Wampiraci. Wojna nieśmiertelnych

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Immortal War
wampiry, piraci, fantasy, przygodowa
Polaris

Zgiełk bitewny trwa na morzach i oceanach! Federacja Piracka sprzymierzona z nokturnami usiłuje powstrzymać wampiratów pod wodzą Sidoria oraz demonicznej Loli, której żądzy krwi bynajmniej nie ostudziła zaawansowana ciąża. Choć lady Lockwood wkrótce ma urodzić bliźniaki, nadal pierwsza rzuca się w ogień walki. Tymczasem rośnie sława młodych Tempestów – Connora jako nieustraszonego pirata,...

Zgiełk bitewny trwa na morzach i oceanach!

Federacja Piracka sprzymierzona z nokturnami usiłuje powstrzymać wampiratów pod wodzą Sidoria oraz demonicznej Loli, której żądzy krwi bynajmniej nie ostudziła zaawansowana ciąża. Choć lady Lockwood wkrótce ma urodzić bliźniaki, nadal pierwsza rzuca się w ogień walki. Tymczasem rośnie sława młodych Tempestów – Connora jako nieustraszonego pirata, Grace – jako uzdrowicielki... Stara przepowiednia głosi, że wojna nieśmiertelnych dobiegnie kresu za sprawą pewnych bliźniąt, z których jedno będzie musiało zginąć...

Lecz o których dziedziców Sidoria może chodzić?

źródło opisu: Nasza Księgarnia, 2012

źródło okładki: www.nk.com.pl

Łędina | 2012-06-18
Przeczytana: 16 czerwca 2012

ZnajomaNieznajoma | 2013-06-21

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na wstępię chce dodać,że jestem dość wybredna w kwestii książek.Może nie widać tego na moim profilu ale tak jest.No więc ta książka bardzo mnie zafascynowała.,,Wojna Nieśmiertelnych''jak inne książki tej serii opowiadają o losach bliźniąt Connora i Grace.W ciągu roku całe ich życie się zmienia.Sidorio,ojciec rodzeństwa zaczął wojnę.Wampiraci kontra Nokturni i piraci.Piraci postanowili odzyskać Diabla.Udało im się ale ponieśli za to szkody.Wielu walczących zostało rannych.Na pokładzie Jasmine znalazła.przemienionego w wampirata Jacoby'ego.Sidorio opracował bardziej śmiały plan.Wraz z wampiratami zaatakował Nokturn.Na pomoc osłabionych nokturną przybywają 3kardynałowie.Północ,Zachód i Wschód,wezwani przez Grace.Wampiraci przegrali walkę.Jednak Sidori wraz ze swoją żoną Lady Lolą po przegranej postanowili zaatakować Akademię Piractwa.Po jakimś czasie zaczęła się walka.Podczas gdy i dobrzy i źli walczyli na pokładach Tyfona,Diabla i Tygrysa,Johnny postanowił zabrać Łowcę.Jednak nie...

jaksa | 2016-08-25

Fantastyczna książka. Miałem wrażenie, że w tym tomie dzieje się znacznie więcej niż w każdym innym.

PS: W wywiadzie pod koniec tomu Justin Somper obiecuje, że poznamy historię przejścia Lorcana. W wywiadzie z "Czarnego serca" na pytanie ile będzie książek z tej serii Somper mówi o 6 tomach + zbiorze "historii przejść" bohaterów. Czy te obietnice zostały zrealizowane? Czy będą zrealizowane? Gdyby ktoś cokolwiek wiedział - proszę słać prywatną wiadomość :P.
PS2: Wiecie, że na http://www.vampirates.co.uk/ można znaleźć 2 dodatkowe rozdziały "Wojny nieśmiertelnych", które zostały usunięte z ostatecznej wersji książki ;)?

tombraiderka009 | 2014-09-14
Na półkach: Przeczytane, Wampiraci
Przeczytana: 14 września 2014

Nie wierzę, że to już koniec przygód Connora i Grace. Przez te sześć tomów tyle się wydarzyło. To niesamowite ile razy historia dwóch bliźniąt diametralnie się zmieniała w ciągu jednego roku.

Nie potrafię opisać tego, jak wspaniałą powieścią jest seria "Wampiraci". Mogę powiedzieć tylko, że polecam każdemu kto lubi tajemnice, czasem szokujące zwroty akcji, przygody, no i sympatycznych bohaterów.
Wiem na pewno, że jeszcze powrócę do tego cyklu i to nie raz i nie dwa.!

PS. Boże, tak mi smutno, że to już koniec ;(

alex | 2015-02-28
Przeczytana: 25 lutego 2015

Książka bardzo mi się podobała. Do ostatniej strony nie spodziewałam się takiego zakończenia. Szkoda tylko, że to już ostatnia cześć;(.

mirabelka14 | 2016-02-29

Ostatnia cz. serii!!!! Wszystkie książki mnie uwiodły. <3 Nie zawiodłam się na żadnym tomie.

Azula Denir | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

To nie jest zwykła książka, to przedmiot, który mnie zniszczył i wzmocnił. Uderzył w moje metalowe serce z siłą jakiej nie mogło wytrzymać i rozbiło się na drobniutkie kawałeczki. Tak się teraz dokładnie czuję. Jestem w zupełnej rozsypce, nie wiem co mam teraz robić, emocje biorą nade mną górę. Jeszcze w życiu nie czułam się tak źle, tak pusto i tak samotnie. Seria ta towarzyszyła mi już od dawana. Pamiętam gdy siedząc pod choinką rozpakowywałam swój prezent, rozdarłam papier w choinki i wyciągnęłam pierwszą część Wampiraci. Demony Oceanu. Wiedziałam, że to książka dla mnie. Bez wiedzy, że istnieje część dalsza pochłonęłam ją. Teraz gdy wróciłam do niej ubiegłego miesiąca zakochałam się w niej po raz kolejny. Znalazłam dalsze części i je również pochłonęłam. Żyłam przygodami pary bliźniąt i teraz niezwykle trudno jest mi się z nimi rozstać. "Jestem do niczego, kiedy przychodzi do pożegnań, a trudniejszego niż to chyba nie ma" Żegnajcie "Wampiraci" daliście mi radość,...

piotr111 | 2013-05-01
Przeczytana: 01 maja 2013

Ostatni tom dorównuje poziomem dwóm poprzednim. Pełen jest pirackich potyczek i tajemnic, których chęć odkrycia nie pozwala oderwać się od książki. Każdy bohater dostał swój własny moment na "stronie", wiele, choć nie wszystkie wątki zostały wyjaśnione. Wojna wciąga w swoją sieć coraz więcej osób, ale nadal toczy się na znanym nam terenie statków piratów, wampiratów i nokturnów. Zaskoczenie nie jest tak szczęśliwe, jak w przeciętnej książce dla dzieci, ale problemy naszych głównych bohaterów znajdują proste rozwiązania, które są dobrze znane doświadczonemu czytelnikowi. Polecam jednak tę książkę każdemu, kto szuka książki trzymającej w napięciu, a jednocześnie lekkiej i przyjemnej, o piratach, wampirach i dampirach, w której bohaterowie stawiani są na równi z przebiegiem akcji.

Wegorz A | 2012-09-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ksiazki

najlepsza czesc serii pełna zaskakujących faktów

Varulv | 2012-09-27

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To świetna książka, bardzo ją lubię.