Marika i Sonia

Karolina Wójciak Wydawnictwo: Karolina Wójciak kryminał, sensacja, thriller
Karolina Wójciak
2023-05-14
2023-05-14

Och, wysokie, naprawdę wysokie loty!!!
Nie dość, że od pierwszych stron wciąga jak odkurzacz, to zwroty akcji, są tak przemyślane i obłędne, że mózg naprawdę czuje się oszukany. Po raz kolejny wielkie podziękowania dla Karoliny Wójciak za tę historię, za wnikliwość, spontaniczność, wielką wrażliwość i niesamowitą inteligencję idącą w parze z mądrością życiową. Niewątpliwie Karolina ma mega talent i to coś , czego nie da się kupić za żadne pieniądze , ale można przeczytać kupując jej książki:)
Ja wiem, co mi autor chciał przekazać, bo to nie taki sobie tam zwykły kryminał, lekki i przyjemny, lecz historia od początku do końca z wiadomością ukrytą w tle!
Jak zawsze czekam na kolejną książkę i jestem pewna, że znów mnie zaskoczy.
Polecam , bardzo polecam!

Och, wysokie, naprawdę wysokie loty!!!

„Marika i Sonia” to książka, którą przeczytałam zaraz po innym thrillerze, który miał być lekko podobny, przynajmniej w ukazaniu akcji z punktu widzenia dwóch kobiet. Odgrodzona od świata gwiazda filmowa, Marika i poznana w szkole Sonia, matka innej dziewczynki z klasy jej córki. Zazdrość, dziwne relacje i zwroty akcji dobrze poprowadzone, które pozostawiły mnie z pozytywnym spojrzeniem na tą książkę. Dawno thriller nie wciągnął mnie tak bardzo, a audiobook był genialny po prostu.

„Marika i Sonia” to pierwsza powieść Karoliny Wójciak, jaką miałam okazję poznać. Nie wiedziałam, czego się spodziewać. Ostatecznie dostałam dużą dawkę czytelniczej adrenaliny (i nie tylko). Całość pochłonęłam jednym tchem, czego skutkiem okazała się zarwana noc. Ale warto było!

Akcja powieści rozgrywa się współcześnie.

Marika jest celebrytką i aktorką, na temat której krąży mnóstwo plotek. Przywykła już do tego, więc gdy z okazji Dnia Nauczyciela zjawia się w prywatnej szkole sześcioletniej córki, ignoruje wścibskie spojrzenia i złośliwe komentarze. Od tego jadu gorsze jest chyba tylko milczenie, więc gdy zagaduje ją Sonia, inna matka, Marika nie wie, jak się zachować. Zaufać obcej kobiecie? To trudne, zwłaszcza po tym, jak wiele razy ktoś próbował się z nią zaprzyjaźnić, a potem wrzucał do sieci zdjęcia z niewybrednymi komentarzami.

Sonia próbuje swoich sił na kulinarnym blogu. Znajomość z Mariką jest dla niej ważna tylko dlatego, że jej córka, którą sama wychowuje, przyjaźni się z córką aktorki.
Dwie kobiety, które różnią się jak ogień i woda… To z ich perspektywy śledzimy wydarzenia. Ta dwutorowa narracja pozwala poznać różne punkty widzenia. W pewnym momencie okazuje się jednak, że któraś z bohaterek kłamie i to w bardzo wyrachowany sposób.

Która?
To pytanie towarzyszy nam niemal do końca powieści, która obfituje w nagłe zwroty akcji, dramatyczne wydarzenia (stanowiące także prolog) i liczne fabularne pułapki, jakie dla czytelnika przygotowała autorka.

„Marika i Sonia” to nie tylko kryminał i thriller w jednym. To także demaskatorska powieść o świecie, w którym żyjemy. O pozorach i sile mediów, które potrafią wykreować na gwiazdę kogoś nijakiego. O złudnym świecie portali społecznościowych. O wartościach zapominanych, niedocenianych. O chorobach psychicznych, które wciąż przez wielu ludzi postrzegane są jako wstydliwe.

Całość napisana jest dynamicznie, z pazurem. A autorka okazuje się mistrzynią suspensu.
Polecam !!!

Akcja powieści rozgrywa się współcześnie.

Marika jest celebrytką i aktorką, na temat której...

To druga książka autorki, którą czytam w tym roku.
Jestem zachwycona stylem pisania i pomysłowością w tworzeniu fabuły przez Karolinę Wójciak. 🤩
To jest coś niesamowitego, rzadko trafia się na tak dobre i wciągające książki, że najchętniej by się ich nie odkładało dopóki nie poznasz zakończenia.
Karolina dołączyłaś właśnie do moich ulubionych autorek, których książki mogę brać "w ciemno".
Są genialne i nieprzewidywalne!
Ja nie wiem, jak autorka to robi? 🤩
Gdy już sobie myślę, że już wszystko jest jasne, pojawia się niespodzianka i nic już nie jest oczywiste...
Takie powinny być dobre książki.
Serdecznie Wam polecam tą powieść.

"Od razu przyznała się do kąpieli w mojej łazience. Robiła to dlatego, że znajdowała u mnie pięknie pachnące kosmetyki. Nie zależało mi na nich, więc pozwalałam jej używać, czego chciała. Jedyne co musiałam zrobić, to po niej posprzątać, bo z tym jeszcze miała problem. Udałam się do łazienki, żeby sprawdzić, czy tym razem też nie zapakowana nad bałaganem. Gdy stanęłam w progu, zamarłam. Ktoś napisał na lustrze czerwoną szminką: "OBEJRZYJ SIĘ ZA SIEBIE".

To druga książka autorki, którą czytam w tym roku.
Karolina dołączyłaś właśnie do moich ulubionych autorek, których książki...

#2/52 ##marikaisonia #karolinawójciak
Pod koniec 2022 przeczytałam "Nie mów nikomu" tej autorki i pamiętam, że miałam mieszane uczucia co do tej książki, ale postanowiłam dać drugą szansę i tym razem się nie zawiodłam. Okładka tej książki na żywo podobno pięknie się prezentuje 😍 A sama treść książki też wkręca na całego. Co prawda bywały momenty, że musiałam sprawdzić czy przypadkiem nie czytam jakieś telenoweli o zabarwieniu erotycznym, ale ostatecznie byłam ciekawa końca, więc przebrnęłam. Całkiem niezły zwrot akcji, którego się nie spodziewałam.

#2/52 ##marikaisonia #karolinawójciak

Aaaaa! Zakochałam się! Właśnie dotarło do mnie cudowne wydanie "Mariki i Soni" @karolina_wojciak_author. Okładka jest tak piękna, że nie mogę przestać jej podziwiać 🤩 Uwielbiam Karolinę za wiele rzeczy, a jedną z nich jest dbałość o szczegóły. W tej okładce nic nie jest przypadkowe 🤭 A złotooooo robi robotę 😅

Dobra, było o okładce. A co z treścią? Co tu dużo gadać... Zazdroszczę wszystkim, którzy lekturę "Mariki i Soni" mają jeszcze przed sobą. Sięgnięcie po nią i przepadniecie 🤭 Czytając, znowu podjęłam próbę odpowiedzi na pytania, jak to się wszystko skończy, co, jak, dlaczego itd. I ponownie wylądowałam w szczerym polu na swojej kobyłce 🤣
Pomysł na książkę genialny, a zakończenie wciśnie Was w fotel 🤭
Polecam bardzoooooo!

Dobra, było o okładce. A co z treścią? Co tu dużo gadać......

Książka niesamowita. Swoją historią porwała mnie już od pierwszych stron. Chciałam jej więcej i więcej. Z początku naprawdę ciekawa opowieść ale to co dzieje się później to istny rollercoaster.
Ta relacja jest mocno skomplikowana. Obie pozwalają córkom na wzajemne spotkania, jednak one same nie darzą się sympatią. Dlaczego? Koniecznie musicie sięgnąć po tę książkę, bo te emocje, wątek choroby psychicznej, jaki jest w niej pokazany przechodzi najśmielsze oczekiwania. I co najważniejsze, samo zakończenie, jest tak zaskujace, że mnie wbiło w fotel.

Karolinie Wójciak zdarzają się i dobre, i słabe książki. Ta jest gdzieś pomiędzy. Ponad połowa tekstu to relacje dwóch kobiet, które są w swoich życiorysach niemal identyczne: obie mają córki w tym samym wieku, obie są w separacji z mężami, jedna działa w świecie filmu (porno 😊),druga prowadzi bloga kulinarnego. Z powodu tych podobieństw kobiety zlewają się w jedną, a ich opisy zdarzeń przybierają postać kołowrotka, w którym mielone są ich przeżycia tak, że nie wiadomo już, która jest która. I to było dla mnie męczące i nudne. Potem sytuacja zaczyna się zmieniać i robi się interesująco, jednak zaskoczenie, jakie zgotowała czytelnikowi autorka, nie zatarło wcześniejszego zmęczenia fabułą.

Mam mieszane uczucia, trochę jak Trudne Sprawy ta fabuła.

Mam mieszane uczucia, trochę jak Trudne Sprawy ta fabuła.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2023