekawe postacie, humor, kontrasty i dobry system magiczny, który ma swoje ograniczenia. Podoba mi się to, że za używanie magii trzeba zapłacić czasem bardzo wysoką cenę. Jak to w romantasy bywa, na pierwszy plan wysuwa się wątek romantyczny, z którym często mam problem w książkach. Był schematyczny, czasem mnie irytował, ale, patrząc szerzej na całą historię, nie przeszkadzał. Zauważyłam trochę niedociągnięć w świecie przedstawionym i fabule, ale można przymknąć na nie oko. Historia wciąga, jest przyjemna i cały czas coś się dzieje. Polecam na rozluźnienie, odpoczynek od cięższych tytułów i na długie wieczory.

🌟 czytając te książkę poczułam się trochę jak nastolatka i było to fantastyczne doświadczenie 😊 Gołąb i wąż to lekka fantastyka z ciekawym romansem 🥰 dostajemy tu świat pełen magii i niebezpieczeństw. Są dwie walczące ze sobą frakcje- wiedźmy i łowcy, na czele z arcybiskupem, którzy przez odwieczny konflikt, chcą się wzajemnie unicestwić. Ich walka jest trochę tłem dla głównych bohaterów- Louise i Reida.

🌟 książka jest tak pochłaniajaca, że gdy tylko miałam wolną chwilę, siadałam i czytałam. Często wracałam do niej myślami, bo wzbudziła we mnie wiele emocji! I choć zdecydowanie jest przewidywalna, to w żaden sposób nie odbiera to przyjemności z czytania 😊 było nawet kilka zwrotów akcji, które mnie zaskoczyły!

🌟 Gołąb i wąż to książka która była totalnym relaksem, oderwaniem od poważnych spraw i obowiązków. Język autorki jest lekki i przyjemny!
Ps. Daliście już znać, że drugi i trzeci tom już nie jest taki dobry, co oczywiście sprawdzę 😁 ale ten pierwszy będę wspominać bardzo dobrze 😊

Książka, której akcja osadzona jest w świecie pełnym magii, wiedźm i niebezpieczeństw. Autorka przedstawia nam postać Louise, która uciekła przed własnym przeznaczeniem, chcąc schronić się przed prześladowaniami w Cesarine. Jednakże, los sprawia, że ścieżki Lou i Reida, łowcy czarownic, krzyżują się w niespodziewany sposób, zmuszając ich do małżeństwa, które wobec nich obu wydaje się niemożliwe.

Jednym z głównych atutów tej powieści jest oryginalny świat stworzony przez autorkę, pełen magii, niebezpieczeństw i ducha walki. Walczące frakcje, wiedźmy i Kościół, tworzą tło dla dramatycznych wydarzeń, a narracja prowadzi czytelnika przez labirynt intryg i konfliktów.

Lou, jako główna bohaterka, jest postacią silną, niezależną i pełną sprytu, co czyni ją fascynującą. Jednakże, decyzje, które podejmuje, oraz rozwój jej charakteru, nadają fabule głębię i skomplikowanie. Reid Diggory, z drugiej strony, reprezentuje tradycyjne wartości Kościoła, a jego wewnętrzna walka między lojalnością a miłością stanowi interesujący wątek.

Napędzana wewnętrznymi konfliktami i niebezpieczeństwami zewnętrznymi, historia rozwija się dynamicznie. Chociaż wątki miłosne są mocno obecne, autorka unika przesadnego słodzenia, skupiając się również na kwestiach moralnych, politycznych i egzystencjalnych.

Język użyty w książce jest zgrabny i wciągający, co sprawia, że lektura jest płynna i angażująca. Warto zaznaczyć, że autorka porusza ważne tematy, takie jak nietolerancja, prześladowania i konieczność podjęcia trudnych decyzji.
Podsumowując, to książka, która zachwyca oryginalnym światem, głębokimi postaciami i dynamiczną fabułą. Mimo pewnych elementów z gatunku romantycznego, historia oferuje znacznie więcej, dostarczając czytelnikowi nie tylko emocji, ale również dobrej rozrywki z nutą refleksji.

W tej książce nic nie jest czarno-białe, postacie są dobrze wykreowane, historia pełna tajemnic i zwrotów akcji, bardzo spodobał mi się system magii - jej ograniczenia a także sposób działania. Faktycznie historia miłosna wkrada się tutaj na pierwszy plan co o dziwo mi nie przeszkadzało a musicie wiedzieć, że jestem chyba ostatnią osobą, która sięgnęłaby po romans. Mam nadzieję, że przedstawiony świat rozwinie się w kolejnej części bo z pewnością po nią sięgnę!

Rozczarowałam się trochę tą serią. Widziałam tak wysokie oceny i zachwyty, a mnie ani bohaterowie ani fabuła nie kupiła. Romans średni i dość oczywisty, wytłumaczenie mocy też, przedstawiony świat słabo opisany, klimat czasem jakiś może i był i czytało się szybko, ale to mogło wyjść o wiele, wiele lepiej.

Mocne rozczarowanie. Liczyłam na mroczną powieść przesiąkniętą wiedźmami i baśniowością a dostałam... młodzieżowe, tanie romansidło. Z dużym naciskiem na "tanie". Nie boję się napisać, że to chyba jeden z najgorszych wątków romansowych jaki czytałam - nielogiczny, bezsensowny, nie jestem w stanie uwierzyć ani jednej ani drugiej w stronie w ich uczucia, zważając na tempo i okoliczności w jakich zostali ze sobą złączeni. Główna bohaterka Lou mocno irytująca, Reid nieco lepiej rozpisany. Mało opisów przyrody i środowiska przez co nie byłam w stanie wczuć się w klimat. Bardzo wkurzające francuskie słówka wplecione między zdania. Natomiast ocenę wyżej podbiło i zakończenie - jestem zaskoczona bo faktycznie ostatecznie sto stron ma potencjał. Raczej nie polecam chyba, że ktoś faktycznie ma ochotę na mało ambitny romans.

Ta książka nie była jakoś szczególnie odkrywcza, ale zrobiła robotę w dostarczaniu rozrywki. Postaci stworzone przez autora są interesujący, a zwłaszcza Lou, którą uwielbiam. To przez co nie mogłam oderwać się o tej historii to humor, dawno nie czytałam fantasy, które by mnie tak rozbawiło. Sam świat i fabuła ma dużo niedociągnięć, ale dzięki bohaterom te drobne niedoskonałości nie rzucają się w oczy tak bardzo.

ZNACIE LIDDY BIUŚCIASTĄ? NIE? TO PRZECZYTAJCIE "GOŁĄB I WĄŻ"!

⭐ Lou to czarownica uciekająca przed swoim sabatem i matką, która pragnie tylko jej śmierci. Po to się w końcu urodziła, by móc umrzeć w 16 urodziny złożona w ofierze.
Akcja całej książki zaczyna kiedy Lou ma 18 lat i jest kryminalistką. Nawet sama tak o sobie mówi 😅. Jest świetna w kradzieży, nie boi się dostać łomotu, a sama też nie jest dłużna. To silna bohaterka, mająca mocno wykreowany charakter.

⭐ Ukrywa jeden sekret - jest czarownicą w świecie, gdzie takowe pali się na stosie ku chwale Bogu.
Na nieszczęście (lub szczęście bo przecież wychodzi za mąż!) na jej drodze staje Reid. Wysoki, muskularny, przystojny - no czego chcieć więcej? Niestety jest jeden problem. Reid jest chasseurem, mężczyzną wychowanym do wyłapywania i zabijania kobiet o magicznych zdolnościach.

⭐ Związek czarownicy i łowcy czarownic? Przecież to się nie może udać.

⭐ A jednak - połączył ich związek małżeński.
Jeśli nie czytaliście "Gołąb i Wąż" to nie zdradzę Wam kto jest kim w tej opowieści. 😅
Książka jest świetna! Przepiękne opisy, świetnie napisane dialogi i cudownie wykreowany świat.

Pozycja idealna dla każdego fana fantasy, dark fantasy i motywu enemies to lovers 💛
Moja ocena: ⭐⭐⭐⭐/5

ZNACIE LIDDY BIUŚCIASTĄ? NIE? TO PRZECZYTAJCIE "GOŁĄB I WĄŻ"!

4 775
    3 622