Carnival 
Jestem żoną, matką, pracownicą i wieloma innymi zawodami wykonywanymi w domu... a w międzyczasie - czytam i gram w planszówki. Czytam wszystko co mi wpadnie w rękę. Książki gromadzę w swojej biblioteczce i na koncie w Bibliotece Miejskiej. Po przeczytaniu wystawiam opinię nie zdradzając fabuły, potem "lajkuję" te wypowiedzi, które mi się podobają i to nie zawsze te, z którymi się zgadzam.
kobieta, Rzeszów, status: Czytelniczka, dodała: 26 książek i 1 cytat, ostatnio widziana 2 godziny temu
Teraz czytam
 • Nikola Tesla. Władca piorunów
  Nikola Tesla. Władca piorunów
  Autorzy:
  Człowiek, który wymyślił wiek dwudziesty. Bez jego wynalazków nie byłoby prądu przemiennego, turbin w elektrowniach wodnych, pilota do telewizora, robotów przemysłowych a nawet… radia czy telefonii ko...
  czytelników: 1187 | opinie: 56 | ocena: 7,18 (297 głosów) | inne wydania: 1
 • No Logo
  No Logo
  Autor:
  Międzynarodowy bestseller, kultowa książka Naomi Klein, nazywana często „biblią alterglobalistów”. W ciągu ostatnich dziesięciu lat, które upłynęły od pierwszego wydania No Logo, książka została uzn...
  czytelników: 2437 | opinie: 56 | ocena: 7,08 (719 głosów) | inne wydania: 1
 • Sekretne życie drzew
  Sekretne życie drzew
  Autor:
  Książka nagrodzona tytułem Książki Roku 2016 lubimyczytać.pl w kategorii Literatura faktu, publicystyka. W lesie dzieją się zdumiewające rzeczy. Są tam drzewa, które porozumiewają się ze sobą, drzewa...
  czytelników: 9626 | opinie: 577 | ocena: 7,25 (3375 głosów) | inne wydania: 2
 • Upadek Hyperiona
  Upadek Hyperiona
  Autor:
  Tajemnicze Grobowce Czasu otwierają się. W rękach Dzierzby, który się z nich wynurzył, może spoczywać los całego rodzaju ludzkiego. Wygnańcy przypuścili szturm na Hegemonię Człowieka. Stworzone przez...
  czytelników: 5179 | opinie: 176 | ocena: 8,16 (2753 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-06-17 21:35:06
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Czaroziemie (tom 1)

Nie rozumiem fenomenu tej książki - fabuła jest przewidywalna do bólu, chaos w wątkach, dialogi wymuszone, wątki miłosne jasne już po kilku stronach.
Doceniam pomysł, ale jego realizacja jest na bardzo niskim poziomie.
Kończę przygodę na pierwszym tomie.

 
2018-06-14 21:59:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: The Raven Cycle (tom 1)

Książka jest bardzo nierówna - miejscami jest nudna, miejscami porywa, raz wydarzenia toczą się z szybkością burz majowych a raz jest to wleczący się niemiłosiernie listopad. Niemniej jednak książka jest napisana z pomysłem i pobudza wyobraźnię. Jest to naprawdę dobra pozycja dla młodzieży.

 
2018-06-04 20:07:34
Ma nowego znajomego: FannyBrawne
 
2018-06-04 19:53:13
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Autor:
Cykl: Nibynoc (tom 1)

Pomimo trudnego początku (miliony zupełnie niepotrzebnych dygresji) - książka jest świetna. Nie bardzo wiem jak ją zakwalifikować - nie jest to pozycja dla młodszego czytelnika pomimo młodego wieku bohaterów, ponieważ za dużo tu krwi i seksu, ale również nie jest to książka dla dorosłych. Prawdopodobnie świetnie będzie się wpisywać w format "young adult". Pomysł na uniwersum jest dopracowany a... Pomimo trudnego początku (miliony zupełnie niepotrzebnych dygresji) - książka jest świetna. Nie bardzo wiem jak ją zakwalifikować - nie jest to pozycja dla młodszego czytelnika pomimo młodego wieku bohaterów, ponieważ za dużo tu krwi i seksu, ale również nie jest to książka dla dorosłych. Prawdopodobnie świetnie będzie się wpisywać w format "young adult". Pomysł na uniwersum jest dopracowany a historia wciągająca i pełna zwrotów akcji.
Bardzo mile spędziłam czas podczas lektury.

pokaż więcej

 
2018-06-04 19:29:12
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Henry Palace (tom 1)

Ta książka jest moim wielkim rozczarowaniem. Po bardzo ciekawej recenzji w pewnym czasopiśmie spodziewałam się efektu WOW. Książka okazała się banalna, postaci irytujące, a dialogi drewniane, chociaż sam pomysł na tło wydarzeń uważam za bardzo nowatorskie. Dodatkowym minusem w moim mniemaniu jest informacja, że to tom pierwszy, co jest swojego rodzaju spojlerem.

Przygoda z tą książką nie...
Ta książka jest moim wielkim rozczarowaniem. Po bardzo ciekawej recenzji w pewnym czasopiśmie spodziewałam się efektu WOW. Książka okazała się banalna, postaci irytujące, a dialogi drewniane, chociaż sam pomysł na tło wydarzeń uważam za bardzo nowatorskie. Dodatkowym minusem w moim mniemaniu jest informacja, że to tom pierwszy, co jest swojego rodzaju spojlerem.

Przygoda z tą książką nie była na tyle interesująca, aby kontynuować ją w kolejnych tomach.

pokaż więcej

 
2018-05-18 17:02:08
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Hrabia Monte Christo (tom 1)

To mój kolejny powrót do przeszłości. I to jakże udany! Już pierwszy tom przekonuje mnie, że żadna adaptacja filmowa nie sprostała zadaniu. Wspaniale opisany wiek XIX, ze wszystkimi niuansami powoduje, że postaci "wychodzą" ze stron książki. Kunsztowne opisy pozwalają nam ujrzeć oczami wyobraźni wszystkie miejsca w jakich dzieje się akcja. Dialogi pozwalają nam zapoznać się z kulturą tamtych... To mój kolejny powrót do przeszłości. I to jakże udany! Już pierwszy tom przekonuje mnie, że żadna adaptacja filmowa nie sprostała zadaniu. Wspaniale opisany wiek XIX, ze wszystkimi niuansami powoduje, że postaci "wychodzą" ze stron książki. Kunsztowne opisy pozwalają nam ujrzeć oczami wyobraźni wszystkie miejsca w jakich dzieje się akcja. Dialogi pozwalają nam zapoznać się z kulturą tamtych czasów, ze sposobem wysławiania się każdej niemalże grupy społecznej. Ta trylogia to naprawdę porywająca przygoda. Polecam!

pokaż więcej

 
2018-05-16 20:10:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, 2018
Cykl: Czarownica (tom 2)

Tak naprawdę to nie wiem czy mi się ta książka podobała. Nie mogę też powiedzieć, że nudziłam się przy niej. Wątek kryminalny mnie nie przekonał, postać Małgosi nie jest dopracowana a wiele opisanych sytuacji i postaci zupełnie nie jest potrzebnych do przebiegu akcji. Z całej książki najbardziej mi się podoba rozmowa o miłości.

 
Moja biblioteczka
516 360 2887
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (41)

Ulubione cytaty (2)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd