Bezgwiezdne Morze

Patronat LC
Erin Morgenstern Wydawnictwo: Świat Książki fantastyka, fantasy, science fiction
The Starless Sea
Data 1. wydania:
2019-11-05
Świat Książki
The Starless Sea
fantastyka, fantasy, science fiction
2020-10-14

Bardzo spodobał mi się opis - tajemniczy, nie zdradzający za wiele, więc zdecydowałam się sięgnąć po tą pozycję. Bardzo ciekawie prowadzona fabuła, która mnie nie zawiodła.

Książka o książce? a dlaczego nie. Stanowczo dla fanów wszelkiego rodzaju powieści na każdy temat i których życiem są książki, bo to właśnie one grają pierwsze skrzypce. Jeśli są tutaj tacy to wam polecam.

Mam mieszane uczucia. Obiektywnie rzecz biorąc, książka jest bardzo dobra, jednak jak na tą autorkę okazuje się sporym rozczarowaniem w porównaniu z arcydziełem "Cyrku Nocy". Oniryczna atmosfera przesycona magią i tajemnicą, liryczne opisy przywodzące na myśl obrazy Eschera i innych surrealistów pozostały na swoim miejscu, natomiast sama fabuła jest dość wtórna i utkana aż...

Nie miałam wcześniej do czynienia z tą autorką, jednakże to w jak lekki sposób potrafi ona przenosić nas w zupełnie inne przestrzenie sprawia, że nie chce się z nią rozstawać. Czekam na więcej.

Wyczekiwałam jej bardzo niecierpliwie, gdyż autorka powieści dała mi się poznać (i pokochać) dzięki świetnemu "Crykowi Nocy". Miałam wysokie oczekiwania, które "Bezgwiezdne morze" zdecydowanie spełniło i to z nawiązką. Cudna opowieść.

To jedna z tych powieści, dzięki której jak za dziecięcych lat przenosisz się w zupełnie inny świat, czujesz się częścią tego wszystkiego. Nie wiem jak Was, ale mnie "Bezgwiezdne morze" pochłonęło i ogromną przyjemnością się w nie zanurzyłam.

Coż za niesamowity klimat! Wciągnęła mnie bez reszty. Przepiękna narracja i budowanie historii.

Uwielbiam czytać takie książki. Czytając książkę przeniosłem się w niezwykły i fascynujący świat. Wspaniała powieść.
Polecam

Once, very long ago...

Ta książka to przepiękny list miłosny kierowany do baśni jako gatunku literackiego i wszystkich tych, którzy baśnie kochają.

Zachary Ezra Rawlins to syn wróżki. Miał jedenaście lat, kiedy wracając ze szkoły, zobaczył namalowane na ścianie jednego z budynków drzwi, których nie było tam nigdy wcześniej. Drzwi, których nie zdecydował się otworzyć....

Erin Morgenstern potrafi tworzyć pełne magii światy, czego dowiodła już w 'Cyrku nocy' i czego dowodzi raz jeszcze w 'The Starless sea'. Świat stworzony tutaj jest czarodziejski i czarujący, a jego magia otacza nas od pierwszej przeczytanej strony. Nie wiem, jak dokładnie opisać to uczucie, ale czytanie tej książki jest jak bycie częścią bajki - czytając przenosimy się w...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dyskusje