Wilczyca i Córka Ziemi

Wydawnictwo: Otwarte
La Louve et l’Enfant
mojra, wilczyca
Sela9030

Alea otrzymuje niezwykłą moc, kiedy zdejmuje pierścień z palca zmarłego druida. Teraz grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo. By przeżyć, musi zrozumieć pradawną legendę i sny, w których pojawia się tajemnicza biała wilczyca. Tymczasem nad krainą Alei zbierają się złowrogie chmury wojny. "Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi" to pierwsza część bestsellerowej trylogii. Została przetłumaczona na...

"Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi" to pierwsza część bestsellerowej trylogii. Została przetłumaczona na dziesięć języków. W samej Francji sprzedano prawie pół miliona egzemplarzy. To wspaniała, pełna epickiego rozmachu opowieść o Gaelii, krainie-wyspie, w której nad ludzkim przeznaczeniem czuwa bogini Mojra.

Spodziewałem się, że książka będzie zapowiadała się równie dobrze jak sam tytuł. Im dłużej ją czytałem tym bardziej mnie rozczarowywała. Słaba fabuła, mała wyciągająca akcja. Trudno powiedzieć czy samo to, że przelewa się krew niewinnych jest właśnie tym na czym powinno się opierać akcję. Dałem tak niska ocenę, bo mimo że to pierwsza cześć nie mam zamiaru czytać kolejnych.

Patsy | 2010-12-25
Przeczytana: 24 grudnia 2010

Na temat tej pozycji mam Wam wiele do przekazania i mam nadzieję, że umieszczę w tej recenzji choć cząstkę tego, co tak mnie zachwyciło. "Mojra. Wilczyca i Córka Ziemi" jest pozycją oryginalną, bardzo ambitną i pełną swoistej magii.

Alea w dniu, w którym dotyka ręki umierającego starca i przywłaszcza sobie jego pierścień, nabywa niespotykaną moc. Po tym zdarzeniu jej życie zaczyna się komplikować, wplatają się w nie różne postacie, w tym druid, krasnolud, rycerz, oraz wiele innych. Wyruszając w podróż nie wie, że czyhają na nią niebezpieczeństwa, o których nie ma pojęcia, wiele osób chce przecież wykorzystać moc Córki Ziemi.
Akcja, jednak nie rozgrywa się tylko od strony Alei. Poznajemy również losy uciśnionego wiele lat temu rodu Tuathannów, który po przełomowym znalezieniu pierścienia, wyrusza odzyskać zabrane mu ziemie.
Jesteśmy również świadkami podróży białej wilczycy, która po odejściu ze stada odkrywa wolność, ale i też niestety zło. Nie rozumie ona ludzi, którzy bez...

Lenalee | 2010-02-28
Przeczytana: 08 kwietnia 2010

Prawdę mówiąc spodziewałam się czegoś więcej po tej książce. Nie zachwyciła mnie. Początkowo akcja wlokła się jak flaki z olejem, potem w niektórych momentach nabrała rozpędu aż za bardzo i to było nieprzyjemne. Lubię, jak wszystko toczy się płynnie i jest ze sobą zgrane, a tego niestety w tej książce brakowało. Postacie były miłe i od razu je polubiłam. Szkoda, że tak niewiele na temat niektórych z nich. Jakby panu autorowi nie chciało się nic o nich pisać, przykre. Mimo wszystko przeczytałam tę książkę za jednym razem, bo jest to bardzo przyjemna lektura, mimo drobnych ubytków. Dobra na zapchanie wolnego czasu i nawet na odprężenie się. Mam nadzieję, że kolejne części będą lepsze, bo przy tej niestety szału nie ma.

Jadźka | 2012-05-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Serie...
Przeczytana: 26 kwietnia 2012

„Wilczyca i córka ziemi” jest pierwszą częścią bestsellerowej trylogii, jak twierdzi informacja na okładce. Została przetłumaczona na kilkanaście języków, w samej Francji robiąc naprawdę sporą furorę. Autor wykreował nowy, fantastyczny świat, umieszczając w nim druidów, wilki, boginię Mojrę oraz jej poddanych. Opis fabuły zapowiada coś ciekawego i tajemniczego, co z miejsca przykuwa uwagę czytelnika. Jednak czy naprawdę ta książka jest warta zachodu?

Młoda dziewczyna, Alea, przez przypadek znajduje martwe ciało druida. Zdejmując pierścień z jego palca przejmuje niezwykle silną moc, której nie jest w stanie pojąć. W wyniku tego zdarzenia Alei grozi śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby go uniknąć, musi zrozumieć pradawną legendę i dziwne, powtarzające się sny. Z pomocą przychodzi jej nowy przyjaciel, krasnolud oraz druid, który jako jedyny wierzy w prawdziwość jej mocy. Jednak nic nie jest w stanie zapobiec zbliżającej się wojny w państwie dziewczyny…

Przyznam szczerze, że...

Molaris | 2016-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2016

Książka jest ciekawa, i pełna niespodzianek. Momentami stylem przypomina baśnie z Wysp Brytyjskich (co nie każdemu może przypaść o gustu). Jak najbardziej polecam! :D

dzosefinn | 2013-02-04
Przeczytana: 04 lutego 2013

Nigdy nie przepadałam za tego typu literaturą – fantastyką, lecz do przeczytania jej zachęcił mnie przyciągający tytuł i okładka. Czy żałuję, że sięgnęłam po tą pozycję? No cóż, nie koniecznie.
„Wilczyca i Córka Ziemi” opowiada historię młodziutkiej Alei, która została wybrana by przeciwstawić się siłom zła. W pierwszej części trylogii towarzyszą jej Wielki Druid Felim, krasnolud Mjollin, kobieta bard Faith, magistel Galiad i jego syn Erwan. Wszyscy podejmują się zadania, by chronić miotaczkę kamieni przed nadciągającym złem. Jednak w tej nierównej walce ktoś będzie musiał ponieść klęskę…
Jest to typowa młodzieżowa powieść Fantazy, okraszona wszystkim, za czym ja nie za bardzo przepadam. Na początku, jak zawsze, trzeba się wgryźć w całą historię. Przywyknąć do nowych i jednocześnie trudnych nazw własnych. Lecz, im czytelnik dalej zagłębia się w powieść, tym bardziej zaczyna wciągać. A do czego ma się tytułowa wilczyca?
Wilczyca, wyróżniająca się na tle stada, tak jak Alea, tytułowa...

Linethin | 2011-09-17
Przeczytana: 16 września 2011

Książka jest ciekawa, tak samo jak i fabuła. Bohaterowie stonowani, bez żadnych odskoczni. Nie podoba mi się jedynie wiek Alei, trochę za młoda moim zdaniem. Przynajmniej jeśli chodzi o jej późniejsze zachowanie, itd. Dziecko nawet w obliczu tego co zostało przed nią postawione nie zachowywałoby się aż tak dojrzale. Powinna mieć minimum 15 lat.

Poza tym na początku akcja trochę za wolno się toczy, wobec czego zmuszałam się do czytania, by od któregoś tam moemntu pochłonąc mnie całkowicie.

DeVi | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Trzecia era. Gaelia zostaje zaatakowana przez Tuathannów, którzy wiele lat temu zostali wyparci ze swoich ziem. Rządni rewanżu postanawiają za wszelką cenę wyciąć wszystkich wrogów w pień byle tylko odzyskać to co się im należy. Tymczasem brat króla nie zamierza rezygnować ze swojego hrabstwa na rzecz pokoju. Druidom pomimo ich starań nie udaje się namówić go do zmiany decyzji. Wojna trwa w najlepsze, a król przegrywa ją z kretesem.

Główną bohaterką jest Alea – trzynastoletnia sierota, która sama siebie zwie Córką Ziemi. Spowodowane jest tym, że szczęśliwa czuje się tylko i wyłącznie na łonie natury. Potrafi się bić, szybko biegać oraz spać pod gołym niebem. Stara się zadowalać każdym dniem z osobna. Otrzymuje dar od losu – małżeństwo prowadzące gospodarstwo postanawia przyjąć ją do siebie. Traktuje ją jak własną córkę. Wszystko byłoby piękne, gdyby Alea nie znalazła zwłok w piaskach wydm i zabrała ze sobą pierścień zmarłego. Od tego momentu nie może ufać nikomu. Odkrywa w sobie...

Luna | 2011-02-16
Przeczytana: 16 lutego 2011

Czy wierzysz w przeznaczenie? Wierzysz w to, że ktoś zaplanował Twoje życie i nie możesz się temu sprzeciwić? Czy raczej „jesteś kowalem swojego losu”?

Henri Lœvenbruck to autor znany z powieści fantastycznych, przygodowych i thrillerów. Poznałam go dzięki książce otwierającej cykl Mojra, a mianowicie „Wilczyca i Córka Ziemi”.

Alea jest sierotą- nie ma domu, czasami jest zmuszona do kradzieży, by przeżyć. Pewnego dnia odkrywa na położonych nieopodal wrzosowiskach zakopanego trupa. Jej uwagę przyciąga pierścień nieboszczyka, który wkrótce zdejmuje. Nie wie, że nieboszczykiem był Samildanach- druid obdarzony mocą zbyt potężną, by mogła się dostać w niepowołane ręce. Tak się jednak dzieje- magia zmarłego przechodzi na Aleę. Tym sposobem trzynastoletnia dziewczynka zostaje uwikłana w odwieczną walkę o władzę, moc i panowanie.

Powieść śledzimy jednak nie tylko z perspektywy Alei. Poznajemy również wilczycę Imalę, która zostaje wygnana z stada. W samotności przemierza las, odkrywając...

Ervisha | 2011-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2011

Zawiodłam się na książce - jej język jest sztywny, dialogi jakby pisane na siłę a opisy były sprzeczne (raz bohaterka miała długie włosy a raz krótkie). Bohaterowie nie zostali tutaj dobrze i dokładnie ukazani - to raczej zarys, szkic niż pełna postać. Do tego są schematyczni, nudni a ich zachowanie przewidywalne.

Fabuła strasznie kuleje - jest nudna bez żadnej akcji i jej zwrotów. Beznadzieja