Więcej niż pocałunek

Tłumaczenie: Paweł Wolak
Cykl: The Kiss Quotient (tom 1)
Wydawnictwo: Muza
The Kiss Quotient
9788328712041
autyzm
LubimyCzytać

Według trzydziestoletniej Stelli świat powinien rządzić się jedynie prawami logiki. Tworzenie algorytmów wydaje jej się zdecydowanie prostsze niż relacje z mężczyznami. Wizja bliskości budzi w niej niechęć, a na myśl o całowaniu robi jej się niedobrze. Trochę pod wpływem matki, trochę dla samej siebie postanawia to zmienić. Na pewno nie pomagają jej chorobliwe trudności z nawiązywaniem relacji. Czy to wina objawów zespołu Aspergera, czy może Stella tak po prostu ma?

Do wprowadzenia zmian w swoim życiu Stella zabiera się nietypowo. Chce „nauczyć się współżyć”, potrzebuje dobrego treningu. Uznaje, że do ćwiczeń najlepiej nada się profesjonalista, czyli wynajęty mężczyzna do towarzystwa. Tak poznaje Michaela. Plan lekcji, który wspólnie realizują, wychodzi znacznie poza całowanie. Ich biznesowy układ szybko zmienia swój charakter. Stella odkrywa, że w życiu najbardziej liczy się to, co wymyka się równaniom matematycznym.

„Więcej niż pocałunek” to brawurowy debiut Helen Hoang, która zainspirowana własnymi doświadczeniami stworzyła historię miłosną z motywami psychologicznymi i dawką subtelnie rozegranych wątków erotycznych.

Wyjątkowa. Seksowna. Zabawna. Książka „Więcej niż pocałunek”, pasjonująca opowieść o nietypowych miłosnych perypetiach Stelli Lane, wygrała w plebiscycie na najlepszą książkę roku – Goodreads Choice Awards. Uzyskała przy tym bezprecedensową liczbę 45 tysięcy głosów!

Nagroda Goodreads dla najlepszej książki roku 2018 w kategorii Romans

Jedna z 50 najbardziej wyjątkowych powieści roku 2018 według „Washington Post”

Top 100 książek Amazona w roku 2018

Jedna z najlepszych książek na lato według „Elle”

źródło opisu: Materiały wydawcy

źródło okładki: Materiały wydawcy

Angelic | 2019-05-17
Przeczytana: 17 maja 2019

„Więcej niż pocałunek” to książka z miejsca niezwykła, ponieważ otrzymała nagrodę amerykańskiego portalu GoodReads dla najlepszego romansu. Platforma zrzeszająca blisko 85 milionów użytkowników, zdecydowanie ma wpływ na kształtowanie opinii i pozwala pewnym autorom i tytułom na szersze zaistnienia na rynku literackim. Co jednak uwiodło czytelników w tej pozycji i jakie są moje odczucia? Czytajcie dalej, aby się dowiedzieć.

Stella jest trzydziestoletnią kobietą, która odniosła sukces, zajmując się ekonometrią w znanej firmie. Jednak jej życie prywatne, nie jest do końca poukładane, ponieważ dziewczyna cierpi na zespół Aspergera, który nie pozwala jej w odpowiedni sposób interaktować z otoczeniem. Z drugiej strony są też rodzice, którzy naciskają na trzydziestolatkę, martwiąc się że ma problemy ze znalezieniem partnera i stworzeniem związku. Zamiast tego dziewczyna zatraca się w pracy, równaniach matematycznych i schematach. Jednak i tutaj analityczny umysł, podsuwa jej rozwiązanie....

Arlette | 2019-05-20
Przeczytana: 22 maja 2019

Już na wstępie mogę Was zapewnić, iż "Więcej niż pocałunek" to książka, która zachwyci większość czytelniczek.
Mamy tutaj interesujący, pachnący nutką oryginalności pomysł na fabułę, dwójkę świetnych postaci, czyli Stellę i Michaela, którzy kradną serca romansoholiczek (i nie tylko) oraz gorące uczucie i szczyptę humoru, która dopełnia książkę.
Stella jest wykształcona, bogata, pracuje jako ekonomistka, ale mimo sukcesów na polu zawodowym nie jest w pełni szczęśliwa. Chce zaznać miłości, jednak nie czuje się pewnie sama ze sobą. Ma autyzm i przez to nawiązywanie kontaktów z ludźmi jest dla niej sporą trudnością.
Jest również niedoświadczona seksualnie, a podejmowane przez nią próby intymnych stosunków zwykle kończyły się fiaskiem.
Postanawia wynająć żigolaka, który nauczy ją WSZYSTKIEGO co dotyczy seksu i związków. Wybór pada na Michaela. Mężczyzna ten to chodzący bóg. Seksowny, przystojny, a od jego uśmiechu z dołeczkami można zajść w ciążę 🤰
Stella nie jest łatwą w obsłudze...

mclena | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

"All the things that make you different make you perfect."

Nie chciałabym przesadzić, ale na obecną chwilę "The Kiss Quotient" to najlepiej wydane przeze mnie pieniądze w tym roku. Fenomenalna, porywająca książka z genialnym przesłaniem, łamiąca stereotypy i przybliżająca zagadnienie jakim jest Zespół Aspergera. Nie wypadła tak dobrze jak "Puddle Jumping", ale to dlatego, że Stella i Colton, jako bohaterowie autystyczni różnią się znacząco - co również pokazuje, że nie można wkładać wszystkich zdiagnozowanych do jednego worka i spodziewać się najgorszego, oraz to co na samym końcu w podsumowaniu zaznacza atorka - kobiety z Aspergerem zupełnie inaczej radzą sobie z trudnościami niż mężczyźni i przyznaję, że jestem niesamowicie zaskoczona.

Problemy osób z Zespołem Aspergera są genialnym ożeźwieniem wśród powielanych ciągle tych samych bolączek głównych bohaterów i "The Kiss Quotient" jest strzałem w dziesiątkę, czymś, co w moim odczuciu jest bardzo potrzebne na obecnym rynku...

Ewelina229 | 2019-05-13
Przeczytana: 12 maja 2019

Odkąd przeczytałam 3 pierwsze rozdziały książki Helen Hoang "Więcej niż pocałunek", z niecierpliwością czekałam na ciąg dalszy, żeby czym prędzej poznać dalsze losy trzydziestoletniej Stelli.
I wiecie co, warto było czekać...

Nasza główna bohaterka zmaga się ze swoimi "dziwactwami", które tak naprawdę swoje źródło mają w autyzmie. Dziewczyna żyje wg ustalonych schematów i każdego dnia wykonuje wszystkie czynności w tej samej kolejności, jakiekolwiek zburzenie wytyczonych działań wpływa na nią bardzo niekorzystnie. Każda nowość, czy zmiana sprawia, że Stella zaczyna tracić grunt pod nogami. Ekonometria natomiast, to jest coś w czym czuje się jak przysłowiowa ryba w wodzie.
Pod wpływem zaczepek kolegi z pracy Stella postanawia wprowadzić zmiany w swoim życiu, mianowicie chce nauczyć się seksu i relacji z partnerem, do swojego zadania podchodzi jak zawsze niezwykle poważnie i całą sobą... ale kto może Ją wszystkiego nauczyć, jak nie doświadczony żigolak? i tak oto na drodze...

Anna | 2019-05-17
Przeczytana: 16 maja 2019

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA.

„Więcej niż pocałunek” Helen Hoang to powieść obyczajowa i psychologiczna.
Bohaterka cierpi na autyzm. Helen Hoang zaczęła pisać tę książkę wkrótce po zdiagnozowaniu u niej choroby Aspergera.
To historia kipiąca seksem. Śmiało można powiedzieć, że seks jest głównym wątkiem tej zabawnej fabuły.
Trzydziestoletnia Stella jest pracoholiczką. Mężczyźni nie specjalnie ją interesują. Na myśl o dotyku czuje niechęć. Całowanie zupełnie jej nie w głowie. Seks ją przeraża. Z pewnością jest przereklamowany. Uprawiała go co prawda już trzy razy. Nie ma dobrych wspomnień. W zasadzie nie ma co wspominać. Zaraz na początku aktu Stella zamykała się w sobie. Potem było po wszystkim. Kobieta czując presję rodziców, zwłaszcza matki by wreszcie znaleźć sobie męża postanawia nauczyć się współżyć. Wynajmuje więc specjalistę od tych spraw, czyli mężczyznę do towarzystwa. Michael o dziwo okazuje się w oczach Stelli niezwykle pociągającym mężczyzną. Stella nie wygląda dla niego...

Elżbieta2019 | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Recenzja przedpremierowa

Skończyłam, nie ukrywam, z wypiekami na twarzy. Owszem, "Więcej niż pocałunek" Helen Hoang jest także o problemach kobiet z autyzmem, szczególnie w zakresie bliskich kontaktów z mężczyznami. Można ją nawet próbować nazwać powieścią psychologiczną, choć bliżej jej do romansu. Jednak najkrócej mówiąc jest to instrukcja "obsługi kobiety" przez mężczyzn. I okazuje się, że odpowiednia dawka czułości, cierpliwości, znajomość "sztuki" i odpowiednie ich dozowanie czyni terapię, także na autyzm, skuteczną. I ekscytującą.
Tę książkę warto zabrać ze sobą na wakacje. Zastąpi afrodyzjak. Jeśli zajdzie taka potrzeba, oczywiście.

Dziękuję Wydawnictwu Muza za możliwość poznania historii Stelli i Michaela jako jedna z pierwszych czytelniczek. Od 5 czerwca będzie ich na pewno liczne grono.

mirabelka01 | 2019-05-24
Przeczytana: 24 maja 2019

Nie przepadam za zwykłymi romansami, które ukazują jedynie historię miłości, relacje pomiędzy parą głównych bohaterów i …nic poza tym. Lubię, gdy ta opowieść uzupełniona jest o coś jeszcze, ma głębszy sens i mocniejsze podstawy. W przypadku książki Helen Hoang skusił mnie aspekt dotyczący głównej bohaterki, a mianowicie fakt, że jej codzienność ograniczają zaburzenia ze spektrum autyzmu. Ten niespotykany, jak na tego typu literaturę wątek, sprawił, że to, co mogło być po prostu zwykłym romansem, stało się wielopoziomową książką zahaczająca o wiele gatunków.

Stella, główna bohaterka książki nie radzi sobie zbyt dobrze w relacjach społecznych. Jej świat opiera się na zasadach logiki, jest ułożony i przewidywalny. Bliskość budzi w niej niechęć, a nawet przerażenie. Jednak Stella jest świadoma swoich „dziwactw” i postanawia z nimi walczyć. Po profesjonalną pomoc w kwestii bliskości, czułości i seksu udaje się do …mężczyzny do towarzystwa. Początkowo ich układ jest prosty, jednak,...

prostymislowami | 2019-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2019

Bardzo przyjemne i lekkie czytadło, którego zakończenia można się domyślić :) nie zmienia to jednak faktu, że polubiłam główne postaci i z zainteresowaniem obserwowałam ich losy. Jeśli jesteście fankami „Pretty Woman” to ten tytuł powinien przypaść Wam do gustu.

olga | 2019-05-20
Przeczytana: 20 maja 2019

Stella jest na co dzień świetnie zarabiającą ekonomistką, specjalistką od ekonometrii, czyli jak dla mnie istnym geniuszem. Jednak z ludźmi radzi sobie znacznie gorzej niż z liczbami. Ma 30 lat i ku zmartwieniu rodziców nadal jest singielką. Kilka znajomości z mężczyznami nie doprowadziło do żadnych konkretnych zmian w jej życiu. Jak stworzyć związek, jeśli ma się zespół Aspergera i chyba nawet nie lubi seksu? Nietaktowna uwaga kolegi z pracy sprawia, że Stella podejmuje radykalną decyzję. Zdesperowana wynajmuje żigolaka, by nauczył ją wszystkiego, co potrzeba.

Przystojny żigolo - Michael, okazuje się wrażliwym mężczyzną, którego zadowolenie jego klientki zdaje się interesować bardziej od zapłaty za usługi. Wkrótce to, co miało być w pierwotnym założeniu jedynie lekcją seksu, zamienia się w treningowy związek. Jednak instruktażowe randki z listą zadań do odhaczenia (techniki, pozycje itd.) komplikują się, gdy Stella i Michael poznają się bliżej, a w grę zaczynają wchodzić...

Menia71 | 2019-05-15
Przeczytana: 14 maja 2019

RECENZJA PRZEDPREMIEROWA

"Debiut literacki Helen Hoang to powieść pod tytułem "Więcej niż pocałunek".
Premiera zaplanowana jest na 5. czerwca 2019 roku.

Okładka przypomina wizualnie książki innej autorki, którą bardzo lubię. To już jest pierwszy plus.

Główna bohaterka powieści to Stella Lane - trzydziestolatka, wykształcona, poukładana, z uporządkowanym życiem i satysfakcjonującą pracą w Dolinie Krzemowej, którą uwielbia i w której się realizuje. Ma Zespół Aspergera, dlatego też dzielnie trenuje umiejętności interpersonalne. Nie toleruje dotyku innych ludzi. Chyba, że to ona jest inicjatorką. Szanuje też bardzo strefę intymną innych. Relacje damsko-męskie (czytaj: pocałunki i seks) są dla niej straszne, nie sprawiają jej przyjemności. Częściej budzą obrzydzenie.
A rodzice (szczególnie matka) coraz bardziej domagają się wnuków. Ona, jako dobra córka nie chciałaby ich zawieść. I dlatego ... postanawia zainwestować trochę pieniędzy i czasu i ... nauczyć się jak czerpać...