Daria 
Kocham czytać i pisać, a szczególną miłością darzę fantasy oraz wszelką literaturę grozy. Sama próbuję coś tworzyć, ale legendy głoszą, że kiedyś cokolwiek skończę.
21 lat, Łódź, status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 dni temu
Teraz czytam
 • Czyściec niewinnych
  Czyściec niewinnych
  Autor:
  To miał być skok stulecia. Trzech opryszków: Raphaël, Will, Fred i prostytutka Christel napadają na sklep jubilerski i kradną łup wartości 30 milionów euro. Dochodzi do starcia z policją, jeden z prze...
  czytelników: 1091 | opinie: 121 | ocena: 7,93 (397 głosów) | inne wydania: 1
 • C++ Przewodnik dla początkujących
  C++ Przewodnik dla początkujących
  Autor:
  Pomimo ogromnej konkurencji ze strony Javy oraz platformy .NET język C++ wciąż jest niezastąpiony w wielu zadaniach. Sprawdza się wyśmienicie, gdy konieczna jest pełna kontrola nad sprzętem oraz możli...
  czytelników: 34 | opinie: 1 | ocena: 6,42 (12 głosów)
 • Doktor Sen
  Doktor Sen
  Autor:
  Kontynuacja bestsellerowego „Lśnienia”. Pamiętacie małego chłopca obdarzonego niezwykłą mocą? Chłopca nękanego przez duchy? Chłopca uwięzionego w odludnym hotelu wraz z opętanym ojcem? Możecie już po...
  czytelników: 12273 | opinie: 696 | ocena: 7,53 (5756 głosów) | inne wydania: 3
 • Golem
  Golem
  Autor:
  Mroczna historia z pogranicza snu, magii i mistyki Bohaterem powieści jest Athanasius Pernath, konserwator sztuki, jubiler i wycinacz kamei, mieszkający w starej kamienicy w Kogucim Zaułku w praskim g...
  czytelników: 1804 | opinie: 80 | ocena: 7,42 (590 głosów) | inne wydania: 10
 • Katedra Marii Panny w Paryżu
  Katedra Marii Panny w Paryżu
  Autor:
  Akcja powieści Wiktora Hugo toczy się w średniowiecznym Paryżu. Najważniejszym tematem tej wielowątkowej prozy są dzieje miłości archidiakona Klaudiusza Frollo do młodej Cyganki Esmeraldy. Autor stwor...
  czytelników: 2777 | opinie: 81 | ocena: 7,84 (1008 głosów) | inne wydania: 14

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-04-06 18:58:41
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-04-06 18:57:24
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-03-28 15:40:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Ulubione

Nie chcę się specjalnie nad tą książką rozwodzić, szczególnie, że dawno jestem po lekturze Silmarillionu, więc ta historia jest mi bardzo dobrze znana i ciągle pozostaje jedną z moich ulubionych i jest jednocześnie chyba jedną z najsmutniejszych. Podoba mi się, że jest tu jednak zdecydowanie bardziej rozwinięta, inaczej napisana i wersja z Silmarillionu wydaje się być raczej streszczeniem.... Nie chcę się specjalnie nad tą książką rozwodzić, szczególnie, że dawno jestem po lekturze Silmarillionu, więc ta historia jest mi bardzo dobrze znana i ciągle pozostaje jedną z moich ulubionych i jest jednocześnie chyba jedną z najsmutniejszych. Podoba mi się, że jest tu jednak zdecydowanie bardziej rozwinięta, inaczej napisana i wersja z Silmarillionu wydaje się być raczej streszczeniem. Mamy też fragmenty od syna Tolkiena, dotyczącej pracy właśnie nad Dziećmi Húrina, mamy drzewa genealogiczne, mamy mapki, mamy spis imion czy nazw. Jeśli ktoś się zastanawiał, czy warto kupić tę książkę dla tej jednej historii, szczególnie jeśli znamy ją już z Silmarillionu, to uważam, że jak najbardziej warto.

pokaż więcej

 
2019-03-27 19:31:15
Ma nowego znajomego: ewa1may
 
2019-03-26 10:00:53
Ma nowego znajomego: Łędina
 
2019-03-26 10:00:29
Ma nowego znajomego: Magda_Lena_Anna
 
2019-03-21 20:25:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Ulubione

Prawdę mówiąc, jest to jedna z książek, której ciężko mi coś poważnego zarzucić. Sam pomysł, jak dla mnie, jest świetny, a to, co dodatkowo przypadło mi do gustu to to, że bohaterowie Marszu nie tylko walczą ze słabościami fizycznymi, ale również psychicznymi. Rozgrywa się tam istna gra psychologiczna. I mimo że każdy wiedział, że zwycięzca może być tylko jeden i każdy dla każdego jest... Prawdę mówiąc, jest to jedna z książek, której ciężko mi coś poważnego zarzucić. Sam pomysł, jak dla mnie, jest świetny, a to, co dodatkowo przypadło mi do gustu to to, że bohaterowie Marszu nie tylko walczą ze słabościami fizycznymi, ale również psychicznymi. Rozgrywa się tam istna gra psychologiczna. I mimo że każdy wiedział, że zwycięzca może być tylko jeden i każdy dla każdego jest rywalem, to jednak tworzyły się tam szczere przyjaźnie. Nie będę się zagłębiać, czy chodzenie przez tak długi czas jest fizycznie możliwe, ale podobało mi się, co taki spacerek robił z uczestnikami.

Autor też zwrócił uwagę, jak ludzie kochają tego typu widowiska.

Bohaterowie mają swoje charakterystyczne cechy, a King skupia się na tych, którzy są istotni, jedynie od czasu do czasu dodając ewentualnie do naszej głównej ekipy kogoś, kto też nam zapadnie w pamięć. Większość z nich się z czymś boryka i ma jakąś przeszłość albo i przyszłość przed sobą.

Przyznam jednak, że brakowało mi trochę tej całej zewnętrzne otoczki. To znaczy, jak właściwie funkcjonowało społeczeństwo, bo wiemy, że jest major i że lepiej nie wypowiadać się niepochlebnie o władzy. Ale to dla mnie było trochę za mało.

Będzie to jednak historia, do której na pewno jeszcze kiedyś chętnie wrócę.

pokaż więcej

 
2019-03-14 12:29:17
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Seria: Seria z kotem

Historia wydaje się prosta i na swój sposób jest prosta: Janet żyje spokojnie, chociaż może niezbyt dostatnie, ze swoim mężem Howardem aż do dnia, gdy Howard wygrywa pieniądze. Później ma ich jeszcze więcej. Ten uśmiech losu okazuje się jednak znacząco wpływać na ich życie.

Narracja jest bardzo charakterystyczna dla Burgessa - ma ten swój specyficzny styl pisania, postacie czasem dość...
Historia wydaje się prosta i na swój sposób jest prosta: Janet żyje spokojnie, chociaż może niezbyt dostatnie, ze swoim mężem Howardem aż do dnia, gdy Howard wygrywa pieniądze. Później ma ich jeszcze więcej. Ten uśmiech losu okazuje się jednak znacząco wpływać na ich życie.

Narracja jest bardzo charakterystyczna dla Burgessa - ma ten swój specyficzny styl pisania, postacie czasem dość nietypowo reagują na pewne sytuacje, jest coś na kształt parodii i gdzieś tam autor, wykorzystując tutaj głównie postać Howarda i dialog między nim a Janet, przekazuje nam swoje przemyślenia. Osobiście to uwielbiam.

Historia nie jest szczególnie długa, nie jest zbyt skomplikowana, a pod koniec wszystko nabiera interesującego obrotu. Postacie są na swój sposób wyraziste, ale mimo wszystko dalej, jak wspominałam, całość jest prosta, może nawet za prosta, a szkoda, bo to przeobrażanie bohaterów naprawdę miało potencjał i myślę, że wiele zadziwiających, zaskakujących scen można było dać w ciągu trwania książki. Polecam siadać do niej, nie mając żadnych konkretnych oczekiwań.

pokaż więcej

 
2019-03-09 00:26:02
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam, Ulubione
Cykl: Kroniki królobójcy (tom 1) | Seria: Fantasy

Mimo że czytanie tej książki znacznie mi się przedłużyło, to absolutnie nie żałuję, że po nią sięgnęłam. I koniecznie chcę serię kontynuować.

Kvothe jest wyjątkową postacią, która ze szczęśliwego życia ze swoją rodziną, nagle została sama na świecie, a jej priorytetem stało się przetrwanie. Nie zawsze szczęście mu dopisywało, a czasem przez dłuższy czas trzymał się go okrutny pech i człowiek...
Mimo że czytanie tej książki znacznie mi się przedłużyło, to absolutnie nie żałuję, że po nią sięgnęłam. I koniecznie chcę serię kontynuować.

Kvothe jest wyjątkową postacią, która ze szczęśliwego życia ze swoją rodziną, nagle została sama na świecie, a jej priorytetem stało się przetrwanie. Nie zawsze szczęście mu dopisywało, a czasem przez dłuższy czas trzymał się go okrutny pech i człowiek miał ochotę zadać sobie pytanie "czy tego chłopaka spotka w końcu coś dobrego?" . Ale wszystko się w końcu w jakiś sposób rozwiązało. I wszystko, jak się z biegiem czasu okazywało, było "po coś".

Jak najbardziej można tej książce zarzucić, że początek może być nudny i mało wciągający, że umiejętność Kvothe związana z naprawdę błyskawicznym zapamiętywaniem to trochę przesadzona rzecz, że czasem można się było poczuć jakby pominęło się jakąś część książki, bo nie wszystkie rzeczy wymyślone przez autora zostały wyjaśnione (można to zrzucić na formę narracji, która polega na spisywaniu wspomnień, bo faktycznie mogłoby być trochę dziwne, gdyby Kvothe wyjaśniał jakieś podstawy z ich świata komuś, kto doskonale wie, co to jest). Ale nie zmienia to faktu, że autor kreuje tu naprawdę solidne uniwersum. Z bogami, demonami, całkiem ciekawym i oryginalnym ujęciem magii i sposobami jej wykorzystywania... Bardzo spodobało mi się też to, że autor nawet zwrócił uwagę na inną mentalność czy inny dialekt mieszkańców wsi.

Ciężko po jednej części ocenić historie, ale jednocześnie uważam, że została ona tutaj przerwana w bardzo dobrym momencie.

Są postacie, które polubimy, są postacie, których na pewno nie polubimy... Ale wszystkie wypadają wiarygodnie. Większość z nich ma jakąś swoją rolę do odegrania przez parę rozdziałów, a potem przewinie się najwyżej ich imię albo i całkiem odejdą w zapomnienie. Z jednej strony szkoda, bo trochę przypominało mi to chwilami jakieś wątki do odhaczenia, ale z drugiej pojawia się tam tak wiele osób, że nieustanne wracanie do każdej z nich rozciągnęłoby książkę o kolejne 800 stron.

Miałam jedynie problem z postacią Denny. Prawdę mówiąc wydawała mi się... bezużyteczna? Jej wątki mogły właściwie w ogóle nie istnieć i spokojnie dałoby się poprowadzić historię w ten sam sposób. Mam nadzieję, że w późniejszych częściach nabiera znaczenia, bo przyznaję, że jej charakter niesamowicie mnie irytował i nawet średnio widzę w tym usprawiedliwienie, że ma ciężkie życie. [SPOILER] Scena, gdzie Denna postanowiła sobie wyjść z karczmy nie płacąc, więc Kvothe zrobił to za nią, a ona nawet mu nie podziękowała tylko narzekała na ludzi... Matko...[/SPOILER]

Podsumowując: historia na początku trochę nudna, potem się rozkręca i wręcz łamie chwilami serce. Mamy humorystyczne wątki, mamy wiele oryginalnych, tak myślę, elementów. Lektura obowiązkowa dla fanów takiej fantastyki.

pokaż więcej

 
2019-03-07 16:15:23
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-03-03 18:36:53
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2019-03-01 20:27:40
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-03-01 20:25:25
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2019-03-01 20:22:24
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
Moja biblioteczka
1095 61 2176
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (173)

Ulubieni autorzy (16)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (12)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd