Metro 2033

Okładka książki Metro 2033
Dmitry Glukhovsky Wydawnictwo: Insignis Cykl: Metro (tom 1) Seria: Kolekcja 70 lat Empik fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
2010-02-24
Data 1. wydania:
2005-01-01
Paweł Podmiotko

Szczerze uwielbiam tę książkę i klimaty postapo, które opisał Glukhovsky. Czyta się to bardzo dobrze, ponieważ akcja jest świetnie wyważona i praktycznie nie miałem tu momentu, w którym książka by mnie nudziła. Totalnie pochłonął mnie klimat każdej z odwiedzanych przez Artema stacji Moskiewskiego Metra. Dimitry skupił się na ukazaniu opinii i wewnętrznych przeżyć bohatera, którego bardzo polubiłem. Z tyłu książki na okładce jest cała mapa metra i można na spokojnie połapać się gdzie znajduje się nasz bohater. Zakończenie też wywarło na mnie wielkie wrażenie. Polecam się zapoznać, myślę że fani postapo mają wręcz taki obowiązek :D.

Najlepsza książka tego autora. Genilane zobrazownie głupoty

Najlepsza książka tego autora. Genilane zobrazownie głupoty

Prawdę mówiąc nie zawiodłem się, jest to dobra książką postapokaliptyczna. Początkowo nie mogłem trochę się połapać z lokalizacjami i ciągle błądziłem po mapie, jednak w końcu wszystko zrozumiałem i odczytywanie mapy stało się przyjemne

Główny bohater Aretem jest dość nawet dość ciekawy, niby zwykły człowiek, a jednak...

Mógłbym przyczepić się, że na początku tempo był dość wolne, jednak im dalej tym lepiej, a szczególnie końcówka mnie rozwaliła (w pozytywnym sensie :P)

Mógłbym przyczepić się, że na początku tempo był...

Jako, że uwielbiam klimaty postapo to ta książka dostarczyła mi wszystkiego czego od niej oczekiwałem. Jest rewelacyjna i wciąga od pierwszych stron czytania. Gorąco polecam.

Ciężko ocenić tę książkę. Z jednej strony chciałbym dać 7 lub 8, bo ma w sobie to coś, co przyciąga, zapada w pamięć i siedzi gdzieś głęboko. Z drugiej strony styl, nierówna akcja, przydługie fragmenty sprawiają, że człowiek się męczy.
Pewnie wrócę do serii i przeczytam resztę tomów, bo Metro woła; ale muszę odpocząć.

Całkiem fajna. Oczywiście jak ktoś lubi klimaty post-apokalipsy to polubi tą książkę. Oprócz tego fajnie przedstawia to co się działo w Rosyjskim społeczeństwie po rozpadzie ZSRR.

Postapokaliptyczny świat opisany w oryginalnym stylu. W kontekście wojny w Ukrainie, budzi niepokój i daje do myślenia.

Ciekawa historia

Ciekawa historia

Bardzo polecam.

Bardzo polecam.

Książka mnie niesamowicie wciągnęła. Jest to chyba najlepsze postapo jakie do tej pory czytałam. Gdy się ją czyta czuć ten mroczny klimat. Za każdym razem jak jeżdżę metrem mam z tyłu głowy tą historię i zastanawiam się jak by to wyglądało u nas, te namioty na stacjach. Super! Polecam po przeczytaniu trylogii zagrać w gry ;)