Noc Wilczycy

Cykl: Mojra (tom 3)
Wydawnictwo: Otwarte
La Moïra. La Nuit de la louve
Indyviduum

Gaelię ogarnia wojenna zawierucha. Pękają podwaliny starego porządku.
Alea musi przygotować świat na nadejście nowej ery. Staje na czele niosącej pokój Armii Ziemi. Tymczasem na wilczycę Imalę i jej pobratymców czyha śmiertelne niebezpieczeństwo.
Czy Córka Ziemi zdoła pokonać nikczemnego Maolmòrdhę? Jakie oblicze przyjmie świat, kiedy spełnią się trzy przepowiednie?

źródło opisu: http://otwarte.eu/books/mojra/

źródło okładki: http://otwarte.eu/books/mojra/

Meliana | 2013-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2013

Ta część jest zdecydowanie najlepsza. Przez pierwsze dwa tomy miałam niesamowity problem z narracją, która po prostu mi nie odpowiadała, a do tego śmiać mi się chciało, gdy przyszło mi czytać wątki miłosne... Przy trzeciej już przywykłam.
Książki dużo nadrabiały fabułą, bo już za sam pomysł można dać dużego plusa, mimo iż wykonanie (przynajmniej w moim odczuciu) irytowało. Mimo wszystko jestem w stanie polecić całą serię. Przyjemna lektura na nudne wieczory.

dzosefinn | 2013-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2013

„Noc wilczycy” to ostatni tom trylogii Mojra.
Alea, Córka Ziemi, kontynuuje swoją misję. Przy pomocy przyjaciół wypełnia trzy przepowiednie zapisane w Encyklopedii Analnego i na zawsze zmienia Gaelię. Moc, która była przywilejem wybrańców zanika, wojna staje się katharsis (oczyszczeniem), a to, co było tajemnicą, przestaje takową być.
Powieść przepełniona jest wszelakimi emocjami: radością, smutkiem, nadzieją, bólem, trwogą, strachem, wiarą… Jednak, dla mnie, najważniejszym elementem tej historii, jest jedna podstawowa zasada:

„Każdy twój czyn może mieć tylko jedno następstwo”. Za każdym razem, gdy coś robisz, musisz wiedzieć, że ta rzecz pociągnie za sobą następną”*

Jest kilka aspektów, które muszę poruszyć. Na początku aspekt wiary. Przez całą serię przewija się walka między religiami (Mojra i chrześcijaństwo). Najpierw pokazuje tę lepszą, czyli Mojrę, a później chrześcijaństwo, jako tę gorszą. Dla mnie, jako wierzącej, jest to trudne do przyjęcia. Tak naprawdę jest to aspekt...

młoda | 2011-03-21
Przeczytana: 18 marca 2011

Trzecia część trylogii, czyli punkt kulminacyjny i zakończenie całej akcji. 'Noc Wilczycy' jest właśnie ostatnią częścią najsłynniejszej trylogii francuskiego pisarza fantasy pt. 'Mojra'. Nigdy wcześniej nie znałam tego autora, a o Mojrze co nieco słyszałam, więc skoro była w mojej bibliotece po prostu po nią sięgnęłam.

Noc Wilczycy to część, w której Alea musi wypełnić trzy przepowiednie, o których przeczytała w Encyklopedii Analego. Wraz ze swoimi przyjaciółmi i Armią Ziemi, wyrusza w świat chcąc wprowadzić tak bardzo potrzebne porządek i pokój w Gaelii. Jednak nie jest to proste, ponieważ w całym królestwie panują wojenne nastroje, coraz więcej morderstw i rzezi, a także polowań na drogie sercu Alei wilki. Dziewczyna musi zdecydować, czy powinna dołączyć do walki i pozwolić na śmierć mężom, ojcom i synom, czy po prostu stać obok i patrzeć na wojnę, której zapobiec się nie da. Jest także Maolmordha - Renegat, były Wilki Druid władający Ahrimanem, którego Alea musi pokonać.

Moja...

Edyta Kyzioł | 2013-09-04
Przeczytana: 04 września 2013

"Finghin przystanął. Popatrzył na dziewczynę. Była naprawdę piękna. Teraz to zrozumiał: w miłości, jaką darzył ją jego własny magistel Erwan, nie było nic dziwnego. Każdy, kto ją spotkał musiał się w niej choć trochę zakochać. Młody druid, chociaż jego serce wybrało Kaitlin, też nie był zupełnie nieczuły na niezwykły urok Alei. Podziwiał jej błękitne oczy, ciemne włosy, przydającą jej dostojeństwa piękną złoto-błękitną szatę, którą utkały jej elfy."

Jeśli ktoś poszukuje trylogii o przyjaźni i miłości oraz, o wielkiej przygodzie i znaczeniu świata, seria mojra jest specjalnie dla niego.

Alea, ta nastoletnia dziewczynka, którą niegdyś nazywano złodziejką, która nie miała domu teraz jest sławna, wszyscy o niej mówią, wielu ją uwielbia, ma tylko jednych przeciwników, władców którzy nie chcą zwrócić Gaeli wolności i spójności, ludzi którzy dla władzy posuwają się do oszustwa i morderstwa, ludzi którzy poświęcą wszystkich swoich ludzi żeby zdobyć to czego pragną, a stanie przeciwko...

Beata | 2013-03-19
Przeczytana: 18 marca 2013

Ostatnia część trylogii Mojry przeczytana o 2 w nocy. Książka wciągnęła mnie do świata Gaelii. Moim zdaniem nawet dobrze napisał serie chociaż najwybitniejsza nie jest. Co mi nie pasowało to to, że ciągle zmieniał się punkt widzenia rzeźnik, królowa, hrabiowie, Aleia i jej towarzysze, Arcydruid, nawet największy wróg - Maolmòrdha. Moim zdaniem za duża rozbieżność. Nawet teraz nie przypomniałabym sobie który hrabia jest skąd. Czego mi szkoda, walka między Aleią a Maolmòrdhą nie było czymś wybitnym, to samo było z Eragonem ale to inna bajka ale też szkoda, że rozmowy Alei z ojcem były naprawdę sztywne. Za co mogę dać plus, to za postać głównej bohaterki. Nie pokazywała słabości ale też wszechmocna też nie była. Nie zachowywała się dziecinnie lub bardzo pysznie. Dobrą postacią był też Erwan, Finghin, nawet Kaitlin też polubiłam. Mi szkoda, że Felima jednak nie było, najbardziej lubiłam tę postać. Pomysł, na cały świat stworzony w Mojrze myślę że jest dobry. Może to nie jest najlepsza...

Agata | 2012-08-25

Cała trylogia wywarła na mnie niesamowite wrażenie nie mogłam się od tego świata oderwać...;D I po tygodniu stwierdziłam że mogłam dłużej czytac...;D

Erza | 2016-04-07
Na półkach: 3 - Średnie, Przeczytane

No cóż... spodziewałam się czegoś trochę lepszego.

isabel-35 | 2013-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2013

dobro zwycięża :)

Scarlett | 2011-08-30
Przeczytana: 2011 rok

Książka ani trochę mnie nie wciągnęła. Dziewczyna zakochuje się w chłopaku, ale w książce są może dosłownie trzy rozmowy między nimi. Do tego dużo spraw opisujących politykę, co jest całkowicie nudne. Książka od historii jest bardziej ciekawa.

PięknoCzytania | 2012-12-22

NAwet ciekawy pomysł .. Jednak nie za bardzo mi się podobała ...