Mały Książę

Wydawnictwo: Algo
7,65 (39088 ocen i 2670 opinii)
tłumaczenie
Ewa Łozińska-Małkiewicz
Le petit prince
83-900983-9-3
klasyka

Inne wydania

To najpiękniejsza poetycka opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliska sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.

A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu...

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• 450 stron
  • Podziemny labirynt
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
  • Dom po drugiej stronie lustra
  • Czarny świt
  • Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
  • Złączeni

8,14 (7 ocen i opinii)
Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

8 (9 ocen i opinii)
Inteligencja osobowościowa. Jak osobowość wpływa na nasze życie
John D. Mayer

0 (0 ocen i opinii)
Dom po drugiej stronie lustra
Vanessa Tait

6,4 (10 ocen i opinii)
Czarny świt
Rolf Börjlind , Cilla Börjlind

6,9 (10 ocen i opinii)
Silver. Powrót na Wyspę Skarbów
Andrew Motion

Widok z nieba
Clara Sanchez

6,7 (46 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Marlena | 2013-06-01
Przeczytana: 1983 rok

Za każdym razem gdy ją czytam inaczej ją interpretuję i za każdym razem coraz bardziej kocham tą książkę.
Pierwszy raz kazano mi ją przeczytać gdy miałam jakieś 8 lat byłam zła i nie podobała mi się w ogóle....

Grafitowa_ | 2010-05-16

Kiedy czytałam ja w podstawówce myślałam , że jest bezsensu. Jednak kiedy przeczytałam ją całkiem nie dawno zrozumiałam ją. Do tej książki trzeba dorosnąć.

Fene | 2014-04-26
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Gdy przeczytałam tą książkę pomyślałam, że autor był pod wpływem alkoholu lub czegoś innego. Naprawdę. Książka jest cudowna. Ciekawie opisana i może sięgnąć po nią każdy. Bez względu na wiek.

Booka | 2011-08-11
Przeczytana: 2002 rok

Jedna z ciekawszych lektur szkolnych. Sympatyczna książeczka, którą czyta się szybko i przyjemnie mimo, iż porusza wiele ważnych wartości. Świetnie napisana z przemyśleniami, których się nie zapomina nawet po latach. "mały Książę" ma to do siebie, że można ją różnie interpretować w zależności od tego ile mamy lat, gdy ją czytamy. Na pewno inaczej ją zrozumie dziecko, a inaczej dorosły. Przekonałam się o tym sama, kiedy wróciłam do niej po latach. I mimo, iż czytałam ją już kilka razy cieszę się z zakupionego niedawno własnego egzemplarza.

Śmiało mogę stwierdzić, że "Mały Książę" to klasyk wśród literatury.

Merczelli | 2010-04-10

Gdy czytałam jaą pierwszy raz byłam w gimnazjum - uważałam, że to piękna książka o przyjaźni oraz podróżach chłopca. Natomiast, gdy sięgnęłam po nią ostatnio spojrzałam na tę książkę inaczej - pod kątem filozoficznym odnajdując w niej filozofię życia. Każde dzieło może mieć 2 dna, ale to dzieło można interpretować na wiele sposobów. Sądzę, że kluczem do zrozumienia dzieła jest wiek, bo w zależności od tego ile mamy lat, tak spoglądamy na życie. Polecam gorąco

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 08 maja 2010

W ŚWIECIE METAFOR I WYOBRAŹNI, PRAWD ZAKLĘTYCH W STRONACH KSIĄŻKI...

Opowieść mojego dzieciństwa, o przyjaźni i miłości. Przeczytanie jej przypadło na dość dziwny okres czasu w moim życiu, kiedy jako mała dziewczynka byłam nieco zagubiona. Dzięki tej lekturze zyskałam przyjaciela w postaci Małego Księcia i kończąc lekturę sama czułam się pewniej.

Niesamowicie urocza powieść o małym chłopcu, który wyrusza w podróż w celu znalezienia przyjaciela. Według mnie jest w stanie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających odbiorców.

"A oto mój sekret. Jest bardzo prosty: dobrze widzi się tylko sercem. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu". Mały Książę, najpiękniejsza opowieść o poszukiwaniu przyjaźni, bliski jest sercu każdego czytelnika dzięki swojej nieprzemijającej mądrości. Od 1943 roku jest wydawany w milionach egzemplarzy na całym świecie.

Kolorowa | 2010-05-20
Przeczytana: 10 stycznia 2010

Nienawidzę tego czegoś! Po prostu wymiotować mi się chce, gdy słyszę: Mały książę! Może i zawiera jakieś wartości, przemyślenia.. ale czy mówi o czymś nowym? Czytamy wiele książek,która mają wspaniałe pouczenie. Przecież wiemy, co jest dobre, a i tak się do tego nie stosujemy..Więc po co mi jakaś bajeczka dla dzieci w wieku 7 lat?! Wolę przeczytać 10 innych książek, które będą miały jeszcze coś innego do zaoferowania. Przez "Małego Księcia" jestem naprawdę bardzo krytyczna wobec całego świata literatury... teraz już nic mi się nie podoba.

Uważam dokładnie tak jak niektórzy, że do tej książki po prostu trzeba dorosnąć. Czytając ją pierwszy raz nie spodobała mi się i strasznie się przy niej męczyłam. Teraz patrząc z perspektywy czasu wiem, że strasznie się myliłam, bo ta książka niesie ze sobą przekaz, ale gdy byłam mniejsza nie zauważyłam tego. Ta książka jest przede wszystkim o miłości i przyjaźni - tematach, które nigdy się osobiście dla mnie nie znudzą.