Wampiraci. Demony oceanu

Cykl: Wampiraci (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Vampirates: Demons of the Ocean
wampiry, piraci

Jest rok 2505. Podniósł się poziom oceanów. Nadchodzi nowa era piractwa. Straszliwy sztorm rozdziela bliźnięta Connora i Grace Tempestów, niszczy ich łódź, a ich samych rzuca w okrutne, zimne wody, by walczyli o życie. Uratowany przez jeden ze słynniejszych statków pirackich, Connor wkrótce zaczyna nosić rapier. Ale czy ma dość charakteru, by zostać piratem? Grace trafia na pokład bardziej...

Jest rok 2505. Podniósł się poziom oceanów. Nadchodzi nowa era piractwa.
Grace trafia na pokład bardziej tajemniczego statku. Trzymaną w zamknięciu zapewnia się, że nie spotka jej żadna krzywda, dopóki będzie słuchać poleceń niezwykłego kapitana...

Czy bliźnięta przetrwają na morzu? Czy zdołają w końcu odnaleźć siebie nawzajem? Przyłącz się do rejsu po nieznanych morzach. Wyprawa wampiratów właśnie się rozpoczyna...

źródło opisu: empik.com

Ettelea | 2010-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Ta książka sama się czyta! Od pierwszych stron utonęłam w młodzieżową opowieść o fascynujących, morskich przygodach bliźniaków, Grace i Connor'a.

Opowieść pełna elementów fantastycznych, która uczy przede wszystkim braterskiej miłości i oddania oraz odnajdywania w sobie cech bohatera. Rozdzielone rodzeństwo trafia na dwa różne statki: piratów oraz wampiratów. Biorąc udział w niezwykłych przygodach starają się odnaleźć siebie na wzajem. Niby banalna historia ale świetnie poprowadzona na prawdę wciąga.

Ogromnie spodobały mi się historię 'przejścia' opowiedziane przez Sidorio i Flotsam (ciekawe wykorzystanie wątków historycznych). Muszę dopaść kolejną część :)

Zachęcam do przeczytania nie tylko młodszych czytelników :D

Patrycja | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Ta książka nie dawała mi spokoju – zerkałam na nią za każdym razem, kiedy przechodziłam obok niej w bibliotece. I w końcu ją przeczytałam ;)

„Demony oceanu” to świetna powieść fantastyczno-przygodowa dla młodzieży. Połączenie wampirów z piratami daje ciekawy efekt, a podczas lektury nieraz przyłapałam się na śmiechu. Jest to historia bliźniąt, Grace i Connora, których poznajemy, kiedy mają kilka lat. Mieszkają wraz z tatą w latarni morskiej. Ojciec często śpiewa im szantę, w której mowa jest o tajemniczym statku pełnym złowrogich wapiratów. Kiedy parę lat później ojciec umiera, zostają bez pieniędzy i dachu nad głową. Rodzeństwo postanawia uciec przed niechcianą rodziną zastępczą i pobytem w sierocińcu. Odpływają z portu łódką, która należała do ich ojca, jednak niebawem nadciąga sztorm. Od tego momentu losy Grace i Connora się rozdzielają – chłopak zostaje uratowany przez piracki statek, natomiast Grace ratują tytułowi wampiraci.

Połączenie piratów, wampirów, romansu i...

Colombiana | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Connor i Grace Tempest lubią szum morza uspakajała ich zawsze szanta (oto nie cała ona-)
Opowiem ci o wampiratach
-wieść stara,lecz prawdziwa-
tak,w tej historii statkiem starym
straszna załoga pływa.
O tak,zaśpiewam o statku starym,
Co pruje bezmiar fal,
budując paniczny strach.

Podarte żagle tego statku
są niby skrzydła ptaków,
a sam kapitan twarz swą zakrył,
żeby nie mnożyć strachu.
Śmiertelnie blada skóra,
martwym wyrazem oczu
zęby jak u diabła.
O tak kapitan twarz swą zakrył
i nie ogląda światła

Oj lepiej dobrym bądź i prawy,
nie żałuj na to sił,
bo cię zamienią w wampirata
Tak,lepiej dobrym bądź i prawy
bo-spójrz!Czy widzisz to:
jest czarny statek w porcie dziś,
ma w pustym loku miejsca dość!
(Dla ciebie miejsca dość!)

Skoro piraci są tak podli,
a gorsze od nich wampiry,
po kres mych dni wciąż się modlę,
bo mimo mej szanty o wampiratach,
nie spotkać ich na swej drodze.
O tak,okrutni są piraci,
Wampiry znaczą śmierć.
Modle się co dzień,chce byś wiedział,
żebyś nie ujrzał...

isobel | 2012-05-16
Przeczytana: 2005 rok

Z pozoru głupi pomysł - połączenie piratów i wampirów? Jakim cudem ten koncept może wypalić? Zainteresować? A tu proszę, miła niespodzianka, bowiem autor ma prawdziwy dar hipnotyzowania słowem pisanym. Pamiętam jak to było wczoraj kiedy to po raz pierwszy po nią sięgnęłam: bez żadnego entuzjazmu, ot tak sobie żeby zabić czymś swój głód mola książkowego. Po paru rozdziałach - wpadłam. Absolutnie wciągająca książka. Z każdym tomem seria staje się coraz lepsza i lepsza.

ziza | 2013-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Podczas czytania tej "pasjonującej" książki już od początku zaczęło mnie gryźć pytanie DLACZEGO tracę na TO czas?
dzieciaki po śmierci ojca odrzucają zabójczą propozycję zostania młodymi milionerami (no przecież każdy 14latek by ją odrzucił, no nie?) i wskakują z rozpaczy do morza. (Bosze ja to naprawdę przeczytałam )
para 14latków zachowująca się momentami jak niedorozwinięte 5latki, momentami jak pragnące uczuć 18latki, oczywiście zakochany wampir (bo jakżeby do jasnej zachęcić kobity do czytania jak nie seksownym wampirem zakochanym w śmiertelniczce ?????
dziewczynka swobodnie biegająca sobie po statku pełnym wampirów (a co tam, kto by po takim nie biegał) 14latek doskonały killer, mający się ochotę rozpłakać na każde nieczułe (wg autora) słowa, wreszcie załoga prawdziwie ŻYCZLIWYCH piratów, gdzie kapitan i wredna pani pirat głasiają biedną znajdę po główce, zaś nowo poznany pirat kolega oddaje mu swoje łóżko i sam woli spać na podłodze.
Miłosierdzie godne matki Teresy.
Ta...

Iga | 2010-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 30 października 2010

Czytało się bardzo szybko, skończyłam czytać w niecałe dwa dni. Podobało mi się połączenie wampirów i piratów w jedność, bo zawsze lubiłam historie o jednych i drugich. Książka może nie jest jakąś bardzo ambitną lekturą, ale wydaje się ciekawa i warta przeczytania. Nie wiem, czy sięgnę po kolejne części, ale przeczytania tej wcale nie żałuję.

Kasia1101998 | 2016-02-18

Na pewno książka nie jest przeznaczona tylko dla młodego pokolenia, dlatego dobrze się ją czyta.
Nowe wykorzystanie motywów z wampirami, a to jeszcze połączone jest z piratami, dlatego ta książka ma "to coś" dzięki czemu czytanie jest przyjemne i lekkie :)

Gall_Anonim | 2013-10-21

W życiu nie spotkałam się z tak beznadziejnie skonstruowanym światem. Trudno odróżnić błędy logiczne w poczynaniach bohaterów od tych w samym świecie. Szczególnie początek jest całkowicie denny, bo potem nie zauważa się już konstrukcji świata i można sobie wesoło wyobrażać, że wszystko dzieje się w jakimś alternatywnym XVIII wieku. No właśnie... czy tak trudno było osadzić akcję w takich warunkach niż w jakiejś bezsensownej, nic nie wnoszącej przyszłości?
Schematów jest tu na pęczki. Wampiry, piraci, akademia dla piratów (!), szpital dla wampirów, romans dziewczyna i wampir (nie, to nie spoiler, zwijcie to jak chcecie, ale jak dla mnie ta relacja zmierza prosto w kierunku romansu) etc.
Mimo wszystko jest to całkiem porządny odmóżdżacz. Bywa tak beznadziejny, że gdy przestanie się zwracać uwagę na poziom, lektura staje się przyjemnością. Wypożyczyłam, przeczytałam, zapomniałam.
Choć zapewne gdybym kupiła, książka dostałaby kilka gwiazdek mniej.

Mayila | 2013-09-04
Przeczytana: 04 września 2012

Wiązałam dosyć duże nadzieje z tą książkę i nieco się zawiodłam. O ile czyta się szybko, a książka wciąga, tak niestety strasznie kuleje język, w szczególności dialogi. Fragmenty z piratami były bardzo... niepirackie. Wypowiadali się oni w sposób bardzo mało korsarski, zupełnie nie czuło się, że to piraci. Znacznie bardziej pod tym względem, jak i pod względem klimatu, podobały mi się fragmenty na statku Wampiratów.
Ogólnie jest to przyjemna książka i przeczytam jej następne części, ale mam nadzieję, że w nich Justin Somper poprawił swój warsztat.

Lucy-chan | 2015-06-07

Tę książkę wcisnęła mi w ręce moja przyjaciółka mówiąc że się nie zawiodę... Nie zawiodłam się.! Zakochałam się ! Grace i Connor cudowne rodzeństwo! Książkę przeczytałam szybciutko, nie chciałam wcale się od niej odrywać bo z każdą stroną pojawiała się nowa tajemnica i aż kipiało od emocji!!!

Polecam Polecam Polecam :-)