Kochanek barbarzyńca

Okładka książki Kochanek barbarzyńca Ruby Dixon
Okładka książki Kochanek barbarzyńca
Ruby Dixon Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 3) romantasy
romantasy
Barbarzyńcy z Lodowej Planety (tom 3)
Barbarian Lover
Prószyński i S-ka
2024-02-20
2024-02-20
2015-08-28
Adriana Celińska

Kira wraz z kilkoma innymi ludzkimi kobietami utknęła na obcej planecie. Jej życie zmieniło się o 180 stopni. Brak elektryczności, nowych technologii, właściwie powrót do prehistorii i mieszkania w jaskini. Niestety choć pogodziła się, że powrót na Ziemię jest niemożliwy, nie potrafi spokojnie żyć. Egzystuje w ciągłym strachu, że Ci którzy porwali kobiety powrócą. Jedyną iskierką radości jest dla niej Aehako, współplemieniec, który dąży ją głębokim uczuciem. Tylko czy coś z tego będzie skoro Kira nie może dać mu potomka..?

Dosyć ciekawa historia, choć mam jedno zastrzeżenie, nigdzie nie ma na książce informacji, że jest to kolejny, trzeci już tom. Dlatego też ciężko z początku zrozumieć, o co chodzi, jak to się stało, że ludzkie kobiety znajdują się na jakiejś dziwnej planecie? Z czasem przyzwyczaiłam się do braku niektórych wiadomości. Romans Kiry i Aehako poprowadzony dość ciekawie. Choć mam wrażenie, że już trochę wyrosłam z tego typu książek. Zabrakło mi napięcia, emocji, choć było poprawnie i jeszcze kilka lat temu byłabym zachwycona.

Mimo wszystko polecam, jest to lekka fantastyka z gorącym romansem, którą czyta się całkiem przyjemnie.

Z każdą częścią zakochuję się w tej serii coraz bardziej. Jest nietypowa i pewnie nie dla każdego. Mnie wciągnęła już na samym początku. Polecam!

Książka z gatunku "kozy komfort", otulająca, ale głupia, pełna absurdów i scen, które... no. Bardzo bym się cieszyła, gdyby ta pozycja nie powstała, ale widać, "prezent z zalotów" ma wyższą siłe przebicia. A P@n Hub to przecież wylęgarnia pokazów, że pewne pomysły są co najmniej niezdrowe...
Eh.

Romantasy niekoniecznie leży w mojej sferze czytelniczego komfortu. Zaciekawiona opisem postanowiłam sie z niego wychylić i spróbować. I wiecie co?? No podobało mi się!! Absolutnie cudownie podróżowało się po zimnych zakątkach Lodowej Planety. Relacja między Kirą i Aehako jest cudownie romantyczna. Ciepła i pełna dobra. Jej strach przed własnymi uczuciami i ograniczeniami... Jego pewność, że mogą stworzyć cos wyjątkowego. Wspólne szczere oddanie i opieka nad sobą. To przepiękna historia miłosna osadzona w kosmicznych warunkach.
To 3 część serii ale można ją czytać bez znajomości poprzednich. Autorka stworzyła niebywale ciekawą fabułę. Nie mogłam się oderwać! Ba! Już ma półeczce @legimibooks czekają poprzednie 2 tomy! Muszę poznać całość. Dobrze mi było na tej mroznej planecie.

Za mną trzeci tom serii o barbarzyńcach z lodowej planety. Tym razem bohaterami są Kira i Aehako. To jedna z tych par, które nie sposób polubić. Muszę także przyznać, że książka póki co jest najlepsza jeśli chodzi o fabułę.

Kira była porwana jako pierwsza z nadprogramowych kobiet. Nie dość, że przeżyła chwile grozy budząc się w obcym miejscu to jeszcze zobaczyła dziwne stwory, które wbrew jej woli wszczepiają jej "tłumacza". Kiedy udaje im się przeżyć awaryjne lądowanie, zbiec porywaczom i trafiają do plemienia niebieskich barbarzyńców ma nadzieje, że jej życie się ułoży. Jednak konsekwencja posiadania tłumacza jest to, że wszystko słyszy ze zdwojona siła. To powoduje u niej frustracje i bezsenność. Wszystko sięzmieni gdy Kira usłyszała, że ich porywacze wracają. Opracowuje plan ratowania przyjaciółek i błękitnookich sprzymierzeńców. Czy jej plan się powiedzie? Jaka role w nim odegra Aehasko, który stał się jej kochankiem?

Aehasko to młody mężczyzna z niebieskiego plemienia. Od początku upatrzył sobie Kirę na swoją partnerkę i żałuje, że nie połączył ich rezonans Khui. Jednak uczucie, jakim ją darzy jest silniejsze. Kiedy Kira chce wybrać się na macierzysty statek, który oni nazywają jaskinią przodków Aehasko towarzyszy jej wraz z dwójką innych członków ekipy. Podczas wyprawy on i Kira staja się partnerami z wyboru. Jednak wyprawa nie poszła po ich myśli. Tracą Harlow, która zaginęła a Aehasko i jego kolega zostają ranni. Wszystko się zmienia gdy on i Kira trafiają do południowej jaskimi wraz z częścią plemienia. To tu jego khui rezonuje wraz z khui Kiry.

Historia jest zupełnie inna niż dwie poprzednie. Mamy tu mniej scenek erotycznych, choć są nadal gorące i powinny zadowolić fanów tego typu scenek. Poznajemy bardziej historie plemienia, ich życie w jaskiniach. Dodatkowym plusem jest to, że mamy tu coś więcej niż historie romansu między Ziemianka a niebieskim kosmitą. Powrót kosmitów, walka o własne życie i życie innych, którzy stali się dla Kiry rodziną. Jednocześnie poznajemy jej skrywana tajemnicę, która nosi w sobie. Boi się, żę gdy prawda wyjdzie a jaw straci Aehasko. Fabuła nie skupia się tylko na scenkach erotycznych zwanych rezonowaniem, połączeniem nie tylko ciał ale i wspólną pieśnią khui, które kończy się poczęciem potomka zwanego pędrakiem.

Akcja jest bardziej dynamiczna, mniej przewidywalna i zawiera wątek zaginięcia Harlow. Muszę przyznać, że to wprowadza zupełnie inny obrót sprawy. Kim jest tajemniczy trójpalczasty stwór, który obserwował wyprawę Kiry i Aehasko? Czy to on stoi za zaginięciem Harlow? Jakie jeszcze autorka przed nami odkryje sekrety? Kto będzie bohaterem kolejnej części o lodowych barbarzyńcach? Ja jestem ciekawa i szkoda, że póki co ukazało się dopiero 3 tomy. Ciekaw jestem czy wyjdzie następny w polskiej wersji? Ta seria jest specyficzna i muszę przyznać, że mnie kupiła. Uwielbiam fantastykę, ale ona ma to do siebie, że trzeba ja czuc bo nie do każdego trafi. Osobiście miło spędziłam czas z bohaterami Lodowej planety i ciężko mi się z nimi rozstać. Polecam

Ruby Dixon i jej szalone fantazje o niebieskoskórych barbarzyńcach😃 To już trzecia część i jak zwykle, było tak okropne, że aż wspaniałe😃
Kocham 😍

Kocham 😍

Nieśmiała Kira, zabawny Aehako i pierwsza ‘nierezonansowa’ para w świecie Barbarzyńców. Oprócz tego, powrót złych kosmitów i autorka, która chyba powoli poprawia swój styl pisania z każdą częścią :)

Pokaż mimo tovideo - opinia

Jak dwie pozostałe, szybko sie czyta i można sie przy niej zrelaksować.

Jak dwie pozostałe, szybko sie czyta i można sie przy niej zrelaksować.

Trzecia para z Nie-Hoth na piedestale! Aehako - przyjazny, entuzjastyczny łowca, którego niewybredny żart czasem przyprawia o ciarki. Jego szczerość i zawsze dobre intencje łapią za serce. Jest uroczy. Co do Kiry... ostatecznie nie wiem, jaka ona jest. W pierwszym tomie dawała vibe stonowanej, rozważnej, która wszystko bierze na chłodno. Potem pokazywała, tak wiele różnych cech, czasem sprzecznych ze sobą, że w końcu nie wiem. Raz mówi, że nie chce się wtrącać w życie innych dziewczyn i ich wybory, a potem się wtrąca, a potem znowu mówi, że nie będzie. Rozumiem jej obawy, jej wycofanie, ale przez to chciała rzucić się na zbyt głęboką wodę sama. Niestety Kira miała wiele kompleksów na swój temat i ciągle sobie nimi dowalała. Trochę inaczej ją sobie wyobrażałam.
Mimo wszystko Kirze potrzebny był ktoś taki, jak Aehako. Mówi się, że przeciwieństwa się przyciągają i w ich przypadku to działa. I pierwszy raz mamy do czynienia z miłością przed ingerencją khui, co pokazuje, że czasem można na nie wpłynąć, jeśli mamy do czynienia z prawdziwymi uczuciami.
W tej części było najwięcej akcji, mimo że krótkiej, ale został zamknięty wątek obcych. Chociaż nie wiem czy podoba mi się fakt, że większość dziewczyn o tym nie wiedziało. To zamykanie ich w bańce, a cały ten syf emocjonalny muszą nosić tylko nieliczne. One też były na tamtym statku! I to świadome tego wszystkiego.
Wątek rywalki totalnie zaprzepaszczony. Miało to potencjał, a wydawało się, że pojawiała się w randomowych momentach, tylko wtedy, gdy autorce się o niej przypomniało. Wyglądało to bardzo sztucznie. I czemu nikt ze starszych nie zwracał jej uwagi?
Działa tutaj przede wszystkim sentyment, bo ta książka trochę słabiej wypada w porównaniu do poprzednich części. Dla fanów tej serii - jak najbardziej, jest to fajne pociągnięcie fabuły.

Trzeci tom skupia się na Kirze i Aehako. Są oni totalnie różni i może właśnie dlatego, tak ciekawi. Kira stanowi idealny przykład grumpy girl, wiecznie smutnej, wycofanej i martwiącej się. Za to Aehako to golden retriver, który ciągle rzuca żartami, flirtuje, a uśmiech nie schodzi mu z twarzy. W dodatku Kira należy do tych nieśmiałych dziewczyn, a no cóż… Aehako zdecydowanie nieśmiały nie jest 😏 Uwielbiam takie połączenia i dlatego to oni zyskują teraz tytuł mojej ulubionej pary. Przykro mi Liz i Raahosh, musicie pocieszyć się drugim miejscem.

Bardzo podobał mi się moment zalotów, a prezent z ich okazji… był dość niecodzienny 😅 Jednak jego późniejsze wykorzystanie było mega 🔥🔥🔥 Akurat nie spodziewałam się, że autorka postanowi go tak użyć. Jak już jesteśmy przy 🌶️ scenach, to jak zawsze były one świetnie napisane. Widzę, że z tomu na tom autorka wchodzi na wyższy poziom i niezmiernie mnie ciekawi, co wymyśli dalej.

W końcu zostaje poruszony wątek zielonych kosmitów z pierwszego tomu i troszkę się zawiodłam na nim. Jakby ja wiem, że książka bazuje głównie na 🌶️ a reszta wydarzeń to taki miły dodatek, ale liczyłam, że zostanie to bardziej rozwinięte. Trochę za szybko się wszystko potoczyło i jeszcze szybciej skończyło.

Poznajemy też troszkę bardziej inne dziewczyny i członków plemienia. Przyznam, że parę z nich wyjątkowo mnie zaciekawiło i już nie mogę się doczekać, aż przeczytam ich historię. Autorka również przybliża nam zwyczaje, które panują w jaskini, styl życia mieszkańców i jak wykorzystywane są różne zasoby. To akurat bardzo mnie ciekawi i cieszę się, że autorka zaczyna więcej o tym pisać. Myślę, że przeprowadzka części plemienia do drugiej jaskini może przynieść wiele ciekawych wątków. Liczę, że statek pradawnych zostanie jeszcze wykorzystany, bo świetnie obserwuję się tą zawiłą technologię w zetknięciu z niebieskimi kosmitami.

Ze swojej strony mogę polecieć wam tę serię, jeśli nie zraża was romans z kosmitą i potraficie przyjąć dziwactwa z przymróżeniem oka. Jeśli potraficie cieszyć się lekturą i lubicie niekonwencjonalne romanse z dobrym 🌶️ to jest to seria dla was.

• Przeczytane w 2024

Dodaj cytat z książki Kochanek barbarzyńca