Mały Książę

83-900983-9-3
klasyka
typ
papier
7,62 (36606 ocen i 2502 opinie)

Opis książki

To najpiękniejsza poetycka opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliska sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Inne wydania

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Marlena | 2013-06-01
Przeczytana: 1983 rok

Za każdym razem gdy ją czytam inaczej ją interpretuję i za każdym razem coraz bardziej kocham tą książkę.
Pierwszy raz kazano mi ją przeczytać gdy miałam jakieś 8 lat byłam zła i nie podobała mi się w ogóle....

Grafitowa_ | 2010-05-16

Kiedy czytałam ja w podstawówce myślałam , że jest bezsensu. Jednak kiedy przeczytałam ją całkiem nie dawno zrozumiałam ją. Do tej książki trzeba dorosnąć.

Fene | 2014-04-26
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Gdy przeczytałam tą książkę pomyślałam, że autor był pod wpływem alkoholu lub czegoś innego. Naprawdę. Książka jest cudowna. Ciekawie opisana i może sięgnąć po nią każdy. Bez względu na wiek.

Booka | 2011-08-11
Przeczytana: 2002 rok

Jedna z ciekawszych lektur szkolnych. Sympatyczna książeczka, którą czyta się szybko i przyjemnie mimo, iż porusza wiele ważnych wartości. Świetnie napisana z przemyśleniami, których się nie zapomina nawet po latach. "mały Książę" ma to do siebie, że można ją różnie interpretować w zależności od tego ile mamy lat, gdy ją czytamy. Na pewno inaczej ją zrozumie dziecko, a inaczej dorosły. Przekonałam się o tym sama, kiedy wróciłam do niej po latach. I mimo, iż czytałam ją już kilka razy cieszę się z zakupionego niedawno własnego egzemplarza.

Śmiało mogę stwierdzić, że "Mały Książę" to klasyk wśród literatury.

Merczelli | 2010-04-10

Gdy czytałam jaą pierwszy raz byłam w gimnazjum - uważałam, że to piękna książka o przyjaźni oraz podróżach chłopca. Natomiast, gdy sięgnęłam po nią ostatnio spojrzałam na tę książkę inaczej - pod kątem filozoficznym odnajdując w niej filozofię życia. Każde dzieło może mieć 2 dna, ale to dzieło można interpretować na wiele sposobów. Sądzę, że kluczem do zrozumienia dzieła jest wiek, bo w zależności od tego ile mamy lat, tak spoglądamy na życie. Polecam gorąco

"A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Mały Książę, najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliski jest sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Niesamowicie urocza powieść o małym chłopcu, który wyrusza w podróż w celu znalezienia przyjaciela. Według mnie jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Kolorowa | 2010-05-20
Przeczytana: 10 stycznia 2010

Nienawidzę tego czegoś! Po prostu wymiotować mi się chce, gdy słyszę: Mały książę! Może i zawiera jakieś wartości, przemyślenia.. ale czy mówi o czymś nowym? Czytamy wiele książek,która mają wspaniałe pouczenie. Przecież wiemy, co jest dobre, a i tak się do tego nie stosujemy..Więc po co mi jakaś bajeczka dla dzieci w wieku 7 lat?! Wolę przeczytać 10 innych książek, które będą miały jeszcze coś innego do zaoferowania. Przez "Małego Księcia" jestem naprawdę bardzo krytyczna wobec całego świata literatury... teraz już nic mi się nie podoba.

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 08 maja 2010

W ŚWIECIE METAFOR I WYOBRAŹNI, PRAWD ZAKLĘTYCH W STRONACH KSIĄŻKI...

Opowieść mojego dzieciństwa, o przyjaźni i miłości. Przeczytanie jej przypadło na dość dziwny okres czasu w moim życiu, kiedy jako mała dziewczynka byłam nieco zagubiona. Dzięki tej lekturze zyskałam przyjaciela w postaci Małego Księcia i kończąc lekturę sama czułam się pewniej.

Kornelia | 2010-06-06

Nienawidzę tej książki. Wszyscy uważają, że to przez to, że nie mam wyobraźni, jednak ja ją mam i dziękuję. Po prostu ona do mnie nie przemawia. Te sentencje są oklepane i nieżyciowe, a cała akcja zbyt sentymentalna. To chyba moja najgorsza lektura w życiu.

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica