Zakon Krańca Świata: Tom 2

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zakon Krańca Świata (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
2017-11-22
2006-01-01
Fabryka Słów
Zakon Krańca Świata (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
2017-11-22

Drugi tom cyklu, chyba nawet lepszy od pierwszego, co nie zdarza się często. Niektóre tajemnice zostają rozwiązane, inne nie - ale to akurat nie razi. Nie na wszystkie pytania są odpowiedzi, a pewne domysły dają czytelnikowi pole do popisów.
Zakon Krańca Świata to książki specyficzne, nie dla każdego czytelnika. Ani to postapo, ani czysta fantastyka, bardziej miks...

Wymęczona. Po średnim zaciekawieniu pierwszą częścią chciałem dokończyć i opowieść, i kolekcję Mistrzów Polskiej Fantastyki. Nie było to najlepsze zakończenie obu... Historia jak z amerykańskiego filmu dla nastolatków. Zawsze wszystko się udaje, a nawet te problemy wyglądają na sztuczne i wepchnięte na siłę, żeby były jakiekolwiek zwroty akcji. Nawiązania do kultur i...

Na półkach: , , , , ,

Tu potrzeba tomu trzeciego, ale po ilu? czternastu? latach raczej nie ma co liczyć. Stąd też tak niska ocena. Byłby solidny środkowy tom, ale na konkluzję to się nie nadaje.

Tak naprawdę to seria niepotrzebnie [przynajmniej moim zdaniem], została podzielona na dwie części. Książkę czytało się szybko ale tak szczerze mówiąc to pozostawia ona czytelnika z dużą ilością pytań. Jeśli jest na rynku książka która opisuje dalsze dzieje bohaterów to może nie sięgnę po nie ze stu procentową pewnością ale chętnie dałbym ją na listę do przeczytania. Ta...

Drugi tom "Zakonu" jak najbardziej na tym samym poziomie co pierwszy.

Nasz bohater ,jest już bardziej zdecydowany i zorientowany . Cała przygoda sprawia że chcemy ją śledzic i zagłebic się w świat w tej powięści.POdobnie jak tom pierwszy pochłonełem ,a sam tytuł pozostał mi w głowie na dłużej niz po skończeniu ostatniej kartki.
Podsumowując, bardzo dobra...

Pierwsza połowa książki dość mocno mnie rozczarowała, ale w drugiej wątki zaskakująco zgrabnie się splotły. Mniejsza o to, że postapo SF okazało się szamańskim fantasy (wolałabym SF, ale wątek magiczno-szamański też okazał się czytelniczo satysfakcjonujący). Dodatkowy plus za niezwykle barwne opisy, jak zwykle u tej autorki; minus za dzikie Amazonki mordujące mężczyzn i za...

Drugi tom podobał mi się zdecydowanie bardziej niż pierwszy. Dużo więcej akcji i bardziej wciąga. I w sumie ciesze się, że to nie koniec. A przynajmniej tak się zapowiada :)

Ciąg dalszy przygód Berga. Jeszcze bardziej szalonych i nieprzewidywalnych niż w pierwszej części.
Poziom utrzymany nawet nie wiem czy nie było lepiej niż w pierwszym tomie. Szkoda, że nie ma kolejnego, bo w takich klimatach chętnie jeszcze bym poprzebywała.

Końcówka dość niezrozumiała, ciężko połapać się w tym co się dzieje. Książka sprawia wrażenie niedokończonej

No i oto jest drugi tom Zakonu Krańca Świata. Obie książki czyta się bardzo szybko i przyjemnie. Na szczególną uwagę w moim odczuciu zasługuje bardzo ciekawie skomponowany świat przedstawiony w cyklu.
Polecam przeczytać i ocenić.

Dyskusje

2 131