Pan Lodowego Ogrodu - tom II

Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu - tom II Jarosław Grzędowicz
Okładka książki Pan Lodowego Ogrodu - tom II
Jarosław Grzędowicz Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Pan Lodowego Ogrodu (tom 2) fantasy, science fiction
Pan Lodowego Ogrodu (tom 2)
Edipresse
2018-01-01
2018-01-01

Trochę mniej akcji niż w pierwszym tomie, ale pod koniec znowu tempo przyspieszyło. Trochę średnio podobało mi się rozwinięcie akcji z Cyfral.

Bardzo ciekawy tom, nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kolejny!

Bardzo ciekawy tom, nie mogę się doczekać, aż sięgnę po kolejny!

Druga część wydawała mi się słabsza niż pierwsza. Po przeczytaniu wszystkich 4 tomów już tak nie uważam. 1 i 2 tom to jakby wstęp do całej historii, dziejącej się w 3 i 4 tomie.

Polecam całą serię

Polecam całą serię

Mam za sobą drugą część tej cudnej serii. Książka była wyśmienita, momentami straszna, zabawna i smutna. Sięgam od razu do 3 tom, aby wiedzieć co będzie sie działo z moimi dwoma ulubionymi ekipami :) Polecam

No już trochę słabiej. Cyfral w takiej formie zupelnie do mnie nie trafiła. Wątek romantyczny nie iistnieje. Nadal ciekawe walki, nadal dużo się dzieje, ale jest odrobina chaosu.

Im dalej, tym gorzej. Moje oczekiwania były spore, bo tyle się mówi o tej serii jako jednej znajlepdzych. Natomiast czytam i zastanawia mnie, gdzie się podziewa tytułowy Pan Lodowego ogrodu. Rozumiem, że w 3 czy 4 tomie dowiemy się więcej ale tytul nie oddaje zupełnie treści 2 pierwszych tomów. Pojawią się duzo elementów świata fantastycznego, które snują się trochę bezładu i składu. Może 3 tom zmieni moje zdanie, ale gdyby ie to, że lubię kończyć zaczęte serie, nie wiem czy bym kontynuowała.

Porównując do pierwszej części, jest trochę nudniej. Wiadomo, klimat jest podobny, ale jakoś wydarzenia z pierwszej części bardziej mnie wciągnęły. Mimo wszystko, przygoda fajna i warto przeczytać.

Przebrnąłem - i nadal pojęcia nie mam co w tej książce jest takiego zachwycającego. Klei się - fakt, choć na razie nie do końca pojmuję sensu narracji prowadzonej w kluczu: co drugi rozdział przenosimy się w inne miejsce i poopowiadamy o innym bohaterze.
Zwłaszcza, że pierwszy z bohaterów (Drakkainen) jest jakiś taki nijaki, natomiast historia drugiego (młody cesarz) też wybitnie nie porywa, choć wydaje się o Niebo ciekawsza od pierwszej.

Pierwsza część zachwyciła pomysłem, druga jest prawie równie dobra.

Pierwsza część zachwyciła pomysłem, druga jest prawie równie dobra.