BlueSugar 
Absolwentka filologii polskiej, która stara się pisać poprawnie po polsku, ale nie zawsze jej to wychodzi, więc uczy się na własnych błędach. Najbardziej lubi czytać szeroko pojętą fantastykę, choć nie pogardzi też innymi gatunkami. Interesują ją mitologie świata oraz anioły w różnej postaci. Fascynuje się steampunkiem, a także kiczem lat 70., 80. i 90.. W wolnym czasie, oprócz czytania, rysuje i bawi się w rękodzieło artystyczne.
24 lat, kobieta, Białystok, status: Czytelniczka, dodała: 1 ksiązkę i 9 cytatów, ostatnio widziana 8 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-09-22 11:32:21
Wypowiedziała się w dyskusji: Ludzie nie czytają książek, które czytają

"Ludzie nie czytają książek, które czytają" - Andrzej Ziemiański, A.D. 2018

Uwielbiam wywiady z Panem Andrzejem. Zazwyczaj powinno się oddzielać autora od jego dzieła, ale często podczas wywiadów wychodzi, że nie przemyślał swojego świata przedstawionego w Achajowym cyklu, ba, sam udziela rad, by pisać i się niczym nie przejmować. A to źli hejterzy po prostu go nie rozumieją i że kiedyś to...
"Ludzie nie czytają książek, które czytają" - Andrzej Ziemiański, A.D. 2018

Uwielbiam wywiady z Panem Andrzejem. Zazwyczaj powinno się oddzielać autora od jego dzieła, ale często podczas wywiadów wychodzi, że nie przemyślał swojego świata przedstawionego w Achajowym cyklu, ba, sam udziela rad, by pisać i się niczym nie przejmować. A to źli hejterzy po prostu go nie rozumieją i że kiedyś to się czytało i chwaliło książki, nie to co dziś.

"(...)na tych spotkaniach wielokrotnie przekonałem się, że ludzie co prawda jakieś książki ewidentnie czytają, jednak z całą pewnością nie moje. Po co więc przychodzą na spotkanie ze mną?"

Potem wychodzą takie kwiatki jak w tym wywiadzie. Czytelnicy nie są głupi, widzą błędy jakie popełnia autor, których ten nie chce sobie przyjąć do wiadomości. Stąd ten wywiad, który, mam wrażenie, ma na celu usprawiedliwić jego niedociągnięcia przez zwalenie winy na czytelników.

Inna sprawa to to, że ile czytelników tyle punktów widzenia na powieść i każdy skupi się na innym elemencie książki, który przykuł mu uwagę, jednak każde dzieło ma przecież swoją fabułę, która nie zmienia się ot tak w zależności od czytelnika. Chyba, że autor mówi o Efekcie Mandeli, z tym że to tylko hipoteza i to związana z istnieniem równoległych światów, a nie tylko z odbiorem książek przez czytelnika.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-20 13:06:41
Wypowiedziała się w dyskusji: Wyniki rekrutacji

Można pisać ze standardami, neutralnie i zgodnie z zamysłem "góry" czyli LC i danego wydawnictwa, ale mieć styl tak toporny, że oczy bolą od czytania. Można też pisać bez standardów, olewając zasady związane z pisaniem recenzji, lub też pisać skrajnie emocjonalnie opinie, które przez tę osobę są nazywane recenzją i zdobywać serca czytelników. Myślę, że LC chodziło o to, by znaleźć "złoty... Można pisać ze standardami, neutralnie i zgodnie z zamysłem "góry" czyli LC i danego wydawnictwa, ale mieć styl tak toporny, że oczy bolą od czytania. Można też pisać bez standardów, olewając zasady związane z pisaniem recenzji, lub też pisać skrajnie emocjonalnie opinie, które przez tę osobę są nazywane recenzją i zdobywać serca czytelników. Myślę, że LC chodziło o to, by znaleźć "złoty środek", czyli osobę, która by pisała w miarę solidnie, a jednocześnie mogła ująć za serce osoby, które ją czytają i przekonać ją do przeczytania książki.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-20 12:46:33
Wypowiedziała się w dyskusji: Wyniki rekrutacji

Dyskusja jest ciekawa, bo ile użytkowników, tyle punktów widzenia na tę sprawę. xD

Ja brałam udział w konkursie. Mam coś z idealisty, może myślałam, że mi się uda zmienić swoim piórem te "miałkie i nijakie" oficjalne recenzje, może książkowe nagrody mnie skusiły (ktoś tu powiedział, że wystarczy napisać do wydawnictw ale ja blogerem nie jestem), w każdym razie wysłałam zgłoszenie. Nie...
Dyskusja jest ciekawa, bo ile użytkowników, tyle punktów widzenia na tę sprawę. xD

Ja brałam udział w konkursie. Mam coś z idealisty, może myślałam, że mi się uda zmienić swoim piórem te "miałkie i nijakie" oficjalne recenzje, może książkowe nagrody mnie skusiły (ktoś tu powiedział, że wystarczy napisać do wydawnictw ale ja blogerem nie jestem), w każdym razie wysłałam zgłoszenie. Nie liczyłam na za dużo, spodziewałam się pierdyliarda zgłoszeń, więc nie zaskoczyła mnie odmowa. Problem w tym, że chciałabym pisać na poważnie recenzje i widziałam w tym szansę wyćwiczenia pióra, w którym liczyła się jakość a nie ilość. @Ambrose, twój komentarz trochę postawił mnie na ziemię, a trochę przez niego czuję się wywołana do tablicy. Oficjalny recenzent brzmi dumnie i niesie ze sobą pewną renomę i standardy, choć obstawiam, że pewnie również zrezygnowałabym ze współpracy, tak jak twój kolega, do tego dochodzi moja niesystematyczność w pisaniu. Mimo wszystko warto było się zgłosić, bo później i tak bym żałowała, że tego nie zrobiłam i warto, by podyskutować z wieloma jednostkami z innym punktem widzenia na ten temat.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-19 19:50:44
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Ciekawe czy mi się spodoba?
 
2018-09-19 12:25:54
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Mitologia
 
2018-09-19 00:21:34
Wypowiedziała się w dyskusji: Murakami wycofuje się

Ja słyszałam z kolei, że Murakami nie chce raczej dostawać nagród, więc jakby został nominowany do "tradycyjnego" Nobla, toby pewnie również zrezygnował.

Myślę, że niestety Gaiman na pewno nie dostanie Nobla, bo pisze głównie fantastykę, poza tym nadostawał sporo nagród chociażby za Sandmana i Amerykańskich Bogów. Myślę, ze ostateczny bój będzie raczej między dwoma paniami.

więcej...
 
2018-09-18 20:11:44
Wypowiedziała się w dyskusji: Wyniki rekrutacji

@Michał3 czyli się dostałeś i się nie przyznałeś?? xD

Nie trzeba być blogerem by umieć pisać poprawnie po polsku. Wystarczy znać zasady poprawnej polszczyzny i podstawy związane z pisaniem recenzji, a tego nawet niektórzy blogerzy nie potrafią. Do tego dochodzi pasja, tutaj miłość do książek i "to coś", co pozwoliło przykuć uwagę ludzi czytających recenzję i pozwoli im zweryfikować po jaką...
@Michał3 czyli się dostałeś i się nie przyznałeś?? xD

Nie trzeba być blogerem by umieć pisać poprawnie po polsku. Wystarczy znać zasady poprawnej polszczyzny i podstawy związane z pisaniem recenzji, a tego nawet niektórzy blogerzy nie potrafią. Do tego dochodzi pasja, tutaj miłość do książek i "to coś", co pozwoliło przykuć uwagę ludzi czytających recenzję i pozwoli im zweryfikować po jaką książkę sięgnąć.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-18 14:41:29
Wypowiedziała się w dyskusji: Wyniki rekrutacji

Ale pan RM już wcześniej był na LC - zanim jego książki stały się modne to dawał pisarskie porady, więc ja mam wrażenie, że LC trochę go wypromowalo.

By nie odbiegać od tematu, powiem, że ja też głównie śledzę opinie czytelników. Oficjalne recenzje wydają mi się dość... neutralne, coby nie skrytykować i nie pochwalić za bardzo. Co więcej, jak pojawiały się na stronie głównej, to trochę robiły...
Ale pan RM już wcześniej był na LC - zanim jego książki stały się modne to dawał pisarskie porady, więc ja mam wrażenie, że LC trochę go wypromowalo.

By nie odbiegać od tematu, powiem, że ja też głównie śledzę opinie czytelników. Oficjalne recenzje wydają mi się dość... neutralne, coby nie skrytykować i nie pochwalić za bardzo. Co więcej, jak pojawiały się na stronie głównej, to trochę robiły bałagan, mieszając się z tekstami publicystycznymi i wiadomościami okołoksiązkowymi.
Zgłosiłam się po to, by zobaczyć, czy moje pióro jest wystarczająco dobre, by móc pisać coś "oficjalnego", wychodząc z założenia że jak się uda, to fajnie, a jak nie, to trudno. Nie jestem blogerem, miałam blogaski, ale to nie wypaliło, piszę dla siebie, a najfajniej jest, jak opinia dostanie plusa. @Jolasia fajnie to określiła, więc nie muszę nic więcej dodawać, tylko po prostu się podpisze pod jej słowami.

A co do lokowania produktu i kierunku w jakim podąża LC się nie wypowiem, bo wyjdzie mi esej.

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-17 15:12:41
Wypowiedziała się w dyskusji: Wyniki rekrutacji

Zawsze w oficjalnej recenzji LC widnieje imię i nazwisko recenzenta. I również nie rozumiem, dlaczego nie ma listy zwycięzców, jak to zawsze bywa u LC.

więcej...
 
2018-09-17 15:03:39
Cykl: Saga Winlandzka (tom 1-2)
 
2018-09-17 14:52:39
Cykl: Freja (tom 1)
 
2018-09-17 13:32:19
Wypowiedziała się w dyskusji: Wyniki rekrutacji

Ja się zastanawiam ile odpadło użytkownikow, które nie podpadały pod kryteria osób, które by pisały pod daną tematykę (jeśli dobrze pamiętam, na recenzenta szukano osób które by czytały literaturę obyczajową, kobiecą i popularnonaukową, a od biedy kryminały i horrory). Ja się zgłosiłam, bo o ile siedzę głównie w fantasy/sci-fi, to poszukuję teraz literatury popularnonaukowej. I teraz ciekawi... Ja się zastanawiam ile odpadło użytkownikow, które nie podpadały pod kryteria osób, które by pisały pod daną tematykę (jeśli dobrze pamiętam, na recenzenta szukano osób które by czytały literaturę obyczajową, kobiecą i popularnonaukową, a od biedy kryminały i horrory). Ja się zgłosiłam, bo o ile siedzę głównie w fantasy/sci-fi, to poszukuję teraz literatury popularnonaukowej. I teraz ciekawi mnie czy niby "niedyskryminowanie" gatunków przełożyło się w wyborze recenzenta czy w gronie recenzentów znalazł się jednak jakiś fantasta czy fan literatury faktu. xD

pokaż więcej

więcej...
 
2018-09-17 12:13:56
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

@Karolina, Niestety, nie dostałam się. :)
@Aga_czyta ma rację, wysłali do wszystkich, którzy nadesłali recenzje.
Trudno, może następnym razem się uda.

więcej...
 
2018-09-17 11:55:54
Wypowiedziała się w dyskusji: Recenzenci poszukiwani!

Może teraz sprawdźcie skrzynkę pocztową? Ja dostałam maila.

więcej...
 
Moja biblioteczka
1269 11 192
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (13)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (72)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd