Beyond the Highland Mist

Cykl: Highlander (tom 1)
Wydawnictwo: Dell
angielski
wiedźma

He would sell his warrior soul to possess her. . . . An alluring laird... He was known throughout the kingdom as Hawk, legendary predator of the battlefield and the boudoir. No woman could refuse his touch, but no woman ever stirred his heart--until a vengeful fairy tumbled Adrienne de Simone out of modern-day Seattle and into medieval Scotland. Captive in a century not her own, entirely...

He would sell his warrior soul to possess her. . . .

An alluring laird...

He was known throughout the kingdom as Hawk, legendary predator of the battlefield and the boudoir. No woman could refuse his touch, but no woman ever stirred his heart--until a vengeful fairy tumbled Adrienne de Simone out of modern-day Seattle and into medieval Scotland. Captive in a century not her own, entirely too bold, too outspoken, she was an irresistible challenge to the sixteenth-century rogue. Coerced into a marriage with Hawk, Adrienne vowed to keep him at arm's length--but his sweet seduction played havoc with her resolve.

A prisoner in time...

She had a perfect "no" on her perfect lips for the notorious laird, but Hawk swore she would whisper his name with desire, begging for the passion he longed to ignite within her. Not even the barriers of time and space would keep him from winning her love. Despite her uncertainty about following the promptings of her own passionate heart, Adrienne's reservations were no match for Hawk's determination to keep her by his side. . . .

źródło opisu: www.amazon.com

źródło okładki: www.amazon.com

zabielka | 2015-02-17
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2015

Przypuszczam że mogła bym dać wyższą ocenę, gdyby nie to że czytałam (przynajmniej część cyklu) Fever,,,
Nie do końca przekonało mnie całkowite połączenie światów,,,,, Przyszłości, przeszłości i świata wróżek,,,, Nie jest to zła pozycja i nie twierdzę że nie powrócę do tego cyklu w przyszłości, jednak jeśli poznałam autorkę z serii w której potrafiłam się nie raz złapać za głowę, nie mogę ocenić jej wyżej,,, Z tym że jest to pierwszy tom,,, a wiadomo że one bywają najsłabsze, poczekam troszkę i może w tedy inaczej podejdę do tego tematu. Na razie polecam, tak jak polecić można fajny romansik i pozdrawiam :)

Miriam Fraser | 2014-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2014

Postanowiłam, że przeczytam tą książkę, ponieważ potrzebowałam odskoczni od tych wszystkich dziewczyn zakochanych od pierwszego wejrzenia.
W tej powieści jest inaczej. Główna bohaterka, jak sama wiele razy mówi, nienawidzi pięknych mężczyzn. Po dziwnych okolicznościach poznaje właśnie kogoś takiego i od razu nie pała do niego sympatią. Co gorsze ten człowiek zostaje jej mężem.

Bardzo, ale to bardzo podobał mi się początek, który był zabawny. Spodobało mi się także to, że przeplatały tu się wydarzenia i postacie fantastyczne.
Powieść tą bardzo dobrze mi się czytało. Polecam

cavier | 2013-09-25
Na półkach: 2013, Przeczytane
Przeczytana: 25 września 2013

‘Ponad mgłą’ to typowy romans, ze szkockimi akcentami, które jednak (oprócz kiltów) trudno było mi poczuć. Bohaterowie mówią językiem współczesnym do tego potocznym, chyba ze czegoś nie wiem, a XVI- wieczne damy używały słowa ‘schrzanić’ na co dzień ;). Właściwie to zachowania bohaterów również nie mają nic wspólnego z epoką. Główna bohaterka strasznie działała mi na nerwy i nie wiem jak biedny Hawk mógł z nią wytrzymać. Jemu, rzecz jasna, nie można nic zarzucić bo jest absolutnie idealny. Przyznaję to z bólem serca, ale pani Moning nie postarała się z głównymi postaciami, oboje są okropnie sztuczni. Żałuję, że następne części są o innych bohaterach miałam bowiem nadzieję, że podobnie jak Mac w Kronikach, Hawk i Adrienne wyewoluują i z kartonów zmienią się w świetne postacie. Jednak książkę czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

książek: 2010
bookish | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

ta książka jest pokręcona, na początku tak mi się wydawało, gdy nie potrafiłam znaleźć złotego środka między światem Hawka, wróżkami, a współczesnym światem Adraine, oraz między podróżami w czasie. i drażniło mnie to, ale im dłużej czytałam tym bardziej wciągałam się w fabułę książki i uważam, że bohaterowie idealnie do siebie pasują, może na początku wykazują zdawkowe zainteresowanie, później odczuwają pociąg do siebie, ale nic nie ułatwia im sprawy, bo jak ma zaufać swojemu mężowi, gdy w swoich czasach przez właśnie podobnego do niego faceta była bita i wykorzystywana? a on? bożyszcze, legenda swych czasów pragnie jej, czeka, cierpi, jest idealny choć w swym postępowaniu nie zawsze postępuję prawidłowo i przez to zadaje jej ból i przy tym sobie, a zakończenie? mru.

Carnival | 2016-10-19
Przeczytana: 19 października 2016

Ku mojemu zdziwieniu książka mi się spodobała. Nie podobał mi się jedynie fakt, że autorka przedstawiła w niej kobiety w taki sposób jakby konieczne było 500 lat ewolucji, aby dorosły i zasłużyły na samca alfę. Sam pomysł na podróżowanie w czasie - ciekawy, chociaż miałabym kilka uwag. Całość jednak na tyle mi się spodobała, że sięgnęłam po kolejną część.
Jak na razie seria Fever jest wg mnie dużo lepsza. Może zmienię zdanie po kolejnych tomach...

Dzika_Róża | 2014-10-16
Przeczytana: 19 października 2014

Kuszący dziedzic...

Był znany w królestwie, jako Hawk, legendarny drapieżnik pola walki i buduaru. Żadna kobieta nie mogła oprzeć się jego dotykowi, ale żadna kobieta nie mogła zamieszkać w jego sercu, aż mściwe Wróżki wysłały Adrienne de Simone ze współczesnego Seattle do średniowiecznej Szkocji. Uwięziona w stuleciu, które nie jest jej własnym, zbyt śmiała, zbyt wygadana, jest nieodpartym wyzwaniem dla szesnastowiecznego łotra. Zmuszona do małżeństwa z Hawkiem, Adrienne przysięgła trzymać go na odległość wyciągniętej ręki, ale jego słodkie uwodzenie powoduje zamęt w jej postanowieniach.
wspaniała, porywająca, mega świetna przeniesie was w czasy XV wiecznej szkocji z terazniejszości zapewni przygody, scenty łóżkowe, niezłe teksty,pięknych mężczyn - na Boga z okazałosciami ich walorów ,
„Mówią, że jego męskość podniesiona w połowie mogłaby sprawić, że ogier poczuje zazdrość.”
oj tak:) a ponadto spotykamy się ze zjaami snu nocy letniej a opis Puka czyli Adama jest nieziemski...

yohoho | 2014-03-03
Na półkach: Przeczytane, Elfy/Wróżki, Czas
Przeczytana: 03 marca 2014

Z sentymentu do K. Moning po Fever zabrałam się za jej pierwszą serię. Highlander to romans[+18]i ciekawe połączenie faeries z podróżami w czasie. Rok 1513 Hawk,najpiękniejszy meżczyżna, który posiadł 5000 kobiet , zwraca uwagę Królowej Wróżek. Zazdrosny król wróżek wysyła swojego błazna do przyszłości, by odnalazł tą, która nie ulegnie jego urokom . Rok 1997 Adrienne de Simone jest zbiegem, ukrywa się przed światem po zabiciu swojego chłopaka, przez którego również nienawidzi pięknych mężczyzn. To decyduje o wyborze błazna i Adrianne ląduje w 16 wiecznej Szkocji gdzie na drugi dzień ma wyjść za mąż za Hawka.
Nie zawiodłam się , bo autorka dobrze pisze. Pokazuje perpektywe obu głównych bohaterów. Bardzo bawiły mnie początkowe przekomarzania Adrienne i Hawka, ale irytowały mnie błędy bohaterów i wyidealizowanie ich miłości.

gosiurka | 2013-05-04

Na początku jak przeczytałam ,że są tam wróżki, to jakoś odechciało mi się, sięgać po tą książkę., ale usłyszałam nie jedną bardzo pozytywną opinię i się odważyłam, okazało się, że wróżki to nie istoty o których myślałam. Po drugie nie ma ich za dużo w książce. Jest to romans połączenie historycznego z współczesnym, bo Adrianna z XX wieku ląduje u dziedzica zamku resztę przeczytajcie sami. Ciężko było mi się rozstać z tą książką, pociesza mnie, że autorka napisała więcej książek ;)

Karolina | 2015-09-05
Przeczytana: wrzesień 2015

Nie wiem dlaczego sięgnęłam po tą książkę. Ale była taka szalona, że aż mi się spodobała;) Przyjemna i lekka,dużo fantastycznych elementów. Ale za to pięknie opisane uczucia:)

Basia | 2013-10-26

Główna bohaterka irytująca swoim głupim uporem, główny bohater zbyt wyidealizowany, reszta postaci zwykła, banalna - nie zadbano o nich wystarczająco, ale to Karen Marie Moning i to jej pierwsza książka, a że ja ją uwielbiam, to wybaczam:)