Ponad wszystko

1 262
Everything, Everything
young adult, choroba, ekranizacja
Ag2S

Choroba nastoletniej Macddy jest bardzo rzadka. Ma alergię na cały świat. Od siedemnastu lat jest uwięziona w domu. Kontaktują się z nią wyłącznie mama i pielęgniarka. Pewnego dnia Maddy wygląda przez okno i widzi... jego. Jest wysoki, szczupły, ubrany na czarno. Ich spojrzenia się spotykają. Obserwuje go z oddali. Już wie, że jej życie właśnie się zmieniło. Nieodwracalnie. I wie, że to będzie katastrofa.

źródło opisu: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/ofert...(?)

źródło okładki: https://publicat.pl/wydawnictwo-dolnoslaskie/ofert...»

virgo123 | 2019-10-17
Przeczytana: 17 października 2019

Najpierw widziałam film :P Ale mimo to, książka wciągnęła mnie tak bardzo, że wystarczył jeden dzień i ją przeczytałam ;) No i jest tak samo wzruszająca jak film ;) Polecam ;)

cozybook | 2019-10-03

Książka ponad film ;).
Wciągająca historia dwóch młodych ludzi. Akcja powoli się rozkręca, jednak zakończenie nie każdego może zaskoczyć.
"Ponad wszystko" jest zdecydowanie lekką lekturą, pisaną w formie pamiętnika która możemy się uraczyć np. na wakacjach.

vick_tournesol | 2019-09-19

Przyjemna. Jak dla mnie - nieco przewidywalna, ale ma swój urok.

KaWa99 | 2019-09-12
Przeczytana: 08 marca 2019

Ponad wszystko intrygowało już mnie od dłuższego czasu, a zwłaszcza po tym, jak na ekrany kin trafiła ekranizacja powieści Nicoli Yoon. Tematyka… raczej niespotykana. Niebanalna. To nie jest zwyczajny młodzieżowy romans, w którym dwójka młodych ludzi spotyka się i zakochuje w sobie bez pamięci. Dawno już nie czytałam powieści, której zakończenie było dla mnie tak nieprzewidywalne, a zarazem do przewidzenia. To książka pełna sprzeczności, a mimo to jedna kwestia jest niezmienna: autorka odwaliła kawał genialnej roboty, tworząc tę powieść. Oczywiście duże znaczenie mają także tutaj ilustracje wykonane przez jej męża Davida Yoon, ale o tym za chwilę.

Jego ciało stanowi sposób ucieczki od świata, podczas gdy ja tkwię zamknieta w moim jak w więzieniu.

Madeline to nastolatka inna niż wszystkie. A może taka sama? Jej unikatowość polega na tym, że jest uczulona na cały świat. Z przekonaniem, że wyjście na zewnątrz mogłoby się skończyć dla niej tragicznie, przez kilkanaście lat, przez...

Beautically | 2019-09-04
Przeczytana: 04 września 2019

W przeciwieństwie do „Słońce też jest gwiazdą” tej samej autorki, „Ponad wszystko” czytało mi się bardzo lekko i przyjemnie, a od książki ciężko było się oderwać (zwłaszcza na końcu!). Typowo młodzieżowa pozycja, ale historia jest ciekawa i nie na tyle banalna oraz beznadziejnie romantyczna, aby zdołała znudzić starszych i poważniejszych czytelników. Sama już od kilku lat nie zaliczam się do grona nastolatków i niestety wyrosłam z literatury młodzieżowej, ale „Ponad wszystko” naprawdę mnie wciągnęło i nie sprawiło, że z zażenowania przewracałam oczami. 🙈 Nawet fakt, że wcześniej widziałam już tę historię na wielkim ekranie nie wpłynął negatywnie na moją opinię, odczuwane emocje i prędkość, z jaką, zafascynowana, pochłaniałam kolejne strony!

Nakiied | 2019-08-31
Przeczytana: maj 2018

Fajna książka na odmóżdżenie. Jednak jest kilka minusów. Akcja zdecydowanie dzieje się zbyt szybko, tak odkąd pojawił sie Olly. Wszystko było takie wypłycone jakby z obawą, że książka będzie mieć za dużo stron. Drugim negatywnym aspektem jest niezły chaos podczas czytania. Oraz to, że przynajmniej ja od początku wiedziałam cona końcu wyjdzie, więc jest przewidywalna w opór. Więc dlatego daję jej 3 na 10 gwiazdek.

Dajananana | 2019-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2019

Fajna książka na odmóżdżenie, a jednocześnie wyniesienie chociaż malutkiego morału. Targały mną uczucia nie raz. Jednak jest kilka minusów. Akcja zdecydowanie dzieje się zbyt szybko, tak odkąd pojawił sie Olly. Wszystko było takie wypłycone jakby z obawą, że książka będzie mieć za dużo stron. Drugim negatywnym aspektem jest niezły chaos podczas czytania. Wtrącenia z cytatami lub ze słownikiem Maddy są wg mnie nie na miejscu, i szczerze mówiąc omijałam je. Polecam na nudne dni, dla wprowadzenia odrobiny adrenaliny w swoje zycie, gdyż ksiązka nie jest przewidywalna w zadnym stopnniu.

Maria | 2019-08-25
Przeczytana: 20 sierpnia 2019

Książkę przeczytałam w ramach wyzwania:

Rege | 2019-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2019

Przeczytałam, obejrzałam i... wolę film.
Chyba nie wolno przeczytać dwóch książek tej samej autorki (tej autorki?) tego samego dnia, bo się dostrzega zbyt wiele powtórek i traci się jej uwodzicielski czar.

zaczytana_zuzka | 2019-08-19
Przeczytana: 08 marca 2018

7/10
Przeczytana ksiazka i obejrzany film 😊☺️

Ekranizacje

„Słońce też jest gwiazdą” – już dziś premiera! [KONKURS]

Dziś premiera adaptacji bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści Nicoli Yoon, utalentowanej pisarki specjalizującej się w literaturze adresowanej do młodych dorosłych – „Słońce też jest gwiazdą”. Mamy dla was bilety na seanse w całym kraju!

„Słońce też jest gwiazdą” – ekranizacja przebojowej książki Nicoli Yoon [KONKURS]

31 maja do kin trafi adaptacja bestsellerowej i wielokrotnie nagradzanej powieści pod tytułem „Słońce też jest gwiazdą” autorstwa Nicoli Yoon – utalentowanej pisarki specjalizującej się w literaturze adresowanej do młodych dorosłych. Z okazji nadchodzącej premiery mamy dla was aż 30 biletów.