Vampirates: Demons of the Ocean
wampiry, piraci

Jest rok 2505. Podniósł się poziom oceanów. Nadchodzi nowa era piractwa. Straszliwy sztorm rozdziela bliźnięta Connora i Grace Tempestów, niszczy ich łódź, a ich samych rzuca w okrutne, zimne wody, by walczyli o życie. Uratowany przez jeden ze słynniejszych statków pirackich, Connor wkrótce zaczyna nosić rapier. Ale czy ma dość charakteru, by zostać piratem? Grace trafia na pokład bardziej...

Jest rok 2505. Podniósł się poziom oceanów. Nadchodzi nowa era piractwa.
Grace trafia na pokład bardziej tajemniczego statku. Trzymaną w zamknięciu zapewnia się, że nie spotka jej żadna krzywda, dopóki będzie słuchać poleceń niezwykłego kapitana...

Czy bliźnięta przetrwają na morzu? Czy zdołają w końcu odnaleźć siebie nawzajem? Przyłącz się do rejsu po nieznanych morzach. Wyprawa wampiratów właśnie się rozpoczyna...

źródło opisu: empik.com

Bursikowa | 2018-03-21
Na półkach: Wyzwanie 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2018

Fajna i przyjemna opowieść o rodzeństwie, które jest ze sobą bardzo zżyte. Relacje między nimi są bardzo głębokie i silne. Do tego dochodzi trochę fantastki i już się robi jeszcze przyjemniej :)

Polecam zwłaszcza dla dzieci, które lubują się w tematyce wampirów i piratów :)

Ettelea | 2010-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2010

Ta książka sama się czyta! Od pierwszych stron utonęłam w młodzieżową opowieść o fascynujących, morskich przygodach bliźniaków, Grace i Connor'a.

Opowieść pełna elementów fantastycznych, która uczy przede wszystkim braterskiej miłości i oddania oraz odnajdywania w sobie cech bohatera. Rozdzielone rodzeństwo trafia na dwa różne statki: piratów oraz wampiratów. Biorąc udział w niezwykłych przygodach starają się odnaleźć siebie na wzajem. Niby banalna historia ale świetnie poprowadzona na prawdę wciąga.

Ogromnie spodobały mi się historię 'przejścia' opowiedziane przez Sidorio i Flotsam (ciekawe wykorzystanie wątków historycznych). Muszę dopaść kolejną część :)

Zachęcam do przeczytania nie tylko młodszych czytelników :D

Patrycja | 2014-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2014

Ta książka nie dawała mi spokoju – zerkałam na nią za każdym razem, kiedy przechodziłam obok niej w bibliotece. I w końcu ją przeczytałam ;)

„Demony oceanu” to świetna powieść fantastyczno-przygodowa dla młodzieży. Połączenie wampirów z piratami daje ciekawy efekt, a podczas lektury nieraz przyłapałam się na śmiechu. Jest to historia bliźniąt, Grace i Connora, których poznajemy, kiedy mają kilka lat. Mieszkają wraz z tatą w latarni morskiej. Ojciec często śpiewa im szantę, w której mowa jest o tajemniczym statku pełnym złowrogich wapiratów. Kiedy parę lat później ojciec umiera, zostają bez pieniędzy i dachu nad głową. Rodzeństwo postanawia uciec przed niechcianą rodziną zastępczą i pobytem w sierocińcu. Odpływają z portu łódką, która należała do ich ojca, jednak niebawem nadciąga sztorm. Od tego momentu losy Grace i Connora się rozdzielają – chłopak zostaje uratowany przez piracki statek, natomiast Grace ratują tytułowi wampiraci.

Połączenie piratów, wampirów, romansu i...

Kasia1101998 | 2016-02-18

Na pewno książka nie jest przeznaczona tylko dla młodego pokolenia, dlatego dobrze się ją czyta.
Nowe wykorzystanie motywów z wampirami, a to jeszcze połączone jest z piratami, dlatego ta książka ma "to coś" dzięki czemu czytanie jest przyjemne i lekkie :)

isobel | 2012-05-16
Przeczytana: 2005 rok

Z pozoru głupi pomysł - połączenie piratów i wampirów? Jakim cudem ten koncept może wypalić? Zainteresować? A tu proszę, miła niespodzianka, bowiem autor ma prawdziwy dar hipnotyzowania słowem pisanym.
Pamiętam kiedy to po raz pierwszy po nią sięgnęłam: bez żadnego entuzjazmu, ot tak sobie żeby zabić czymś swój głód mola książkowego. Po paru rozdziałach - wpadłam. Absolutnie wciągająca książka. Z każdym tomem seria staje się coraz lepsza i lepsza.

Colombiana | 2014-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2014

Connor i Grace Tempest lubią szum morza uspakajała ich zawsze szanta (oto nie cała ona-)
Opowiem ci o wampiratach
-wieść stara,lecz prawdziwa-
tak,w tej historii statkiem starym
straszna załoga pływa.
O tak,zaśpiewam o statku starym,
Co pruje bezmiar fal,
budując paniczny strach.

Podarte żagle tego statku
są niby skrzydła ptaków,
a sam kapitan twarz swą zakrył,
żeby nie mnożyć strachu.
Śmiertelnie blada skóra,
martwym wyrazem oczu
zęby jak u diabła.
O tak kapitan twarz swą zakrył
i nie ogląda światła

Oj lepiej dobrym bądź i prawy,
nie żałuj na to sił,
bo cię zamienią w wampirata
Tak,lepiej dobrym bądź i prawy
bo-spójrz!Czy widzisz to:
jest czarny statek w porcie dziś,
ma w pustym loku miejsca dość!
(Dla ciebie miejsca dość!)

Skoro piraci są tak podli,
a gorsze od nich wampiry,
po kres mych dni wciąż się modlę,
bo mimo mej szanty o wampiratach,
nie spotkać ich na swej drodze.
O tak,okrutni są piraci,
Wampiry znaczą śmierć.
Modle się co dzień,chce byś wiedział,
żebyś nie ujrzał...

Siemomysła | 2017-09-24
Przeczytana: 20 września 2017

Nie wiem naprawdę na jakiej zasadzie, ktoś mi ją kiedyś włożył do plecaka w Gdańsku. Nie potrafię jej ocenić. Mam wrażenie, że brak mi kompetencji ze względu na mój starczy wiek ;)
Miałam wrażenie, że dla nastolatków jest zbyt naiwna, dla młodszych zaś zbyt "dorosła"? Ale co ja tam wiem. Mogę tylko rzec, że najbardziej mi tam nie pasowała ta przyszłość, w której niby dzieje się akcja. Nie widzę dla niej żadnego sensownego powodu istnienia poza takim, żeby autor mógł się posługiwać totalnie dzisiejszym językiem. Tyle że w sumie i tak mógł. Chyba.

ziza | 2013-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2013

Podczas czytania tej "pasjonującej" książki już od początku zaczęło mnie gryźć pytanie DLACZEGO tracę na TO czas?
dzieciaki po śmierci ojca odrzucają zabójczą propozycję zostania młodymi milionerami (no przecież każdy 14latek by ją odrzucił, no nie?) i wskakują z rozpaczy do morza. (Bosze ja to naprawdę przeczytałam )
para 14latków zachowująca się momentami jak niedorozwinięte 5latki, momentami jak pragnące uczuć 18latki, oczywiście zakochany wampir (bo jakżeby do jasnej zachęcić kobity do czytania jak nie seksownym wampirem zakochanym w śmiertelniczce ?????
dziewczynka swobodnie biegająca sobie po statku pełnym wampirów (a co tam, kto by po takim nie biegał) 14latek doskonały killer, mający się ochotę rozpłakać na każde nieczułe (wg autora) słowa, wreszcie załoga prawdziwie ŻYCZLIWYCH piratów, gdzie kapitan i wredna pani pirat głasiają biedną znajdę po główce, zaś nowo poznany pirat kolega oddaje mu swoje łóżko i sam woli spać na podłodze.
Miłosierdzie godne matki Teresy.
Ta...

Iga | 2010-10-30
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 30 października 2010

Czytało się bardzo szybko, skończyłam czytać w niecałe dwa dni. Podobało mi się połączenie wampirów i piratów w jedność, bo zawsze lubiłam historie o jednych i drugich. Książka może nie jest jakąś bardzo ambitną lekturą, ale wydaje się ciekawa i warta przeczytania. Nie wiem, czy sięgnę po kolejne części, ale przeczytania tej wcale nie żałuję.

Gall_Anonim | 2013-10-21

W życiu nie spotkałam się z tak beznadziejnie skonstruowanym światem. Trudno odróżnić błędy logiczne w poczynaniach bohaterów od tych w samym świecie. Szczególnie początek jest całkowicie denny, bo potem nie zauważa się już konstrukcji świata i można sobie wesoło wyobrażać, że wszystko dzieje się w jakimś alternatywnym XVIII wieku. No właśnie... czy tak trudno było osadzić akcję w takich warunkach niż w jakiejś bezsensownej, nic nie wnoszącej przyszłości?
Schematów jest tu na pęczki. Wampiry, piraci, akademia dla piratów (!), szpital dla wampirów, romans dziewczyna i wampir (nie, to nie spoiler, zwijcie to jak chcecie, ale jak dla mnie ta relacja zmierza prosto w kierunku romansu) etc.
Mimo wszystko jest to całkiem porządny odmóżdżacz. Bywa tak beznadziejny, że gdy przestanie się zwracać uwagę na poziom, lektura staje się przyjemnością. Wypożyczyłam, przeczytałam, zapomniałam.
Choć zapewne gdybym kupiła, książka dostałaby kilka gwiazdek mniej.