Wampiraci. Wojna nieśmiertelnych

Okładka książki Wampiraci. Wojna nieśmiertelnych
Justin Somper Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Wampiraci (tom 6) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wampiraci (tom 6)
Immortal War
Nasza Księgarnia
2012-06-13
2012-06-13
Edyta Skrobiszewska
wampiry piraci fantasy przygodowa

To była naprawdę świetna seria młodzieżowa. Klimat morza, piratctwa i wampirów w jednym. Czytałam kilka lat temu, a zdarza mi się często do nie wracać myślami:)

O jeju jakie to było dobre! Dawno żadna seria mnie tak nie wciągnęła jak Wampiraci. Świetnie napisana, lekko się czyta, sporo wątków, ale nie da się pogubić. Mnóstwo wspaniałych bohaterów, bardzo się zżyłam że wszystkimi na raz i z każdym osobno. Z Darcy Flotsam, z Jezem, Desperado, Bartem, Cheng Li, Molucckoliem, a nawet z Promykiem, Lolą, Sidoriem.. Można by wymieniać. I oczywiście z naszymi bliźniętami. W tej ostatniej części wszystko miało swoje miejsce, wszystko pasowało, wszystko się ułożyło. Jestem tą serią zachwycona!

Super książka, wciągająca, zaskakująca, trudno się oderwać oraz bardzo szybko się czyta. Polecam

Fantastyczna książka. Miałem wrażenie, że w tym tomie dzieje się znacznie więcej niż w każdym innym.

PS: W wywiadzie pod koniec tomu Justin Somper obiecuje, że poznamy historię przejścia Lorcana. W wywiadzie z "Czarnego serca" na pytanie ile będzie książek z tej serii Somper mówi o 6 tomach + zbiorze "historii przejść" bohaterów. Czy te obietnice zostały zrealizowane? Czy będą zrealizowane? Gdyby ktoś cokolwiek wiedział - proszę słać prywatną wiadomość :P.
PS2: Wiecie, że na http://www.vampirates.co.uk/ można znaleźć 2 dodatkowe rozdziały "Wojny nieśmiertelnych", które zostały usunięte z ostatecznej wersji książki ;)?

Ostatnia cz. serii!!!! Wszystkie książki mnie uwiodły. <3 Nie zawiodłam się na żadnym tomie.

Książka bardzo mi się podobała. Do ostatniej strony nie spodziewałam się takiego zakończenia. Szkoda tylko, że to już ostatnia cześć;(.

To nie jest zwykła książka, to przedmiot, który mnie zniszczył i wzmocnił. Uderzył w moje metalowe serce z siłą jakiej nie mogło wytrzymać i rozbiło się na drobniutkie kawałeczki. Tak się teraz dokładnie czuję. Jestem w zupełnej rozsypce, nie wiem co mam teraz robić, emocje biorą nade mną górę. Jeszcze w życiu nie czułam się tak źle, tak pusto i tak samotnie. Seria ta towarzyszyła mi już od dawana. Pamiętam gdy siedząc pod choinką rozpakowywałam swój prezent, rozdarłam papier w choinki i wyciągnęłam pierwszą część Wampiraci. Demony Oceanu. Wiedziałam, że to książka dla mnie. Bez wiedzy, że istnieje część dalsza pochłonęłam ją. Teraz gdy wróciłam do niej ubiegłego miesiąca zakochałam się w niej po raz kolejny. Znalazłam dalsze części i je również pochłonęłam. Żyłam przygodami pary bliźniąt i teraz niezwykle trudno jest mi się z nimi rozstać. "Jestem do niczego, kiedy przychodzi do pożegnań, a trudniejszego niż to chyba nie ma" Żegnajcie "Wampiraci" daliście mi radość, i smutek, tęsknotę i cierpienie teraz mogę tylko życzyć spokojnych wód i odłożyć książkę na półkę z ulubionymi.
Chyba nie muszę mówić, nic więcej jeśli chodzi o tą powieść. To trzeba po prostu przeczytać, przeżyć i zostać z taką pustką, z jaką i ja zostałam.
"Smutno mi, Boże" :(

Nie wierzę, że to już koniec przygód Connora i Grace. Przez te sześć tomów tyle się wydarzyło. To niesamowite ile razy historia dwóch bliźniąt diametralnie się zmieniała w ciągu jednego roku.

Nie potrafię opisać tego, jak wspaniałą powieścią jest seria "Wampiraci". Mogę powiedzieć tylko, że polecam każdemu kto lubi tajemnice, czasem szokujące zwroty akcji, przygody, no i sympatycznych bohaterów.
Wiem na pewno, że jeszcze powrócę do tego cyklu i to nie raz i nie dwa.!

PS. Boże, tak mi smutno, że to już koniec ;(

Na wstępię chce dodać,że jestem dość wybredna w kwestii książek.Może nie widać tego na moim profilu ale tak jest.No więc ta książka bardzo mnie zafascynowała.,,Wojna Nieśmiertelnych''jak inne książki tej serii opowiadają o losach bliźniąt Connora i Grace.W ciągu roku całe ich życie się zmienia.Sidorio,ojciec rodzeństwa zaczął wojnę.Wampiraci kontra Nokturni i piraci.Piraci postanowili odzyskać Diabla.Udało im się ale ponieśli za to szkody.Wielu walczących zostało rannych.Na pokładzie Jasmine znalazła.przemienionego w wampirata Jacoby'ego.Sidorio opracował bardziej śmiały plan.Wraz z wampiratami zaatakował Nokturn.Na pomoc osłabionych nokturną przybywają 3kardynałowie.Północ,Zachód i Wschód,wezwani przez Grace.Wampiraci przegrali walkę.Jednak Sidori wraz ze swoją żoną Lady Lolą po przegranej postanowili zaatakować Akademię Piractwa.Po jakimś czasie zaczęła się walka.Podczas gdy i dobrzy i źli walczyli na pokładach Tyfona,Diabla i Tygrysa,Johnny postanowił zabrać Łowcę.Jednak nie poszło po jego myśli więc musiał zadowolić się Upiorem.Podczas walki na trzech statkach Grace za pomocą magicznej książki wybrała się w podruż astralną do Tawerny Jacka Tara.Tam odnalazła Barta,który pomógł jej zebrać oddziały zmarłych wojowników.Dzięki nowo przybyłym ( zmarłym)Sidorio został zniszczony.Sidorio zamachnął się mieczem na Jacob'ego jednak ten schylił się w ostatniej chwili.Po chwili Sidorio ujrzał swojego syna przeszytego jego bronią w serce.Doszło do tego,że został zabity.Po czym zginęła Cheng Li przez kuszę Loly.Wszyscy myśleli że Connor nie żyje.Chłopiec wymyślił sposób przeżycia (ale to będzie lepiej opisane w książce).Grace spotkała się z nim za pomocą podróży astralnych.Dowiedziała się że nie zobaczy brata przez 7 długich lat.Cheng Li u Jacka Tara pogodziła się z Moluckiem.Ostatnie sceny są z przed ślubu Darcy i Jeta Jetsama.Mam nadzieję że autor napisze 7część.Książka jest boska.Naprawdę polecam.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Ostatni tom dorównuje poziomem dwóm poprzednim. Pełen jest pirackich potyczek i tajemnic, których chęć odkrycia nie pozwala oderwać się od książki. Każdy bohater dostał swój własny moment na "stronie", wiele, choć nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione. Wojna wciąga w swoją sieć coraz więcej osób, ale nadal toczy się na znanym nam terenie statków piratów, wampiratów i nokturnów. Zaskoczenie nie jest tak szczęśliwe, jak w przeciętnej książce dla dzieci, ale problemy naszych głównych bohaterów znajdują proste rozwiązania, które są dobrze znane doświadczonemu czytelnikowi. Polecam jednak tę książkę każdemu, kto szuka książki trzymającej w napięciu, a jednocześnie lekkiej i przyjemnej, o piratach, wampirach i dampirach, w której bohaterowie stawiani są na równi z przebiegiem akcji.

Justin Somper Wampiraci. Wojna nieśmiertelnych Zobacz więcej