Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa

Cykl: Felix Net i Nika (tom 2)
Wydawnictwo: Powergraph
przygoda

Kim są tajemnicze zjawy, podążające za bohaterami? Do czego służy maszyna odnaleziona w tajnej bazie wojskowej? Jeśli lubicie się śmiać i bać, wybierzcie sięw podróż do świata, w którym wszystko jest możliwe.

źródło opisu: Wydawnictwo Powergraph, 2005

źródło okładki: www.powergraph.pl

Drugi tom przygód trzech przyjaciół Feliksa, Neta i Niki bardziej mnie zaskoczył, niż pierwsza część tomu, który czytałam.
"Teoretyczna możliwa katastrofa opowiada o trzech czternastolatkach, kończą rok szkolny w szkole...przyjaciele wyjeżdżają nad morze na wakacje, odkrywają dziwną maszynę odnalezioną w tajnej bazie wojskowej...chcą dowiedzieć się kim są tajemnicze zjawy...pragną rozwiązać te zagadki, które mają do rozwiązania.
Przeżywają kolejne ciekawe, wspaniałe przygody, z każdą stroną wciągała mnie książka, fabuła bardzo dobra... sporo emocji miałam w książce, uśmiałam się po pachy.
Przezabawna,świetna książka.
Pan Rafał Kosik bardzo dobrą książkę napisał, szacunek wielki dla niego!
Z chęcią przeczytam następne tomy przygód o Feliksie, Necie i Nice bo są wciągające, rewelacyjne.
Młodzieżówki też lubię poczytać dla odprężenia, dla relaksu fajnie się czyta.

Wkp | 2014-12-12
Przeczytana: 11 grudnia 2014

PRAKTYCZNIE BARDZO DOBRA KSIĄŻKA

TMK. Teoretycznie Możliwa Katastrofa. Coś czego można by było uniknąć, gdyby wcześniej ruswzyć głową. Felix, Net i Nika wpadają w kolejne takie tarapaty. Ledwie co pokonali Gang Niewidzialnych Ludzi, rok szkolny powoli dobiega końca, ale oto w wyniku dziwnych zdarzeń, czeka ich wydalenie ze szkoły. A pomóc może tylko złamanie wszelkich przepisów. Ale to nie koniec problemów. Kiedy bowiem zaczynają się wreszcie wakacje, odwiedziny w tajemniczej podziemnej niemieckiej bazie, stają się wstępem do największej przygody życia trójki nastolatków. Ale czym jest tajemnicze urządzenie znalezione w bazie i czemu dziwne świetliste istoty zdają się śledzić naszą trójkę?

Ten tom, w odróżnieniu od poprzedniego, to już rasowa, długa powieść przygodowa dla czytelników w każdym wieku. Nie przypomina już zbioru opowiadań przerobionego na jedną historię, a właśnie tą jedną historią jest. Historią, która nie ustrzeże się porównań do Harry’ego Pottera, książek Tove...

Estera | 2015-07-06

Felix, Net i Nika na wakacjach... to nie będą zwykłe wakacje.

W drugim tomie serii rok szkolny dobiega końca, rosiczka profesora Butlera zjadła meganawóz i za bardzo urosła, po czym rok szkolny dobiegł końca, a z miesiąca nad morzem zrobiły się trzy dni. Skasowany SMS to zmienia, ale przyjaciół ścigają zjawy z widma światła niewidzialnego, przyjaciele uciekają tajnym przejściem i przechodzą przez pierścień w tajnej bazie niemieckiej...

Gdy czytałam Teoretycznie Możliwą Katastrofę nie miałam pojęcia, co znajdę na następnej karcie książki, co dość rzadko mi się zdarza i aż do samego końca nie wiedziałam, jaki będzie finał tej opowieści, może nawet trochę się go bałam. Książka jest świetna, nieprzewidywalne zwroty akcji i trochę historii... i co tu dużo pisać, warta polecenia.

Mądra książka dla dzieci. "Mózg w służbie człowieka" - bardzo trafne zdanie. Moim zdaniem gorsza od pierwszej i trzeciej.

aAtlanta | 2013-09-08
Przeczytana: październik 2012

Nie czytałam pierwszej części. Nie miałam takiej okazji. Uważam że książka, jest pod względem fabuły bardzo ciekawa. Duzo akcji w Londynie, nad morzem i tak dalej. Uważam, że książka jest warta przeczytania. Rafał Kosik napisał bardzo dobra książke. Nic dodać, nic ująć. Myślę, że następne książki będą jeszcze bardziej fascynujące!!!

eR_ | 2016-05-24
Przeczytana: 22 maja 2016

Rafał Kosik, to pisarz, który pisząc dla dorosłych, takie powieści, zaliczane do sf, jak"Mars", "Kameleon", mój ulubiony"Vertical", czy zbiory opowiadań"Obywatel, który się zawiesił", postanowił, również dla młodszego czytelnika coś przygotować.Czego rezultatem jest seria dla młodszych czytaczy"Amelia i Kuba", a dla starszych czytelników"Felix Net i Nika".Seria ta, w skrócie określana jako"FNiN", liczy już 14 tomów i nie zanosi się na to, aby to był koniec.
Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Powergraph, otrzymałem do przeczytania, ale również do zrecenzowania drugi tom tego cyklu.

Tym razem nasi bohaterowie muszą zmierzyć się z pewnymi tajemniczymi zjawami, dodatkowo, bohaterom grozi wydalenie ze szkoły.Jakby było mało, po odwiedzinach w tajemniczej niemieckiej bazie, ich życie powoli przestaje być zwykłe.Gdy tylko w poprzednim tomie pokonali Gang Niewidzialnych Ludzi, przygody, można by powiedzieć atakują ich z każdej strony.Jak sobie poradzą tym razem i kim, lub czym są owe...

Tytuł: Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa
Autor: Rafał Kosik
Wydawnictwo: Powergraph
Ocena: 9/10

Kim są tajemnicze zjawy, podążające za bohaterami? Do czego służy maszyna odnaleziona w tajnej bazie wojskowej? Jeśli lubicie się śmiać i bać, wybierzcie się w podróż do świata, w którym wszystko jest możliwe.

„-To i tak ryzykowna operacja-przyznał Net-Trochę jak Frodo i Sam niosący pierścień wprost do Mordoru .-Ja chcę być Frodem-zastrzegł Net-Ty możesz być Samem. -A ja?-zapytała odruchowo Nika. -No...-Net zawahał się chwilę-Był jeszcze Gollum.”

Dziewięć na dziesięć? Dużo, nie? Też tak uważam. Ale Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa naprawdę na to zasługuje. Pierwszy tom mi się podobał, aczkolwiek nie był niczym innym niż zwykłą, zabawną opowiastką. Drugi tom to coś znacznie więcej.

Zanim przystąpię do omawiana różnych cech tej powieści, muszę na początku zaznaczyć: przez tą książkę ze śmiechu pół godziny bolał mnie brzuch. Dowcip Rafała...

Ania | 2012-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2012

Rafał Kosik jest polskim pisarzem science - fiction. Pisze głównie fantastykę naukową, często zbacza też w stronę horroru. Jego debiutem literackim było opowiadanie Pokoje Przechodnie opublikowane w "Nowej Fantastyce". Dużą popularnością wśród młodzieży cieszy się także seria "Felix, Net i Nika". Na podstawie książki "Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa" jest kręcony film.

Autor rozpoczyna swoją opowieść tuż przed końcem roku szkolnego. Felix, Net i Nika zdążyli już wpakować się kłopoty. Są podejrzani o palnie narkotyków w toalecie. Jedak udaje im się z tego wybrnąć bez problemów. Nie wiedzą jeszcze co wkrótce się wydarzy... Przyjaciele chcą spędzić wakacje nad morzem. Będą mieszkać w domku wynajętym przez Instytut Badań Nadzwyczajnych, w którym pracuje tata Felixa. Instytut zajmuje się tam badaniem niemieckiej bazy z czasów II wojny światowej. Znajduje się tam tajemniczy pierścień, którego przeznaczenie nie jest znane. Właśnie przez to urządzenie przyjaciele...

Aria | 2011-12-28
Przeczytana: 12 października 2009