Gołąb i wąż

2020-06-17
2020-06-01
2019-09-03
Agnieszka Kalus
fantasy czarownica łowca wiedźma młodzieżowe
Inne

Wyróżniona opinia i

Gołąb i wąż

przeczytanych książek 1430 napisanych opinii 930

Zabawa przednia, trochę chaotyczna.
W swoim gatunku warta uwagi.

Zabawa przednia, trochę chaotyczna.
W swoim gatunku warta uwagi.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Luźno napisana książka fantasy, bez skomplikowanego świata z wątkiem miłosnym . W sam raz na dwa wieczory do poduszki po ciężkim dniu pracy. Są fragmenty które mnie rozśmieszyły co jest jakimś dodatkowym atutem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Nie wiem ile razy powtórzyłam (i w myślach i na głos) że Reid jest ideałem mężczyzny. No wspaniały bohater. Uwielbiam! I darze go znacznie większą sympatią niż Lou.

Bardzo dobra pozycja. Miło i szybko się to czytało. Bardzo podobała mi się relacja głównych bohaterów. Czułam jak się do siebie zbliżają, jak zaczynają się o siebie troszczyć. Naprawdę dobry slow burn 🔥

Zgodzę się jednak że na początku faktycznie trudno jest się wgryźć w uniwersum. Jednak warto :)

Zgodzę...

Do pewnego momentu Lou niesamowicie mnie irytowała ciągłymi pyskówkami, potem było już lepiej i bylo w porządku do momentu niesamowitego odkrycia męskiej czarownicy. Nie podoba mi się nagłe pojawienie się "czegoś" co nie istniało przez miliony lat tylko przez wielką miłość. To nawet brzmi tandetnie
Polubiłam za to bardzo Ansela oraz całkiem Coco

Polubiłam za to bardzo Ansela oraz całkiem Coco

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka jest bardzo dobrą, ale mnie nie wciągnęła..
Końcówkę już przeskakiwałam, bo nie mogłam już znieść tego przeciągania fabuły.

Książka jest bardzo dobrą, ale mnie nie wciągnęła..
Końcówkę już przeskakiwałam, bo nie mogłam już znieść tego przeciągania fabuły.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra książka. Na początku myślałam, że aż tak się nie wciągnę, ale po "ślubie" Było już tylko lepiej. Lou jest wspaniała (trochę podobna do mnie haha). No i Reid na początku nie do zniesienia, ale na końcu najukochańszy. Potrzebuję więcej.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dobrze. Zacząć trzeba od tego, że główna bohaterka strasznie działa na nerwy.. Ale od pierwszych stron historia wciąga i napisana jest dobrze. Cho fabuła oczywiście jest do przewidzenia to czytało się ją dobrze - nie wiem czy na tyle żeby przeczytać kolejne części, ale książkę polecam.
Przyjemna lektura na wieczór.

Przyjemna lektura na wieczór.

CAWPILE rating: 7.00/10
Jest to poprawny fantastyko-romans, z dużą szansą na rozwinięcie świata i fabuły w dwóch kolejnych tomach. Nie chcę jej zbytnio chwalić, bo powieść ta jest przeciętna i z tyłu głowy mam takie uczucie, jakbym już kiedyś coś podobnego widziała/czytała. Jendkaże, pełną ocenę wydam dopiero po tym jak przeczytam pozostałe dwa tomy.
Ostrzegłabym, że tak naprawdę to romanso-fantastyka, bo relacja Reida i Lou zajmuje co najmniej połowę objętości. ALSO, ANSEL DESERVED BETTER! :(
Czy tylko mnie gdzieś umknęło, że madame Labelle jest matką Reida? xD podczas tej łapiącej za sercę sceny, kiedy Morgane podżyna jej gardło ja sie dowiaduję, że ona jest jego matką, strasznie śmiesznie się to czytało potem xD
Bardzo szybko się ją czyta w polskim wydaniu, mimo że ma prawie 500 stron to jest to bardzo typowy page-turner. Rozdziały są krótkie, oraz jest dużo światła na stronie.
Bardzo przyjemna książka na odprężenie, taka niezobowiązująca i lekka.

CAWPILE rating: 7.00/10
Ostrzegłabym, że tak...

Serdecznie polecam całą trylogie. Grupa ciekawych bohaterów, wzruszające relację i trzymające w napięciu wydarzenia. Bardzo pozytywny wydźwięk historii.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Pomimo tego, że na początku miałam trudności z wkręceniem się w fabułę, bo informacje o przedstawionym świecie i istotnych wydarzeniach z przeszłości były wolno odkrywane przed czytelnikiem, przez co czasami nie do końca rozumiałam o czym mówią bohaterowie to ostatecznie bardzo podobała mi się ta historia. 😁 Szczególnie nie mogłam się oderwać od książki od momentu, gdy czarownice jako trupa aktorska opowiedziały o sekrecie Arcybiskupa i rozpętały chaos. 🤯 Niespodzianką było dla mnie to, że Lou jest córką Arcybiskupa i posiadanie mocy przez Reida (niezła przewrotność losu 🤭). Świat stworzony w klimacie średniowiecza też przypadł mi do gustu, a styl w jaki wypowiadali się bohaterowie pasował mi do niego idealnie, ich humor nieraz sprawił, że się zaśmiałam. 😂 Uważam, że każda postać była interesująca i miała w sobie coś co wyróżniało ją od innych. Polubiłam zarówno zacięte charaktery Lou oraz Reida, jak i wspierającą przyjaciółkę Coco czy strachliwego Ansela. 💖 Na duży plus były też opisy różnych obrzędów czarownic oraz to, że nie mogły one "od tak" sobie czarować tylko za każdy czar musiały coś ofiarować (np. wspomnienie, wzrok, bliznę na ciele),aby zachować równowagę na świecie. 🔮 Jednym małym minusem, nie licząc wcześniej opisanej dezorientacji na początku historii, były wtrącenia słów czy zdań z francuskiego. Nie znam tego języka, a też nie zawsze miałam telefon pod ręką, aby sprawdzić co coś znaczy, a także nie przepadam za tym językiem. 😅 Mam nadzieję, że dalsze przygody bohaterów będą równie ekscytujące, bo zakończenie pierwszego tomu sprawiło, że od razu chciałabym sięgnąć po kontynuację! /Wera