Zagubiony

Tłumaczenie: Ewa Bobocińska
Cykl: Złodziej magii (tom 2)
Wydawnictwo: Jaguar
The Magic Thief - Lost
złodzej, czarodzej, magia
Kasia

Drugi tom znakomitej trylogii o ulicznym złodziejaszku, który stawia pierwsze kroki w zawodzie czarodzieja. Conn, niegdyś drobny kieszonkowiec, a obecnie uczeń poważanego czarodzieja Nevery’ego, uratował magię w Wellmet. W trakcie bohaterskiej akcji stracił swój magiczny kamień, locus magicalicus, który pozwalał mu na komunikację z magiczną energią. Teraz miastu grożą kolejne kłopoty, a Conn...

Conn, niegdyś drobny kieszonkowiec, a obecnie uczeń poważanego czarodzieja Nevery’ego, uratował magię w Wellmet. W trakcie bohaterskiej akcji stracił swój magiczny kamień, locus magicalicus, który pozwalał mu na komunikację z magiczną energią. Teraz miastu grożą kolejne kłopoty, a Conn nijak nie może znaleźć następnego kamienia... Zdesperowany, decyduje się na alternatywną metodę magiczną – wszystko dla dobra Wellmet! Niestety – eksperyment z zakazaną w Wellmet pirotechniką kończy się dla chłopaka wygnaniem. Conn będzie musiał opuścić miejsce, które stało się dlań domem, odbyć długą wędrówkę do nieznanych krain i zmierzyć się z mocami, które budzą się do życia i których nikt poza nim wydaje się nie dostrzegać.

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar, 2011

źródło okładki: www.wydawnictwo-jaguar.pl

Agnessa | 2011-03-14
Przeczytana: 13 marca 2011

Od wydarzeń z pierwszej części nie minęło wiele czasu. Aby ratować magię w mieście Wellmet, Connwaer poświęcił swego locusa magicalicusa, zresztą przepięknego kamienia, przez co stracił kontakt z magią. Poglądy niegdyś złodziejaszka ze Zmierzchu zapewniły mu wrogów wśród czarodziejów. Bo któż to widział, by magia była żywą, odczuwającą istotą? Bez magicznego kamienia nie może się z nią porozumiewać, ale nie wszystko stracone - jest jeszcze pirotechnika. Conn wywołuje małą eksplozję w swojej pracowni i magia do niego przemówiła. Żeby zdobyć więcej materiałów do wspominanych konwersacji musi nabyć pewne produkty w Zmierzchu. Prosi Rowan o pieniądze, a dziewczyna żądna przygód udaje się z nim w niezbyt bezpieczne rejony i to bez straży.

Niebezpieczeństwo ze strony Crowe'a i Pettivoxa zostało zażegnane, ale przybrało inną, bardziej niebezpieczną formę. Od jakiegoś czasu Wellmet nawiedzają Cienie, pozostawiające za sobą skamieniałe ciała. Kiedy atakuję Pałac Brzasku, Conn ratuje...

Purple_Vision | 2014-03-14
Przeczytana: 17 lutego 2014

Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części.

Conn nadal nie doszedł do siebie po utracie swojego locusa magicalicusa i wątpi, że odnajdzie kolejny. Okazuje się też, że magii Wellmet wciąż grozi ogromne niebezpieczeństwo, a Conn odkrywa, że może się z nią porozumiewać za pomocą… zakazanej pirotechniki. Sytuacja z dnia na dzień staje się coraz trudniejsza, a do tego w mieście zaczynają pojawiać się tajemnicze i niebezpieczne Cienie. Czy Connowi uda się uratować magię?

„Zagubiony” jest drugą częścią trylogii o przygodach byłego złodziejaszka Conna, który został uczniem czarodzieja. Niestety, tom ten przypadł mi do gustu nieco mniej niż poprzedni. Występuje tu ten sam sympatyczny główny bohater, jednak przez to, że przez większość historii znajduje się poza Wellmet, ma on ograniczony kontakt z przyjaciółmi. Najbardziej brakowało mi relacji Conn-Nevery-Bennet, czyli tego, co najbardziej podobało mi się w „Złodzieju magii”.

Nie jest to jednak zła książka. Czyta się ją...

Czarodziejka | 2014-07-08

Zacznimy od tego, że ta trylogia nie jest wcale taka znakomita. Może i dobra, ale na pewno nie wspaniała. Wątpię nawet, żeby była uważana za znakomitą, dla osób z przedziału wiekowego, do którego skierowana jest trylogia. Niemniej nie można jej też uznać za całkowitą porażkę. Uważam, że jest dobra, ale napewno nie dorównuje innym dziełom.
Uważam też, że autorka z każdym tomem coraz umiejętniej operuje słowami i ogółe coraz lepiej pisze. Drugi tom jest znacznie lepszy od pierwszego.

Noise | 2013-10-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, W 2013

Bardzo podobała mi się druga cześć choć nie jest tak fajna jak pierwsza.Polecam i czekam z niecierpliwością na ostatnią trzecią część. :D

michnar3 | 2013-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2013

W sumie przyjemna powieść na jeden poranek lub jeden wieczór z zupełnie prostą fabułą.

arwen_livTyler | 2012-06-03

Bardzo wciąga. Przeczytałam w kilka godzin.
Akcja dzieje się w Wellmet i Desh. W Wellmet pojawiają sie złowrogie cienie. /w /desh ktoś chce zniszczyć magię i wprowadzić żądy złej magii.
Conn zmienia się, dojrzewqa: musi dokonywać trudnych wyborów i znosić konsekwencje sowich czynów. /zacieśniają się więzy pzyjaźni między nim a Ro.
Lepza od poprzedniej. Tu jest akcja na całego, tam były zagadki i zastanawianie się.

Cecily14 | 2012-11-03
Przeczytana: listopad 2012

Szybko przeczytana następna część trylogii.Książka jest wciągająca. Chłopiec jak poprzednim razem wydostał z kłopotów narażając się na inne.

Łędina | 2011-12-01

| 2011-07-15
Przeczytana: 28 maja 2011

Mordechaj | 2012-08-03

Kolejna wybitna cześć powieści o czarodzieju, który tym razem musi się zmierzyć z tajemniczym królem pustynnej krainy.