Spadkobierca Zakonu, księga 1, tom 1

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Рыцарь Ордена Книга первая. Наследник Орд
Jegor, rycerze, magia
GeedieZ

Uważaj, czego sobie życzysz - może się spełnić... Któryż chłopiec, choć raz w życiu nie marzył, by znaleźć się w krainie, gdzie nie ma szkoły i nudnego odrabiania lekcji? Gdzie można spotkać elfy, jednorożce i inne niezwykłe stworzenia. Gdzie magia uczyni go niezwyciężonym wojownikiem, niezrównanym szermierzem i bohaterem na bojowym rumaku. Uważaj, czego sobie życzysz, gdyż możesz to...

Uważaj, czego sobie życzysz - może się spełnić...

Uważaj, czego sobie życzysz, gdyż możesz to otrzymać!

Jak 13-letni Jegor, którego magiczny artefakt wywlókł z bezpiecznej rzeczywistości do innego świata.

Szermierz, wojownik, mag? Ależ proszę! Tylko nic za darmo. Świat magii nie daje prezentów. Do celu zmierza się poprzez pot, krew i łzy, a bohaterstwo to ciężki kawałek chleba. Choć jest się tylko nastolatkiem, trzeba wydorośleć, przestać się mazgaić i godnie przyjąć insygnia rycerza.

Czy Jegorowi uda się odnaleźć bliźniaczy Klucz, który zaprowadzi go z powrotem do rodzinnego domu?

źródło opisu: Fabryka Słów, 2010

źródło okładki: http://www.fabryka.pl/ksiazki/spadkobierca-zakonu-...»

książek: 1903
foolosophy | 2010-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2010

Któż nie chciałby być taką Alicją i wpaść do zaczarowanego miejsca, gdzie pewne rzeczy nie dzieją się przypadkiem? Pewnie wielu z nas, ale nie Jegor, trzynastolatek, który pewnego dnia znajduje wyjątkowy Klucz otwierający przejście między dwoma światami. Światem magii i techniki.

Chłopak ten jest zupełnie obojętny na magię. Kiedy swoim nieprzemyślanym wyczynem zatrzymuje klucz i przechodzi do innego świata musi nauczyć się pewnych rzeczy, aby wyruszyć w podróż mającą na celu ocalenie obu miejsc. W zależności od powodzenia jego misji ważą się losy obydwu krain.

Brzmi to dość powtarzalnie, jednak pisarzowi nie braknie pomysłu na pisanie tej historii. Chociaż początek jest mozolny spowodowany zmianą języka z poważniejszego na typowo młodzieżowy, po wdrążeniu się w powieść zaczyna to co raz mniej przeszkadzać. Szczególnymi atutami tej powieści jest ciężka praca Jegora. Jako odporny na magię musi nauczyć się władać mieczem, walczyć i znać świat bez pomocy magii, ale tylko z własnej...

Kacper Stachowski | 2014-03-28
Przeczytana: 28 marca 2014

Tom I to takie trochę przydługie wprowadzenie do całej historii (3 księgi). Jak sam autor pisał we wstępie, powieść powstała kiedy miał niewiele więcej lat niż bohater i to trochę czuć, bo jest... cóż, powiedzmy, że w porównaniu z np. Wiedźminem Rycerz Zakonu jest bardzo grzeczny :P Tak czy inaczej, czyta się całkiem fajnie i łatwo, a do głównego bohatera można się przywiązać na tyle, że czytelnika obchodzą jego losy. Mam nadzieję, że przetłumaczą kolejne części.

ChoiYoona | 2011-07-04
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Młody chłopak rzec można, że dzieciak o imieniu Jegor. Pewnego dnia, który rozpoczął się dla niego okropnie, za sprawą tajemniczego artefaktu przenosi się do innego świata. Jak okazało się jego marzenia o świecie bez szkoły, nauczycieli i rodziców spełnił się. Trafił on na wyspę i spotkał pewnego Maga i Rycerza, a to spotkanie to tylko początek jego przygody. Musi poświęcić wszystko gdyż jeśli chce wrócić do domu musi stać się wielkim wojownikiem i pokonać zły charakterek. Podczas swojej wędrówki spotyka wiele ciekawych osobistości, które później stają się jego przyjaciółmi ;]

Pierwsza księga tej historii została podzielona przez wydawnictwo na dwa tomy. Bardzo tego nie lubię, ale na szczęście zaopatrzyłam się od razu w 2 tom. Całą historię czyta się dość przyjemnie i jak dla mnie jest ona napisana łatwym językiem i po przeczytaniu niej czuję niedosyt. Jak dobrze wiadomo, każda książka, po której mamy takie odczucia jest warta naszej uwagi.

Jegor jeden z moich ulubionych...

Asheila | 2014-04-27
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka o ciekawym wątku rozłamu świata na dwa odrębne światy: magii i technologii (czyli nasz:) miomo że autor we wstępie pisze, że napisał ją jak miał tyle lat co bohater jego książki (później jednak ją udoskonalił) lekko i szybko się czyta. Bohaterowie są często przewidywalni, ale mimo to przyjemnie się czyta jako odskocznie od brutalności i intryg. Bohaterem jest chłopiec, który znalazł klucz do drugiego świata i przeniósł się do niego zamiast człowieka, który miał się tam dostać, żeby powstrzymać niebezpiecznego maga śrmierci. Teraz więc chłopiec musi znaleźć klucz do swojego świata, co nie jest zadaniem prostym, aby sprowadzić tego człowieka do świata magii, bo tylko on jest w stanie go przeprowadzić. Oczywiście, aby udać się na niebezpieczną wyprawę w poszukiwaniu klucza chłopiec musi nauczyć się jak przetrwać w nieznanym świecie, a żeby swobodnie po nim podróżować musi zostać rycerzem...

Temptation | 2016-04-06

Książka lekka, łatwa i przyjemna, przeznaczona raczej dla młodszych czytelników w wieku 10 - 15 lat.
Przez przypadek główny bohater znajduje klucz, który przenosi go do świata magii. Aby wrócić z powrotem musi on znaleźć klucz do swojego świata i w tym celu szkoli się na rycerza, co wymaga ciężkiej pracy i wytrwałości. Czytając miałam wrażenie, że bohater jest zbyt dojrzały jak na swoje 13 lat.
Fabuła nie jest specjalnie oryginalna, trochę naiwna, ale dość wciągająca, czyta się naprawdę szybko. Akcja urywa się w takim momencie, że od razu chce się sięgnąć po następny tom.
Nie jest to pozycja obowiązkowa, którą pozostaje w pamięci lub wzbudza głębsze emocje. Polecam nastoletnim czytelnikom, innym niekoniecznie, ja jednak pewnie sięgnę po następną część.

hayzer | 2013-10-29
Przeczytana: 27 października 2013

Spadkobierca Zakonu, księga 1, tom 1. Powiedział bym ,że jest to klasyka fantastyki lecz była by to całkowicie nieprawda! Może i jest magia i miecz oraz elfy (a właściwie elf)ale pan Sadow stworzył COŚ co trudno opisać. Pomysł na dwa światy niezależne od siebie świat magii oraz techniki, to był strzał w dziesiątkę. Książkę się czyta bardzo szybko i bardzo przyjemnie. Jest to druga moja styczność z autorem z Rosji.Przyznam się, że miałem trochę obawę ponieważ pierwsza książka wschodniego pochodzenia zdecydowanie mnie zraziła. Ale cieszę się, że dałem się namówić promocyjnej cenie na zakup dwóch części:] Książka przeznaczona dla czytelnika młodego ale też starego wyjadacza:] Zdecydowanie polecam!

icyvel | 2014-04-21
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Jest w miarę okej. Chociaż, powiem szczerze, zachowany jest typowy schemat - chłopiec żyjący we współczesności za pomocą pewnego przedmiotu przenosi się do innego - można rzec, równoległego - świata. Książka jest napisana dla dzieci w wieku od 12 do 14 lat, jak dla mnie. Nie ma zwrotów akcji; fabuła jest dość przewidywalna. W trakcie czytania "akcji" w ogóle nie czułam napięcia. Styl pisania średnio wciąga. Powiem tak - nie powala.

Józef Śliwiński | 2010-10-02

Książka położona w ciekawych realiach, której autor postanowił łopatologicznie wytłumaczyć każdy element świata przedstawionego. Na dokładkę płaskie jak kartka charaktery złożone przez maksymalnie dwie-trzy cechy osobowości i niezbyt skomplikowana fabuła.

Alexandra Zaboklicka | 2011-05-17
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Książka bardzo na mnie wpłynęła, uważam, że jest bardzo dobrze napisana :)

| 2011-01-08

Książka świetna przy bliższym poznaniu :)) Polecam!