Przyrodni brat

Wydawnictwo: Editio
7,55 (1990 ocen i 227 opinii) Zobacz oceny
Stepbrother Dearest
ew_cia

BESTSELLER “„NEW YORK TIMESA” I POCZĄTEK FENOMENU... Dziewczyna nie powinna pragnąć tego, kto ją dręczy. Greta była cichą nastolatką, a jej życie miało swój spokojny rytm — szkoła, nauka, dorywcza praca i dom... Kiedy pewnego dnia w domu pojawił się jej przyrodni brat Elec, nie była na to przygotowana. Nienawidziła tego, jak wyżywał się na niej, dając upust swojej niechęci wobec nowej...

BESTSELLER “„NEW YORK TIMESA” I POCZĄTEK FENOMENU...

Dziewczyna nie powinna pragnąć tego, kto ją dręczy.

Greta była cichą nastolatką, a jej życie miało swój spokojny rytm — szkoła, nauka, dorywcza praca i dom... Kiedy pewnego dnia w domu pojawił się jej przyrodni brat Elec, nie była na to przygotowana. Nienawidziła tego, jak wyżywał się na niej, dając upust swojej niechęci wobec nowej rodziny. Nienawidziła tego, że sprowadzał do swojego pokoju różne dziewczyny z ich szkoły. Nienawidziła tego, że coraz bardziej ją fascynował. Zbuntowany, irytujący i odpychający, coraz bardziej pociągał Gretę. Jego aroganckie zachowanie, muskularne ciało, pięknie wyrzeźbiona twarz sprawiły, że jej ciało wbrew umysłowi reagowało tak, jak jeszcze nigdy przedtem. Łączące ich uczucia zaczęły się zmieniać, aż pewnej nocy przekroczyli granicę, spoza której nie było już odwrotu...
Następnego dnia Elec wrócił do Kalifornii, zniknął z jej życia równie nagle, jak się w nim pojawił. Minęły lata, od kiedy widziała go po raz ostatni. Gdyby nie rodzinna tragedia, która pewnego dnia zaskoczyła wszystkich, pewnie już nigdy nie stanęliby ze sobą twarzą w twarz. Oszołomiona Greta stwierdza, że nastolatek, dla którego straciła głowę, wyrósł na mężczyznę, który dziś potrafi doprowadzić ją do szaleństwa.
Ze śmierci zrodziło się życie. Z nienawiści zrodziła się miłość.

źródło opisu: http://sensus.pl

źródło okładki: http://www.editio.pl/ksiazki/przyrodni-brat/przbra.html

shevill_books | 2019-09-09
Przeczytana: 03 września 2019

Niepokojąca, niekonwencjonalna historia początkowo zakazanej miłości. Jako iż od jakiegoś czasu uwielbiam powieści romantyczne o miłości przyrodniego rodzeństwa, już od pierwszych stron pokochałam tę książkę.

Gdy podczas ostatniego roku szkoły średniej, do życia Grety wkracza Elec, jej przyrodni brat, dziewczyna nie spodziewała się, że będzie tak wielkim palantem, a już napewno nie wiedziała jak bardzo będzie ją pociągał i wpływał na jej ciało i umysł. Był niesamowicie seksowny, przystojny, oszałamiający, wulgarny, wytatuowany, miał złe nawyki oraz był negatywnie nastawiony na mieszkanie z jego ojcem oraz jego nową rodziną. Posiadał kolczyki w miejscach, o których Greta nawet nie śniła. A jednak Greta odkryła, że szorstkość chłopaka, to tylko maska, którą zakłada przed ludźmi. Początkowa zabawa emocjami przerodziła się opiekuńczość, lecz Elec dobrze wiedział, że tej najważniejszej granicy, nie ma prawa przekroczyć, lecz jedna noc, jeden telefon, oraz list, spowodowały, że...

Doniek | 2019-07-20
Przeczytana: 20 lipca 2019

Przyrodni brat i wszystko jasne, czyżby? A może jednak to nie jest to ,o czym myślisz? Jedno wiem na pewno , jak zaczniesz to ciężko już ją odłożyć! Czeka cię ogromna dawka emocji! Rewelacja!
„Ze śmierci zrodziło się życie. Z nienawiści zrodziła się miłość.(...)- Na końcu pojawiłeś się ty i to usprawiedliwia wszystko, co stało się wcześniej.”

sensitive | 2019-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2019

To moja pierwsza styczność z twórczością Penelope Ward, jednak nie ostatnia.
Bardzo przyjemnie się czyta i ciężko się od niej oderwać, ale tylko do połowy... Moment, w którym cała historia zostaje przedstawiona z punkty widzenia Eleca, staje się nudne, nie wnosi praktycznie nic. Jedynie fragment o dzieciństwie Eleca ma jakiekolwiek sens, resztę zdecydowanie można pominąć.
Jest coś za co podobała mi się ta książka, kreowanie postaci, ich wrogość na początku, zmiany w zachowaniu o 180 stopni, emocje, które towarzyszyły mi podczas czytanie, które sprawiały, że nie mogłam się oderwać.

Montgomerry | 2019-06-29
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 29 czerwca 2019

Polowa książka powtórzona, nie wiem zupełnie po co.

Karolinek89 | 2019-06-15
Przeczytana: 13 czerwca 2019

Jak dla mnie?
Świetna książka - lekka, przyjemna.
Myślałam że to typowy romans, bo tak zaczeła się książka, jednak im dalej w głąb, tym historia stała się ciekawsza - nie obyło się bez śmiechu ale i łez..

Polecam :)

katala | 2019-06-11
Przeczytana: 08 czerwca 2019

Jestem bardzo, bardzo zaskoczona. Ok, rozpoczęłam czytanie serii od drugiej części i prawda jest taka, że sięgnęłam po nią ze względu na fakt, że ma lepsze oceny niż pierwsza. Pierwszą odłożyłam do zwrotu do biblioteki uznając, że skoro druga jest lepsza, to ja za pierwszą podziękuję. Ale biblioteka zaczęła się dopominać o swój egzemplarz, więc w sumie nie miałam wyjścia. Zaplanowałam przejrzeć i już. Wyszło inaczej. Przeczytałam od deski do deski. Bardzo szybko, bo dziwnym trafem, bardzo wciągnęła mnie ta historia, a jej sposób opowiedzenia uznałam za całkiem prawdopodobny, interesujący i w sumie ciekawy.
Jestem zwolennikiem tej części. Jest dobra, interesująca, ciekawa. Opowiedziana bardzo płynnie i bardzo wiarygodnie. Bohaterowie należą do kategorii tych, których nie można nie lubić. Takich, których dzieje zaczynają mnie interesować niemal od pierwszych stron. Świetnie tej historii robi rozpisanie na partię Grety i Eleca. Książka Eleca doskonale dopełnia historii nawet jeśli...

Joanna J | 2019-06-07
Przeczytana: 05 czerwca 2019

Książka podzielona na dwie części. Pierwsza, kiedy poznajemy Grete i Eleca za bardzo przypominała mi new adult, które tworzy Pani Hoover. Ona ugrzeczniona dziewczyna, on niepokorny buntownik, który zmienia się pod jej skrzydłami. Druga część zaczęła się ciekawie, pomyślałam, że w końcu będzie coś nowego. I nastąpiło rozczarowanie w postaci powtarzania całej historii ponownie. Zabrakło pomysłów ???
Mimo niedociągnięć polecam.

Justyna | 2019-05-15
Przeczytana: 15 maja 2019

Penelope Ward - Przyrodni brat

"ZE ŚMIERCI ZRODZIŁO SIĘ ŻYCIE. Z NIENAWIŚCI ZRODZIŁA SIĘ MIŁOŚĆ."

Ta książka nie jest prosta i przyjemna. Traktuje o bardzo skomplikowanej relacji, miłości przyrodniej siostry do przyrodniego brata. Temat tabu, miłość zakazana, która nie miała prawa się zdarzyć. Relacja dwojga bohaterów została nagle przerwana ale czy czas i odległość mogą sprawić że przestanie się kochać, że zapomni się o miłości swojego życia? Niestety ponowne spotkanie tych dwojga to nie fajerwerki i happy end, to wielkie zaskoczenie, rozczarowanie i zawód miłosny. Czy mimo wszystko Grecie i Eleckowi uda się odbudować swój związek? W tej książce nic nie jest oczywiste, trzyma w napięciu do samego końca. Czyta się ją szybko, z wypiekami na twarzy, ale i z gardłem ściśniętym wzruszeniem.
Penelope Ward nie zawiodła swoich fanów, ale ta powieść różni się od pozostałych książek Ward.
Książka warta...

Linka1987 | 2019-05-03
Przeczytana: 03 maja 2019

Fajny, cieply romans, alw wszystko takie przewidywalne... Książka na jeden wieczór. Przeczytać, zapomnieć.

dziewczynka5 | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Pomimo absurdu sytuacji książkę naprawde fajnie mi się czytało. Strasznie mnie wciągnęła i zastanawiałam się kiedy w końcu do siebie wrócą. Aż sama nie wierzyłam, że tak bardzo wciągnęłam się w nią. Sympatyczna, pozytywna.