Duch królowej

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Septimus Heap (tom 3)
Wydawnictwo: Jaguar
Physik
septimus, heap, magia

Trzeci tom znakomitej serii dla młodzieży, porywającej opowieści o Septimusie Heapie autorstwa Angie Sage. Poprzednie tomy zakazana Magia oraz Smoczy lot zyskały sobie całkiem sporo wielbicieli. Trudno powiedzieć, czy to sprawka sympatycznych bohaterów, wciągającej fabuły, czy może znakomitych ilustracji... W korytarzach i mrocznych zakamarkach Pałacu kryje się jeszcze wiele tajemnic i niespodzianek, a, jak wiadomo, kłopoty wprost uwielbiają rodzinę Heapów. Gdy Silas zdejmuje pieczęć z wrót zapomnianej przez czas komnaty, odkrywa, że w ciemnym pokoju kryje się duch żyjącej ponad pięćset lat temu królowej. śmierć nie uszlachetniła Etheldreddy kobieta jest wciąż równie paskudna, jak była za życia, co więcej nigdy nie przestała snuć mrocznych planów. Jej Wysokość marzy o życiu wiecznym, a do realizacji marzenia potrzebuje współpracy Jenny i rozlicznych talentów swego syna Marcellusa Pye, znanego alchemika... Musi też pozbyć się Septimusa, a to oznacza kolejną zapierającą dech w piersiach przygodę. Okładka: miękka, Rok wydania: 2008,

Aneta | 2014-02-01
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Czytałam ją z przerwami kilka miesięcy ze względu na brak czasu, ale zawsze powracałam do niej z chęcią, po rozdziale na dzień ;) Dopiero wczoraj przeczytałam ostatnie 200 stron. Chciałabym przeczytać kolejną część, ale nie ma ich więcej w mojej bibliotece :(

Amy392 | 2014-01-25
Przeczytana: 24 stycznia 2014

To już trzecia odsłona przygód młodego czarodzieja.
Tym razem Septimus, Jenna, Nico oraz ich nowa znajoma Snorri wplątują się w nową, niezwykłą aferę. Pojawienie się w Pałacu ducha pewnej okropnej królowej z przed wieków i wybuch tajemniczej epidemii to dopiero początek przygody z udziałem magicznych zwierciadeł czasu i pewnego alchemika, który ponad wszystko pragnie poznać tajemnicę wiecznego życia.
Wszystko to jak zwykle okraszone sporą porcją humoru.
Według mnie to najlepsza jak dotąd część serii. I najładniejsza okładka, heh. ;)
Dlatego też wszystkim miłośnikom magii i przygód GORĄCO POLECAM tę książkę!!!

Czarodziejka_02 | 2015-06-24

Seria ma mnóstwo gorących miłośników i pozytywnych opinii, ale w moim sercu bynajmniej nie znalazła miejsca. Wręcz przeciwnie. Przy czytaniu drugiej części pomyślałam, że w sumie to całkiem się wkręciłam, ale podczas tej części... no cóż, Septimus Heap został wypchnięty i to dosyć brutalnie z kręgu książek, które całkiem lubię. Nie chcę tu zgrywać jakiegoś krytyka, któremu nic się nie podoba, ale taka prawda. Czytałam na zasadzie "zaczęłam to skończę". Może to po prostu nie mój styl, nie moja bajka. Septimus Heap ani nie przypominał mi słonecznych Zwiadowców przy których często się śmiałam i relaksowałam jak nigdy, ani nie był to wzruszający Więzień Labiryntu, przy którym szczerze płakałam i myślałam, że dostaną depresji. Nie był ani smutny ani radosny nie wzbudził we mnie żadnyh emocji, nie czekałam w napięciu na kolajną akcję. Jest mi obojętny. Kupiłam czwartą część, ale nie mam zamiaru jej czytać. Leży i się kurzy, mi tam to wisi.

KasikO | 2013-03-11

A zali wam powiadam część ta jest przeto jeszcze lepsza niż poprzednie. Pełno w niej jeszcze więcej
wiedzy magicznej, tym razem również i nie brak wiedzy alchemicznej. Wiedzieć wam zapewne wypada że można tu zdobyć wiedzę o tym co się dzieje jak się zagląda nie tam gdzie się powinno? Szczury, smok czy księżniczka odpowiadają za zarazę? Kto może opiekować się smokiem.... I mogła bym tak wymieniać dalej. Ale nie zrobie tego za to napiszę że z niecierpliwością czekam żeby wyruszyć w ten świat znów.

Słaba, najsłabsza z serii Angie Sage. Fabuła byłaby wciągająca, gdyby nie była taka zagmatwana. Humor Pani Sage pozostaje jednak bez zarzutu:)
Czekam na kolejną część i mam nadzieję, że będzie lepsza.

Mynia19 | 2015-06-21
Przeczytana: 04 kwietnia 2015

Coraz bardziej, z części na część seria mnie irytowała. Wszystko im się udaje, mimo takich czy innych przygód bohaterowie wychodzą cało. W tym tomie oczywiście, umrze jedna osoba, lecz to i tak bez znaczenia. Potem staje się duchem i tak jak za życia można z tą osobą rozmawiać. Niezbyt dobry pomysł autorki. A tu jeszcze wpadła na świetny pomysł. Podróż w czasie. Taka idea nawet dobra, lecz napisała ją tak, że się pogubiłam. W książce poprawia humor tylko jeden chłopiec - Beetle, który okazał się skromny, pracowity... I on podtrzymuje akcję... Więc mówię, przeciętna.

Lena | 2010-09-16

Ogólnie dziwnie sie to czytało bo nie przeczytałam popzednich części ,mimo to uważam ,że książka całkiem fajna chociaz miejscami nudnawa

Dark-Side | 2011-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2011

Kolejna świetna książka Angie Sage. Septimus Heap nie schodzi z podium moich ulubionych książek.

JULIA | 2015-05-24
Przeczytana: 24 maja 2015

Książka dobra. Opowiada o pięknym i magicznym świecie, w którym żyją nawet smoki. Czy Septimusowi uda się wydostać z zwierciadła i z świata, w którym się znalazł? Czy Królowa Etheldreda jest naprawde duchem?

Dragonfly | 2011-02-16
Przeczytana: 2010 rok

Jeśli przeczytało się pierwsze dwie części to tą również naprawdę warto. ;)