Angelic 
BLOG - http://angeliconpoint.blogspot.com STRONA NA FACEBOOKU - https://www.facebook.com/angeliconpoint/ KANAŁ YOUTUBE - https://www.youtube.com/channel/UCaZcMRgQ6J9Atff1ltS84lg
kobieta, Łódź, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 18 cytatów, ostatnio widziana 10 godzin temu
Teraz czytam
  • Czarownica z Funtinel
    Czarownica z Funtinel
    Autor:
    Opowieść o losie cudownego dziecka natury, ukazana na tle przepięknie opisanej przyrody Siedmiogrodu. Nuca, dziewczyna o zjawiskowej urodzie, obdarzona jest zdolnością widzenia zarówno przyszłości,...
    czytelników: 989 | opinie: 32 | ocena: 7,74 (176 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-18 20:11:35
Autor:

Fakt, że powieść Johna Greena, otrzymała nagrodę książki roku zgodnie z opinią czytelników, powinien mówić sam za siebie. Ja niestety chyba nie kupuję tego zachwytu i zaraz wyjaśnię dlaczego.

Historia opowiada o nastolatce Azie, która ma zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i nie radzi sobie z pewnymi aspektami własnego życia. Jej przyjaciółka, wciąga ją w historię ucieczki zdefraudowanego...
Fakt, że powieść Johna Greena, otrzymała nagrodę książki roku zgodnie z opinią czytelników, powinien mówić sam za siebie. Ja niestety chyba nie kupuję tego zachwytu i zaraz wyjaśnię dlaczego.

Historia opowiada o nastolatce Azie, która ma zaburzenia obsesyjno-kompulsywne i nie radzi sobie z pewnymi aspektami własnego życia. Jej przyjaciółka, wciąga ją w historię ucieczki zdefraudowanego milionera, aby uzyskać pieniądze z nagrody za jego odnalezienie. W międzyczasie bohaterka zawiązuje skomplikowaną relację z synem zbiega, którego znała od kilku lat.

Tyle z opowieści o głównych wątkach, które są jednotorowe i bardzo proste. Nie mogłam liczyć na skomplikowaną zagadkę i jak już ktoś wcześniej stwierdził, książka właściwie nie posiada fabuły. Pisana w pierwszej osobie czasu przeszłego opowieść, skupia się na osobie Azy, jej uczuciach i przemyśleniach. I w tym miejscu zaczynają się schody, ponieważ nasza bohaterka jest naprawdę pokręcona. Myśli o tym, że kierują nią mikroby, które rozwijają się w jej organizmie, ponadto cały czas 'rozwala' rankę na palcu, dezynfekuje ją i zawija nowym plastrem. Opisy bakterii, kolonizacji organizmu, krwi i ropy, sączącej się z rany, mówiąc szczerze, totalnie mnie obrzydzały. Sam problem takich zaburzeń i konieczność otrzymywania i dawania pomocy, jest bardzo ważny, a fakt że autor sam zmaga się z tą chorobą, zdecydowanie ma duże znaczenie, jednak nie do końca mnie to przekonuje. Są też oczywiście głębsze myśli i przesłania, które zdecydowanie doceniłam, ale czy dla kilku cytatów warto wpaść w tą 'spiralę' samodestrukcji bohaterki?

"Zawsze mówimy, że żyjemy pod gwiazdami. Oczywiście tak nie jest - nie istnieje góra ani dół, a gwiazdy otaczają nas zewsząd. Ale przyjemnie jest myśleć, że żyjemy pod nimi. Język tak często gloryfikuje ludzi - tylko o nich mówimy "ktoś"; pozostałe zwierzęta to "coś" - ale przynajmniej umieszcza nam gwiazdy nad głową."

Chyba niekoniecznie mnie ta pozycja przekonuje, tym bardziej, że zupełnie nie podeszło mi zakończenie. Nie wiem czy polecam i na tym poprzestanę.

angeliconpoint.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-08-17 21:30:14
Ma nowego znajomego: seastar
 
2018-08-17 21:29:50
Ma nowego znajomego: PapierowaStrona
 
2018-08-17 16:49:38
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Sławomir Kruk (tom 1)
 
2018-08-17 16:36:22
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-16 11:42:26
Ma nowego znajomego: Bartek Kociszewski
 
2018-08-16 11:04:31

Drugi tom przygód Laury i przedstawienie magicznego świata, ścięło mnie z nóg, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Laura, wraca do Łodzi, próbując poukładać swoje życie i poradzić sobie z tym co przeszła na tajemniczej wyspie Frisord. Nie spodziewa się jednak, że znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie, kiedy to Łowcy zaczną na nią polować, skuszeni ogłoszeniem z darknetu. Pomogą jej...
Drugi tom przygód Laury i przedstawienie magicznego świata, ścięło mnie z nóg, w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Laura, wraca do Łodzi, próbując poukładać swoje życie i poradzić sobie z tym co przeszła na tajemniczej wyspie Frisord. Nie spodziewa się jednak, że znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie, kiedy to Łowcy zaczną na nią polować, skuszeni ogłoszeniem z darknetu. Pomogą jej nieznajomi mężczyźni, jednak czy ich intencje są w stu procentach czyste? Co się dzieje z zatrutą wodą wokół wyspy Frisord? Te i więcej pytań czekają na rozwikłanie w tej części opowieści. Nie mogę zdradzić nic więcej, żeby nie popsuć Wam zabawy.

Akcja odbywa się wielowątkowo i bliżej poznajemy kolejnych bohaterów, których zdecydowanie można polubić. Jeśli natomiast chodzi o bohaterów, których być może nie powinnam lubić, cóż, wyłamałam się chyba ze schematu i aż nie wiedziałam komu kibicować. Narracja w trzeciej osobie czasu przeszłego to mój ulubiony typ, więc czytało się lekko, szybko, tym bardziej, że nie mogłam się doczekać, co będzie dalej.

"Laura z trudem otworzyła oczy. Patrzyła na czarny baldachim wielkiego łoża ze złoconymi kolumienkami. Głowa bolała, jakby miała pęknąć na pół. Pierwsza myśl, która wkradła się do jej umęczonego umysłu po przebudzeniu, to pobożne życzenie, żeby ktoś ją teraz dobił."

Zazwyczaj kolejne tomy poszczególnych serii, mają tendencję do bycia słabszymi książkami, gdyż autor większość pomysłu, przelewa już w pierwszą odsłonę historii. Tutaj jednak trend jest zupełnie odwrotny, gdyż tom drugi, w moim mniemaniu, był dużo lepszy niż tom pierwszy i jeśli ta prawidłowość się utrzyma, w kolejnej części, czekam na niesamowitą perełkę. Serdecznie polecam fanom lekkiej fantastyki z romantycznymi wątkami :)

angeliconpoint.blogspot.com

pokaż więcej

 
2018-08-16 10:19:35
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
Cykl: The Folk of the Air (tom 1)
 
2018-08-14 07:27:42
Ma nowego znajomego: SpadłoMizRegała
 
2018-08-13 01:10:13
Ma nowego znajomego: Eldorado
 
2018-08-12 16:30:03
Ma nowego znajomego: malomiasteczkowa
 
2018-08-12 16:13:03
Ma nowego znajomego: _kingu_reads
 
2018-08-12 06:33:47
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-08-11 21:15:46
Ma nowego znajomego: wikin
 
2018-08-11 12:02:35
Ma nowego znajomego: Eda
 
Moja biblioteczka
380 142 11250
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (453)

Ulubione cytaty (22)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd