Wampiraci. Imperium nocy

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Empire of Night
9788310119483
Edik

Grace i Connor zmagają się z przerażającą prawdą o swoim pochodzeniu. A także z głodem krwi, który w nich narasta. Tymczasem Sidorio zamierza wznieść imperium zła i chaosu, aby niepodzielnie władać na morzach i oceanach. Nie działa jednak samotnie. Ma tajemniczą wspólniczkę…

Czy Sidorio zdoła przeciągnąć bliźnięta na stronę mroku? Dołącz do młodych Tempestów w dramatycznej walce o losy świata!

źródło opisu: http://www.nk.com.pl/wampiraci-imperium-nocy/1248/ksiazka.html

Lenalee | 2012-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2012

„Wampiratów” znam i uwielbiam już od bardzo dawna. Pamiętam, z jaką niecierpliwością czekałam na premierę „Krwawego kapitana”, „Czarnego Serca” i „Imperium nocy”. Szczególnie zdesperowana byłam, gdy zakończyłam czytanie IV części tej serii, gdyż premiera „Imperium nocy” wydawała mi się być tak strasznie odległa, iż w pewnym momencie pomyślałam, że książka ta nigdy nie wyjdzie. Uwielbiam serie, w których samo czekanie na kolejną część wzbudza we mnie aż tyle emocji, a „Wampiratów” cenię tym bardziej, iż jest to moja pierwsza seria o wampirach, z jaką się zapoznałam, dzięki czemu myślę, że przygodę z tym motywem literackim zaczęłam od jak najbardziej pozytywnej strony.

Wydawać by się mogło, iż zakończenie „Czarnego Serca” wprowadzi choć odrobinę spokoju na pirackie morza. Niestety, niebezpieczeństwo nie śpi, a Connor i Grace muszą zmagać się z jeszcze straszniejszymi wydarzeniami, niż kiedykolwiek wcześniej – z głodem krwi i przerażającą prawdą o swoim pochodzeniu. Sidorio...

Lucy-chan | 2015-06-07

Piąty tom cyklu "Wampiraci" i ile tu zawiłośći! Nie powiem na początku uwielbiałam Grace ale po jakimś czasie zaczęła mnie delikatnie denerwować , no ale cóż każdy ma swoje zdanie prawda?
Jednakże książka wspaniała polecam ją gorąco ! :-)

PS. Mam nadzieję że wkrótce dorwę 6 tom cyklu. <3

Szalona37 | 2013-06-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Chcę zacząć od tego że niechętnie wzięłam tą książkę do ręki.Uważałam,że ta seria będzie taka jak inne o wampirach.Jednak autor dobrze się spisał łącząc piratów i wampiry. Wampiraci to książka o bliźniakach Connorze i Grace którzy mieżą się z dwoma różnymi światami.Grace trafia na nokturna,statek wampiratów.Connor na Tygrysa,statek Cheng Li.Bliźniaki dowiadują się,że ich biologicznym ojcem jest krwiopijny wampirat,Sidorio.Muszą przyjąć zaproszenia od Sidoria i Lady Loly.Trafiają na dwa statki Krwawego Kapitana i Wagabundę jako agenci.Grace musi spędzać czas z Lolą i Johny'm Desperado a Connor z Sidoriem i Jez'em Stukaleiem.Rodzeństwo zmaga się ze swoją naturą.Jako Dampiry ( w połowie wampiry,w połowie Ludzie) mają wybór.Albo będą pić krew albo nie.Niestety wybór odbiera i Lola i Sidorio.Nieświadomie jedzą potrawy zakrapiane krwią.Jednak sprawa wymyka się z pod kontroli.Wampiraci po zabiciu Molucca Watha, planują zaatakować Tygrysa.Odbywa się wojna.Piraci mieli po swojej stronie...

tombraiderka009 | 2014-09-06
Na półkach: Przeczytane, Wampiraci
Przeczytana: 04 września 2014

"Imperium Nocy" czytało mi się z wielką przyjemnością, szybko i bardzo ciekawie. Było szokująco, przerażająco, smutno i wesoło. Było wiele do płakania oraz niesamowitych wydarzeń. Szybko zabieram się za ostatnią, niestety, część. Ocena: 10/10

Przez tą książkę znienawidziłam i pokochałam Sompera. Jest genialnym pisarzem i jego dzieła są przeze mnie wprost pochłaniane. Kocham jego styl pisania, fabułę jaką wymyślił i bohaterów. Moje serce rozpadło się na kawałki gdy w tej części uśmiercił kilku. Może nie kochałam ich aż tak by za nimi płakać ale byli ważni dla innych osób z książki i dla tego ich odejście mnie zasmuciło. Justin Somper stał się lżejszą wersją George R.R Martina. To mnie zasmuciło. Mimo to nie zakończyłam lektury, która i tym razem mnie nie zawiodła. Przeczytałam ją czym prędzej, mimo iż chciałabym aby nigdy się nie skończyła. Jednak nie ma tak prosto. Z genialnymi powieściami trzeba żegnać się za wcześnie. Szkoda, że zbliżam się już do końca tej serii. Zachowa się ona jednak w moim sercu i na mojej "ulubionej półce".

Scarlett | 2012-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Nie jest to najlepsza częśc "Wampiratów" jaką czytałam. Prawie nic się tu nie dzieje, a najbardziej wkurzyło mnie to, że Lola jednak nie umarła. Po co rozpisywac na pół książki akcję jej "zabicia", skoro w następnej już jest cała i zdrowa? Somper właściwie cofnął się do punktu wyjścia, dlatego, że nie pisze tego co chce, a to, co podyktują mu fani. (Potwierdził to w "Od autora" na końcu książki.)Może zamiast jego nazwiska na okładce, powinny się tam znaleźc nazwiska jego fanów?

motylek764 | 2014-09-24

Lubię tą książkę. Naprawdę.
Ja tylko nie lubię Grace.
Umiem wybaczyć uśmiercanie bohaterów, dziwne zawiłości, no ogólnie- tolerancyjna jestem.
Ale takiej hipokryzji nie zniosę- w prawdziwym życiu i w książkach.
Byłabym jednak niesprawiedliwa, gdybym nie oddała honoru- bo tą pozycję naprawdę gorąco polecam!

Gdy ze śmierci można zrobić dobry użytek...

Na piąty tom "Wampiratów" czekałam bardzo długo i stanowiło to dla mnie istną męczarnię. Nic tak nie poprawia mi humoru, jak zapoznawanie się z historią łączącą piractwo z wampiryzmem. I to w tak świeży, umiejętny sposób. Największym zaskoczeniem jest dla mnie to, że ostateczne podziękowania za przeczytanie książki należą się pobliskiej bibliotece - bo wcześniej (nie wiem jakim cudem) nie udało mi się jej zdobyć nawet w Empiku! Już miałam znaleźć sobie "jakieś - coś" do czytania, a tu - ni stąd, ni zowąd - na półce widzę taką rewelację! Czy tak długie oczekiwanie się opłaciło? A może Justin Somper wyczerpał już swoje dobre pomysły i pisze tylko na siłę?

Jest rok 2512 i wszystko zaczyna się od... opłakiwania pięknej, trzymanej w ramionach głowy. I to głowy nie byle kogo! Główki władczej, okrutnej pani kapitan, pogromczyni mórz i oceanów, żony samego Sidoria - króla wampiratów. Sprawy zaczynają jednak przybierać pomyślny obrót. Ambitny...

Acilya | 2012-02-24
Na półkach: Fantasy, Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 02 stycznia 2012

Bardzo kiepsko napisana książka. Tak mi się przynajmniej wydaje. "Poszedł, zrobił, wrócił" - nie ma opisów, jakichś wątków pobocznych, trochę mnie ta książka rozczarowała. Poprzednie części chyba były lepsze (albo tylko lepiej je odebrałam; czytałam je dawno). Fabuła dosyć ciekawa, ale mimo wszystko - przeczytałam tę książkę tylko dlatego, że to kolejna część serii, i trochę żałuję wydanych na nią pieniędzy.

ebabka | 2011-10-02
Przeczytana: 02 października 2011

Jak zwykle, Somper nie zawodzi. Świetna, zaskakujaca fabuła, wartka akcja. Kolejny tom pochłonięty z ekscytacją. Pojawiło się nawet (?!) wzruszenie. Polecam.