I to by było na tyle jeśli o mnie chodzi

Wydawnictwo: Wektor
978-83-922198-4-2
dojrzewanie, nastolatki, pamiętnik

Pamiętnik nastolatki - Majki, która dopiero wkracza w dorosły świat. Trochę naiwne spojrzenie dziewczyny na problemy ludzi dorosłych. Matka - wiecznie przechodząca na diety bez oczekiwanych rezultatów, ojciec - szukający sensacji wśród świata polityków. Do tego dochodzi Błażej, w którym Majka podkochuje się od dawna. Niestety wybrał wstrętną, wredną Mariolkę. Dobra książka zarówno dla nastolatków, jak i ich rodziców.

| 2010-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2010

Według mnie nieaktualne spojrzenie na dojrzewanie nastolatków. Ciężko znaleźć dziewczynę tak naiwną, jak Maja - główna bohaterka. Książka przedstawia wiele aspektów życia. Wątek dotyczący dzieci z Brzeskiej ratuje moje poglądy dotyczące tej lektury. Przeszkadza mi również prognoza pogody przed każdym rozdziałem. Wiem, że ma to jakieś odzwierciedlenie w zainteresowaniach bohaterki, lecz w połowie książki wstęp do rozdziałów zaczęłam po prostu omijać. Nie wiem, dla kogo została napisana. Nie jest interesująca dla młodzieży, a przypuszczam, że i dorośli raczej woleliby przeczytać coś poważniejszego.

Małgorzata Nowak | 2015-08-23
Happyholic | 2014-08-06