Renata 
22 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 5 książek i 732 cytaty, ostatnio widziana 9 godzin temu
Teraz czytam
  • Wrzos
    Wrzos
    Autor:
    Banalna, zdawałoby się, historia małżeńska: egoistyczny mąż, szlachetna i skromna żona, z woli ojca wyrwana z wiejskiego dworu i rzucona w wir życia towarzyskiego Warszawy przełomu wieków. W tle - gal...
    czytelników: 872 | opinie: 35 | ocena: 6,51 (495 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-20 20:51:09
Dodała książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-08-20 20:45:58
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Trzej muszkieterowie (tom 1) | Seria: Lektury i obrazy

I tak moja przygoda z muszkieterami dobiegła końca. Dzielni bohaterowie są przykładem wspaniałej przyjaźni. Atos zdecydowanie należy do moich ulubionych postaci! O ile pierwszy tom był przyjemny, sielankowy i pogodny, momentami wywołujący uśmiech, o tyle drugi był pełen trwogi, brutalności i śmierci. Zakończenie przeczytałam jednym tchem. Wspaniała i jakże tragiczna postać Milady!

 
2018-08-01 19:51:56
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book
Autor:
Cykl: Kroniki wampirów (tom 8)

Historia, niby znana, a jednak opowiedziana na nowo. Poznajemy z bliska dzieje Mariusa, jednego z najstarszych wampirów. Książka jest - powiedziałabym - intymna, pełna miłości, ale też i bólu i poświęcenia. Jestem zauroczona tą serią.

 
2018-07-17 15:08:31
Ma nowego znajomego: ivv
 
2018-07-06 13:32:30
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jak to Verne, nie zawiodłam się. Historia barwna, pełna uśmiechu, przygód, ale i morału. Polecam i dużym i małym.

 
2018-06-29 11:58:11
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Klub Srebrnego Klucza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Kiedy wzięłam do ręki tą rozpadającą się książkę, z wypadającymi stronami, ale z ładną i ciekawą okładką od razu chciałam ją przeczytać. Nie bardzo wiem, skąd taka niska ocena, historia od razu mi się spodobała - zaginięcie sióstr bliźniaczek, prowadzenie śledztwa. Książka choć momentami wywołuje uśmiech, to w gruncie rzeczy jest smutna, autor tak dobitnie rozważa temat śmierci. Ale z drugiej... Kiedy wzięłam do ręki tą rozpadającą się książkę, z wypadającymi stronami, ale z ładną i ciekawą okładką od razu chciałam ją przeczytać. Nie bardzo wiem, skąd taka niska ocena, historia od razu mi się spodobała - zaginięcie sióstr bliźniaczek, prowadzenie śledztwa. Książka choć momentami wywołuje uśmiech, to w gruncie rzeczy jest smutna, autor tak dobitnie rozważa temat śmierci. Ale z drugiej strony zaś nas uświadamia, że życie jest zbyt krótkie żeby je marnować.

pokaż więcej

 
2018-06-25 13:27:07
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, E-book
Autor:
Cykl: Kroniki wampirów (tom 7)

Całkiem inna, nowa historia o potężnej Czarownicy Merrick. Tak naprawdę prezez połowę książki niewiele pojawia się wampiryzmu, bardziej okultyzm, panuje nastrój magiczny, bardzo mroczny. Za to takiego zakończenia tej części totalnie się nie spodziewałam. Autorka po raz kolejny mnie zauroczyła i wprowadziła w ten piękny świat wampirów.

 
2018-06-25 08:39:49
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka, powiedziałabym starej daty, ale idealnie pasuje do współczesności. Fabuła miała być łatwa i przyjemna, pełna przygód - i owszem, taka była, ale przede wszystkim porusza bardzo ważny temat jakim jest Nasza Ziemia i środowisko. Myślę, że każdy powienien ją przeczytać, żeby choć w przybliżeniu zrozumieć, że jest źle, a może być jeszcze gorzej jeśli nie zrobimy nic by zadbać o naszą planetę.

 
2018-06-13 10:01:31
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Roger Sheringham (tom 5) | Seria: Klub Srebrnego Klucza
 
2018-06-01 15:05:24
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Jakie miłe zaskoczenie! Książka wpadła mi w ręce przypadkiem, ale nie żałuję. A najlepsze w niej jest to, że jest starej daty! Gdzie nie ma komórek, super samochodów, rozwiniętej technologii. A przede wszystkim ważne jest to, że jest polska. Bardzo miło było oderwać się od świata teraźniejszego i cofnąć się w czasie. Historia ma dużo wątków, ale każdy jest równie ciekawy.

 
2018-05-28 08:41:14
Dodała książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Super Romance". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.

Spodziewałam się lukrowanego romansu, ale tego nie dostałam, co było dla mnie miłym zaskoczeniem. Przede wszystkim jest to powieść, która pokazuje jak ciężko jest ludziom, którzy mają kontakt z osobą chorą na Alzheimera. Jak na Harlequina - historia z której można wiele wyciągnąć dla siebie.

 
2018-05-22 17:05:43
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

I tak oto moja przygoda z tą powieścią dobiegła końca. Ależ jaka ona była... Bardzo dawno nie czytałam tak wybitnej książki. Zawojowała przez miesiąc moim życiem. Rozstrajała i sklejała mnie ciągle na nowo. Scarlet, Melania, Ashley i oczywiście Rett na długo zagoszczą w moim sercu i w pamięci. Powieść aż kipi od emocji, często bardzo różnych, sprzecznych, pełna jest tragedii, nędzy, zazdrości,... I tak oto moja przygoda z tą powieścią dobiegła końca. Ależ jaka ona była... Bardzo dawno nie czytałam tak wybitnej książki. Zawojowała przez miesiąc moim życiem. Rozstrajała i sklejała mnie ciągle na nowo. Scarlet, Melania, Ashley i oczywiście Rett na długo zagoszczą w moim sercu i w pamięci. Powieść aż kipi od emocji, często bardzo różnych, sprzecznych, pełna jest tragedii, nędzy, zazdrości, ale też i uśmiechu. Pozostawia po sobie smutek i żal, ale zakończenie zostawiło mi po sobie nadzieję na lepsze i tego się trzymam.

pokaż więcej

 
2018-05-22 09:52:32
Dodała książkę na półkę: Przeczytane

Książka ta trafiła do mnie całkiem przypadkiem, myślałam sobie ot, taka książeczka z nie wyróżniającą się okładką ze zwykłym statkiem na morzu, ale gdy zaczęłam czytać myślę: "czy ja naprawdę o tym czytam?". Było tutaj wszystko, smoki, kosmici, piraci, szaleni naukowcy. Choć powieść krótka, jest idealna na odrobinę uśmiechu.

 
Moja biblioteczka
449 144 2770
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (6)

Ulubieni autorzy (13)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (10)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd