Lodowy ogień

Tłumaczenie: Anna Wziątek
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Frostfeuer
Sankt Petersburg, magia

Sankt Petersburg, koniec XIX wieku. Luksusowy Hotel Aurora jest całym światem Myszy, pogardzanej przez resztę służby osieroconej czyścicielki butów, która nigdy nie opuściła jego murów. Kiedy w jednym z pokoi melduje się tajemnicza dama w towarzystwie niemego, nieszczęśliwego chłopca, a ekstrawagancka Angielka o niebieskich włosach ratuje Mysz od zamarznięcia, życie nastoletniej dziewczyny...

Kiedy w jednym z pokoi melduje się tajemnicza dama w towarzystwie niemego, nieszczęśliwego chłopca, a ekstrawagancka Angielka o niebieskich włosach ratuje Mysz od zamarznięcia, życie nastoletniej dziewczyny diametralnie się zmienia. Rzucona w środek walki dwóch czarodziejek, Mysz będzie musiała dotrzeć do prawdy o swojej rodzinie oraz do ukrytego w niej źródła siły, które okaże się potężniejsze niż magia.

Laurel | 2015-01-23
Przeczytana: sierpień 2014

Książka bardzo mi się podobała, i nie rozumiem, dlaczego ma tyle słabych ocen i opinii. Nie widziałam też odniesień do współczesnej polityki, tak jak co niektórzy.

Prolog jest straszliwie nudny,dlatego postanowiłam nawet nie próbować czytać dalej,no bo po co się męczyć ? Jest milion lepszych pozycji do przeczytania,więc na pewno do niej nie wrócę.

Lenalee | 2010-04-11
Przeczytana: 10 kwietnia 2010

Przeczytałam, zachęcona kilkoma dobrymi opiniami. I cóż, zawiodłam się. Nie było to to, czego się spodziewałam. Początek mnie kompletnie nudził, jedynie coś godnego zainteresowania zaczęło dziać się pod koniec książki. Spodziewałam się czegoś znacznie więcej. Moim zdaniem nie jest to książka godna uwagi, więc nie polecam. Poniekąd strata czasu.

eMeLka | 2014-04-18
Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Bardzo fajna książka. Pisana prostym językiem, łatwa do zrozumienia. Zachwyciła mnie. Zdecydowanie polecam.

Elilaya | 2015-05-09

A mnie się tam podobała, nie chce mi się tłumaczyć dlaczego, po prostu się podobała i tyle w temacie.

Julia Sokołowska | 2014-08-01
książek: 2027

Pierwsza książka jakiegokolwiek niemieckiego autora, która mi się spodobała. I to bardzo.

Lena | 2012-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2012

"Lodowy ogień" Kai Meyer, w ogóle mnie nie zachwycił.
Gdy ujrzałam tą książkę w bibliotece od razu pomyślałam, że muszę ją koniecznie przeczytać. Bez koniecznego zastanowienie wypożyczyłam ją i.. okazało się, że cała ta "fantastyczna" opowieść o Myszy jest do niczego.

"Lodowy ogień" zawiera jakieś nieciekawe i niepotrzebne wątki.
Zmuszałam się do przeczytania oto tej książki.. i nareszcie ją skończyłam po całym tygodniu męki.

Nie polecam ponieważ ta książka w ogóle nie wciąga.

tombraiderka009 | 2012-03-26

Książka na początku może i nudna, ale później się rozkręca. Okrutni i brutalni chłopcy z hotelu nie dają Myszce żyć. Ale ona powstaje i stawia czoła problemom. Podoba mi się to w książkach. Że nie uciekamy przed czymś, czego nie rozumiemy i czego się boimy. Trzeba to zwalczyć, aby później być lepszym i odważniejszym w życiu.

Krystian Ozon | 2010-09-30
Przeczytana: 30 września 2010

Mam spory problem z ta książką. Baśń o Królowej Śniegu w nowej odsłonie? Rozważania na temat XIX wiecznej carskiej Rosji, ze sporym naciskiem na ówczesne relacje polityczno-społeczne. Wielu bohaterów, zwroty akcji. Jednak czuję spory niedosyt.