Wojna której miało nie być

Tłumaczenie: Lucyna Targosz
Cykl: Pendragon (tom 3) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Pendragon. The Never War
Pendragon

Wyobraź sobie, że odkrywasz, iż nie jesteś osobą, za którą się uważałeś! Wojna, której miało nie być to trzeci tom naszego pasjonującego i pobudzającego wyobraźnię cyklu dla młodzieży "Pendragon". Bobby Pendragon w pogoni za groźnym Saint Dane'em, który chce zniszczyć wszystkie światy, udaje się na Pierwszą Ziemię... czyli w 1937 rok. I od razu wpada w ręce nowojorskich gangsterów. Szybko...

Bobby Pendragon w pogoni za groźnym Saint Dane'em, który chce zniszczyć wszystkie światy, udaje się na Pierwszą Ziemię... czyli w 1937 rok. I od razu wpada w ręce nowojorskich gangsterów. Szybko jednak się okazuje, że wojna gangów nie jest najgorszym złem, jakie może spotkać jego rodzinną strefę. Nadciąga bowiem znacznie większa katastrofa - druga wojna światowa. Czy Bobby jako Wędrowiec może i powinien jej zapobiec? Jak potoczyłaby się przyszłość naszego świata, gdyby nie doszło do tych tragicznych wydarzeń...?

źródło opisu: http://www.rebis.com.pl/

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl/

MaybeMarta1 | 2014-02-22

To już trzeci tom niezwykłej serii, którą mam przyjemność czytać. Wielką przyjemność.
Już po raz 3 towarzyszymy Bobby'emu Pendragonowi w międzystrefowej podróży. Tym razem trafiamy na Pierwszą Ziemię, czyli świat tuż przed II Wojną Światową. Nowy Jork, 1937 rok, wojny gangów, mafie, starodawne samochody, luksusowe hotele...czyli tylko mały fragment tego, co czeka na nas w " Wojnie, której miało nie być"".

Pendragon wraz z przyjaciółmi trafia w dość nietypowe towarzystwo. Znajduje się w samym sercu konfliktu między dwoma gangsterami. Po głębszym wglądzie w tę sprawę odkrywa, że całemu światu grozi realne niebezpieczeństwo.
Kto to Gunny? Co znowu kombinuje Saint - Dane? No i jaką rolę w tej historii odegra niemiecki sterowiec Hindenburg ?

Tego dowiecie się po lekturze tej książki, którą z ręką przy sercu Wam polecam.

Więcej recenzji na blogu

WeesT | 2012-12-12

Jedna z moich ulubionych serii. MacHale jest mistrzem fabuły i zwrotów akcji. Książki czytałem przy każdej sposobności. Każdą z zapartym tchem. Jedna z najlepszych fantastyk jakie miałem okazję przeczytać!!!!

Jak najbardziej POLECAM !!

Klucznik | 2015-12-08
Przeczytana: 2012 rok

Tym razem Bobby trafia na Ziemię. Ale wcześniejszą. Jak można się spodziewać, miesza w historii świata. Polecam!

ono1111 | 2015-05-11

Oprócz elementów fantasy również elementy historyczne, co bardzo wzbogaca te książkę i powoduje, że nie jest jedynie pustym tekstem.

ewe98 | 2010-11-26
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 01 stycznia 2011

Ewe lubić lubić

AgnElsha | 2014-12-17
Na półkach: Inne, Ulubione, Przeczytane

To naprawdę genialna książka. Polecam ją każdemu. Jest trochę długa ( przynajmniej w niektórych momentach tak się wydaje) ale warto się nie poddawać i czytać do końca :)

mięta | 2012-11-23
Na półkach: Młodzieżowe, Przeczytane
Przeczytana: kwiecień 2012

III tom przygód Pendragona. Tym razem podróżuje on w czasie.

Tomasz | 2013-07-23

Najlepszy tom z całej sagii

pawlokrak | 2010-10-15

Zajebiste