Metro 2033

Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Cykl: Metro (tom 1) Seria: Kolekcja 70 lat Empik fantastyka, fantasy, science fiction
Метро 2033
Paweł Podmiotko
Kolekcja 70 lat Empik
19868 ocen 1955 opinii

Opinie [1 955]

Jeden z nielicznych przypadków, gdy pomysł na fabułę był równie dobry jak jego realizacja.
Moim zdaniem najlepszy tom trylogii

W ogóle nie spodziewałem się, że ta historia tak mnie wciągnie. Tymczasem autor w wybitny sposób wprowadza w świat przedstawiony rzucając od początku jedynie strzępki informacji o tym, co dzieje się w metrze i co doprowadziło do upadku cywilizacji.

Dzięki uczynieniu głównym bohaterem dwudziestoletniego chłopaka, który spędził prawie całe życie na niewielkiej, skrajnej...

ARTJOM DAWAJ

Próbuję dać szansę innym gatunkom książek. Władca Pierścieni to była dla mnie droga przez mękę ale Metro 2033 podobało mi się. Często się dłużyło ale końcowka wynagrodziła wszystko do tego stopnia, że chętnie przeczytałabym kolejnączęść

Autor ukazał, jak ludzie mogą faktycznie funkcjonować w trakcie katastrofy, gdy zmuszeni będą chować się pod ziemią, w metrze, gdzie nie docierają do nich promieniowanie i stworzenia przystosowane do życia na górze. Choć gdy to drugie postanawia nawiedzić ostatni schron ludzi, rodzą się problemy, z którymi główny bohater musi się zmierzyć. Glukchovsky ukazuje przyszłość tak...

Do podziemi literackiego metra zszedłem po raz pierwszy w Petersburgu, sprowadzony tam przez Andrieja Diakowa, a konkretnie jego trylogię osadzoną w uniwersum stworzonym przez Głuchowskiego.
Biorąc do ręki oryginał, czyli "Metro 2033" dzięki epigonowi wiedziałem już, mniej więcej, czego się spodziewać.

Doceniam już sam pomysł Głuchowskiego, genialny w swej...

Książka nie rzuciła mnie na kolana. Odbieram ją jako typowy produkt współczesnej literatury popularnej, w której na pierwszym miejscu jest adrenalina, tak dziś ważna dla młodego pokolenia. Artem, głowny bohater, idzie od stacj do stacji i spotyka prawie bliźniaczo opisane perony i mieszkających na nich ludzi. I trup ściele się gęsto.

Zaskakuje mnie ogrom opisów, których...

Nie jestem wielkim fanem ksiazek science fiction, ale ta mi przypadla do gustu. Przedstawiony w niej swiat, przygody glownego bohatera tak wciagaja,ze kazdy nastepny rozdzial czyta sie z wiekszym zapalem. Sam koniec ksiazki rozwalil mnie na lopatki. na pewno nie bedzie to ostatnie spotkanie z ta seria ksiazek. Polecam kazdemu!

Moim zdaniem bardzo ciekawie napisana książka. Już od pierwszych stron byłem nią zachwycony jak dziecko. Pamiętam te zarywane nocki, aby na dłużej zostać z głównym bohaterem i nie wracać do tej okropnej rzeczywistości... Ma swoje wady, ale nie ma książki idealnej. Poza tym, każdy ma swój gust. Jednak wynagradza nam to późniejszym, czasami gwałtownym rozwojem akcji i...

Bardzo interesująca i zachęcająca do kontynuowania serii. Nastrój mroku i tajemniczości został zbudowany w naprawdę rewelacyjny sposób. Nie jest to horror, ale czasem czuć było mały dreszczyk. Czyta się z zapartym tchem i mimo dużej objętości spędzony czas nie jest tak zauważalny.

Dyskusje

24 467