Okładka książki Mały Książę

83-900983-9-3
klasyka
typ
papier
7.58 (32592 ocen i 2253 opinie)

Opis książki

To najpiękniejsza poetycka opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliska sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
Marlena | 2013-06-01
Na półkach: ❤ ✿ ❤, Przeczytane
Przeczytana: 1983 rok

Za każdym razem gdy ją czytam inaczej ją interpretuję i za każdym razem coraz bardziej kocham tą książkę.
Pierwszy raz kazano mi ją przeczytać gdy miałam jakieś 8 lat byłam zła i nie podobała mi się w ogóle....

Grafitowa_ | 2010-05-16

Kiedy czytałam ja w podstawówce myślałam , że jest bezsensu. Jednak kiedy przeczytałam ją całkiem nie dawno zrozumiałam ją. Do tej książki trzeba dorosnąć.

Tomek | 2012-10-19

Moja ulubiona lektura z podstawówki. Książka jest idealna do czytania w wieku 8 jak i 20 lat (lub i wyżej jeżeli ktoś ma na nią ochotę). Jest bardzo przyjemną, szybko się ją czyta, a przeczytałem ją z ponad 10 razy i za każdym razem czytałem ją z uśmiechem na twarzy. Na pewno przeczytam ją swoim dzieciom.

Zauważyłem, że dużo osób pisze, że jest banalna. Ta bajka została skierowana bardziej dla dzieci więc dla osoby starszej rzeczy które się tam znajdują będą banalne, a dla dziecka mogą być wielkie i wyjątkowe.

Merczelli | 2010-04-10

Gdy czytałam jaą pierwszy raz byłam w gimnazjum - uważałam, że to piękna książka o przyjaźni oraz podróżach chłopca. Natomiast, gdy sięgnęłam po nią ostatnio spojrzałam na tę książkę inaczej - pod kątem filozoficznym odnajdując w niej filozofię życia. Każde dzieło może mieć 2 dna, ale to dzieło można interpretować na wiele sposobów. Sądzę, że kluczem do zrozumienia dzieła jest wiek, bo w zależności od tego ile mamy lat, tak spoglądamy na życie. Polecam gorąco

Booka | 2011-08-11
Przeczytana: 2002 rok

Jedna z ciekawszych lektur szkolnych. Sympatyczna książeczka, którą czyta się szybko i przyjemnie mimo, iż porusza wiele ważnych wartości. Świetnie napisana z przemyśleniami, których się nie zapomina nawet po latach. Klasyk wśród literatury.

Kolorowa | 2010-05-20
Przeczytana: 10 stycznia 2010

Nienawidzę tego czegoś! Po prostu wymiotować mi się chce, gdy słyszę: Mały książę! Może i zawiera jakieś wartości, przemyślenia.. ale czy mówi o czymś nowym? Czytamy wiele książek,która mają wspaniałe pouczenie. Przecież wiemy, co jest dobre, a i tak się do tego nie stosujemy..Więc po co mi jakaś bajeczka dla dzieci w wieku 7 lat?! Wolę przeczytać 10 innych książek, które będą miały jeszcze coś innego do zaoferowania. Przez "Małego Księcia" jestem naprawdę bardzo krytyczna wobec całego świata literatury... teraz już nic mi się nie podoba.

Kornelia | 2010-06-06

Nienawidzę tej książki. Wszyscy uważają, że to przez to, że nie mam wyobraźni, jednak ja ją mam i dziękuję. Po prostu ona do mnie nie przemawia. Te sentencje są oklepane i nieżyciowe, a cała akcja zbyt sentymentalna. To chyba moja najgorsza lektura w życiu.

Mateusz | 2010-07-12
Przeczytana: 2009 rok

Filozoficzna opowiastka, głęboka, ciekawa itd. Szkoda, że dla pięciolatków. Głębi w tym tle co w kałuży na niemieckiej autostradzie, autor sypie "prawdami objawionymi" oczywistymi dla każdego, kto głowy używa do czegoś więcej niż testowania grzebieni. Nudy okropne, tasiemcowate, w ogóle szkoda czasu. Nawet mimo faktu, że przeczytałem ją w jakieś dwadzieścia minut.

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 08 maja 2009

Opowieść mojego dzieciństwa, o przyjaźni i miłości. Przeczytanie jej przypadło na dość dziwny okres czasu w moim życiu, kiedy jako mała dziewczynka byłam nieco zagubiona. Dzięki tej lekturze zyskałam przyjaciela w postaci Małego Księcia i kończąc lekturę sama czułam się pewniej.

Niesamowicie urocza powieść o małym chłopcu, który wyrusza w podróż w celu znalezienia przyjaciela. Według mnie jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto