Bezgwiezdne Morze

książki biblioteka
Inne

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

Pszczoła, miecz, klucz i książki

Link do recenzji

854 266 19

Na półkach: , , , , ,

Opowieść w opowieści, w opowieści... Baśniowy klimat, piękny język, niesamowita atmosfera. Po prostu uczta, którą ma się ochotę smakować bez końca.
Książka do ponownego przeczytania :)

Co prawda nie mogę powiedzieć, że wiem gdzie zaniosło mnie dryfowanie po Bezgwiezdnym Morzu, jednak wiem, że było ono czymś niezwykłym i jedynym w swoim rodzaju. Sięgając po książkę czułam się jak Alicja po przejściu na drugą stronę lustra. Nie do końca rozumiem co tam przeżyłam, ale nie do końca też cieszę się z powrotu ;)

Wyjątkowa opowieść z pogranicza magii, fantazji, baśni. Gdybym przeczytała taki wstęp, nie sięgnęłabym po tę książkę, a jednak .... Piękna opowieść, bardzo wysmakowana, nader oryginalna. Intrygująca i urocza. Polecam.

Szczerze myślałam, że książka mnie nie przekona, ponieważ lubię bardziej realistyczne historie. Ale porwała mnie na maksa i przeniosła w świat bajki i magii. Do tego ta piekna twarda oprawa, która cudnie się prezentuje nie tylko na półce.
Polecam :)

Zachary Ezra Rawlins... to jego przygodę, pełną tajemniczych drzwi i uginających się pod ciężarem książek regałów, śledzimy niczym tajemniczą intrygę. Napisana przez Erin Morgenstein powieść o bibliofilach dla bibliofilów, ukazuje nam różnorodność : odkrywanych światów z każdymi kolejno otworzonymi drzwiami (do których czasem nie sposób znaleźć od razu klucz). Różnorodność...

Genialna książka opowiadająca o losach wielu najróżniejszych bohaterów. Głównym z nich jest Zachary Ezra Rawlins, dzięki któremu opowieść się toczy, bo to wokół niego dzieje się większość wydarzeń.

Od początku jesteśmy rzucani na głęboką wodę, nic nie jest nam wytłumaczone. Jednocześnie nic nie musimy rozumieć, najlepiej po prostu czytać dalej.

Bezgwiezdne morze to...

Książkę czytało mi się ciężko, jak lekturę w szkole. Akcja jest tak abstrakcyjna, że ciężko się odnaleźć. Trochę jakby czytać opis czyjegoś snu. Po przeczytaniu ostatniej strony poczułam ulgę, że to już koniec. Przyjemne za to były krótkie opowieści np. o Oberżyście i Lunie.

Książka bardzo mi się podobała. Pomimo początkowego skołowania. Nie jest to typowe fantasy, gdzie bohater trafia w środek intrygi, ktoś (z tajnego stowarzyszenia) wyjaśnia mu, że musi zrobić to i to, a bohater, mimo okazjonalnego buntu, wypełnia swoją misję/przeznaczenie. Tutaj nie ma żadnej z tych rzeczy. A przynajmniej nie jest powiedziana wprost.

Na początku faktycznie...

Dawno nie czytałem książki, która wzbudziłaby we mnie tak ambiwalentne odczucia. Z jednej strony sama przyjemność czytania, obcowanie z pięknym tekstem pełnym literackich smakołyków, śledzenie rozsianych symboli, przenikanie się wątków snu i jawy, podążanie za rozmaitymi tropami- wszystko co można kochać w literaturze. Powieść Erin Morgenstern uwodzi wielopiętrową...

W przypadku "Bezgwiezdnego Morza" kilka elementów zachwyciło mnie od samego początku.
Tematyka książek i powieści jako jeden z głównych wątków, bohaterzy homoseksualni, którzy nie zostali "wmuszeni" w powieść, ale zachowują się naturalnie, ładny język, treść pełna trafnych maksym, baśniowość, tajemnica do rozwikłania - to wszystko sprawiło, że bardzo wyciągnęłam się w...

2 570
    1 269