ROZWIŃ ZWIŃ

Cud Miód Malina

Okładka książki Cud Miód Malina Aneta Jadowska Patronat LC
Zwycięzca w plebiscycie 2020
Okładka książki Cud Miód Malina
Aneta Jadowska Wydawnictwo: Sine Qua Non Seria: Imaginatio [SQN] fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Imaginatio [SQN]
Sine Qua Non
2020-10-31
2020-10-31
demony fantasy humor literatura polska magia nadprzyrodzona moc niebezpieczeństwo wiedźma
Inne

więcej Więcej

Wyróżniona opinia i

Cud Miód Malina

przeczytanych książek 359 napisanych opinii 92

Kolejna książka dla nieco młodszego czytelnika, prosta, nieco infantylna, ale z główną bohaterką na tyle sympatyczną, że po kolejny tom sięgnęłabym z radością.

Ale tendencja do usprawiedliwiania zachowania często wyjątkowo złośliwej matki, jaką widzę na kolejnych stronach mi się nie podoba. Malina ma na tyle silny charakter, że przechodzi nad tym do porządku dziennego, a...

Niestety ale tylko ok. Spodziewałam się czegoś dużo lepszego.

Wreszcie to co lubię najbardziej czyli: czarodzieje, współczesność i zabawne historyjki :) Czytało mi się z ogromną przyjemnością i uśmiechem, aż żal, że tak szybko się kończy bo czyta się bardzo szybko.

Świetna i lekka lektura. Jestem pod wrażeniem jej ciepła i humoru. Opowiadania pozwalają nam śledzić losy rodziny w różnych ważnych momentach, niekoniecznie chronologicznie. Każde z nich jest niezwykle ciekawe i pełne uroku. Książkę czyta się szybko i aż szkoda że przygoda z Koźlaczkami tak szybko się kończy.

Kronika rodzinny Koźlaków była dla mnie książką do której nie mogłam się zabrać. Dawno temu pokochałam Dorę Wilk, jej diabła, anioła i całą szaloną rodzinkę. Do Nikity podchodziłam z dystansem, ale nie oparłam się jej szorstkiemu urokowi. Cykl Szamański, choć uważałam, że nie jest dla mnie też przypadł mi do gustu. Jednak po poznaniu Maliny i Klona w jednym z opowiadań do...

ᴀɴᴇᴛᴀ ᴊᴀᴅᴏᴡsᴋᴀ "ᴄᴜᴅ, ᴍɪóᴅ, ᴍᴀʟɪɴᴀ"
Postanowiłam zamknąć temat czarownic u siebie książką, o której czytałam same dobre recenzje. Ja styczność z autorką wcześniej miałam tylko raz, przy okazji czytania pierwszego tomu o Dorze Wilk. Powiedzieć, że książka nie zrobiła na mnie wrażenia byłoby kłamstwem, wrażenie było, owszem, tylko złe. Zupełnie nie trafił do mnie zamysł...

To wspaniała, urocza i ciepła komedia pełna barwnych historii i jeszcze barwniejszych charakterów. Niech pierwszy rzuci kamieniem ten kto nie pokochał Narcyzy i jej Harpii, Desa, Łucji i Ivy czyli rodziny dziwniejszej od Koźlaczek czy Maliny i Klona którzy są świetną parą.

W kategorii lekkich książek - prześwietna! Czuję duży niedosyt i czekam na więcej.

Zbiór opowiadań pełen nietuzinkowych bohaterów, porządnie okraszona humorem. Szkoda, że tak szybko się skończyła. Mam nadzieję, że zgodnie z zapowiedzią Autorki, to jeszcze nie koniec przygód Koźlaczków.
Nie polecam słuchania w samochodzie - nagła salwa śmiechu może spowodować wypadek.

Było to moje pierwsze spotkanie z autorką i muszę przyznać, że dosyć udane. Słuchało mi się świetnie i żałuję, że tak szybko się skończyło. Podziwiam za wyobraźnię i lekki język, dzięki czemu książka ta była dla mnie świetną rozrywką.

2 883
    2 161