Ja, inkwizytor. Młot na czarownice

Jacek Piekara Cykl: Cykl Inkwizytorski (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction 352 str.
2015-01-01

Fabryka Słów
fantastyka, fantasy, science fiction
Inkwizytor Piekara

Kup książkę

Jest dobrze, żeby nie powiedzieć – bardzo dobrze. Z wszystkich dotąd przeczytanych przeze mnie książek z Cyklu Inkwizytorskiego, „Młot na czarownice” jest zdecydowanie najlepszą. Opowiadanie są mroczne, a więc takie jakie lubię najbardziej w wykonaniu autora. Wszystkie prezentują równy, wysoki poziom, a najlepsze to chyba „Wąż i gołębica”. Ponieważ przede mną jeszcze kilka...

Jesli ktoś się zraził pierwszym tomem (tak jak ja), ale nie lubi zostawiać książek niedoczytanych (też ja) to dobrze sie składa, bo drugi tom jest nieporównywalnie lepszy.

Jestem pod olbrzymim wrażeniem książek z cyklu inkwizytorskiego, bo mimo, że od początku prezentują lekko nietypowe podejście do historii, to nie przedobrzają. Trochę czarów, trochę religii... Ale z tomu na tom autor trzyma ten sam poziom.
Szacun :)

180 STOPNI.

Wydaje mi się, że na pierwszy tom z tego cyklu wylałam wiadro pomyj. ,,Sługa Boży" był jedną z gorszych książek jaką przeczytałam. Schematyczna, nudna, nijaka, bezsensownie rozciągnięta.

Jednak doświadczenie czytelnicze kazało mi dać panu Piekarze ostatnią szansę. I co?

I dobrze, że tak zrobiłam. ,,Młot na czarownice" nie jest czymś zupełnie nowym, ma...

Kto już miał okazję poznać Cykl Inkwizytorski, ten wie czego się spodziewać. Schemat kolejnych opowiadań-misji został zachowany. Do tego znane stałym czytelnikom powtarzające się z tomu na tom opisy - co to jest szersken, autoopisy charakteru bohatera itp. Byłbym się szybko znudził, gdyby nie długa przerwa między tomami.

Najciekawiej jest tam, gdzie z skąpo dawkowanych...

Recenzja w 5 zdaniach:

Drugi tom cyklu i podobne przemyślenia. Kiedy była nowością - była super. Teraz, kiedy czyta się ją jako n-ty tom serii (zgodnie z chronologią) - zdecydowanie odstaje od najnowszych pozycji. Kilka opowiadań, których jednak już po tygodniu się nie pamięta. Ale czyta się dobrze i szybko, a o to w tym chodzi.

Książka zaczyna trochę przypominać "Macgyvera". Mordimer wszystko załatwia pobieżnie. Zero napięcia będzie dobrze.

2082

Niestety czuję się już lekko znudzona formą, chyba potrzebuję przerwy.

Wciągająca :)

Kolejna część wspaniałego cyklu za mną. Trochę się niepokoję bo niebezpiecznie zbliżam się ku ostatniemu tomowi i będzie mi brakowało Mordimera. Bardzo polecam cały cykl.

Dyskusje

9 015