Hawk i Fisher

Tłumaczenie: Iwona Michałowska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Strażnicy Przystani". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Hawk & Fisher
83-7298-505-7
wampiry, ochrona, straż miejska

Po brawurowej rozprawie z wampirem kapitanowie straży miejskiej, Hawk i Fisher, zostają wyznaczeni do ochrony radnego Blackstone'a, orędownika reform i jednego z nielicznych uczciwych polityków w mieście. Gdy przybywają na wydawany na jego cześć bankiet, ze zdumieniem odkrywają, że niemal każdy z przybyłych szanowanych obywateli Przystani skrywa jakąś mroczną tajemnicę.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

MrBat | 2011-09-30

Hawk i Fisher to małżeństwo w służbie straży miejskiej miasta zwanego Przystanią. Są ostają sprawiedliwości w społeczeństwie ogarniętym zepsuciem i korupcją. Są najlepsi w swoim fachu. Dlatego zostają przydzieleni do ochrony pewnego ważnego polityka. Jednak ich zadanie nie przebiega zbyt prosto.

Książka Simona Greena to tak naprawdę kryminał osadzony w realiach fantazy. Mamy tutaj sztandarowe zawiązanie akcji - kilkunastu ludzi zamkniętych w małej przestrzeni i jednego trupa. Reszta to poszukiwanie mordercy. Brzmi banalnie, jednak całość została mocno przez autora przemyślana. Akcja toczy się w dobrym tempie, nowe poszlaki dozowane są z odpowiednim natężeniem oraz kilka ciekawych zwrotów akcji. Oraz bardzo zgrabne zakończenie.

Książka jest napisania dobrze, choć bez fajerwerków. A największą jej wadą jest długość - 200 stron w małym formacie to w zasadzie jedno posiedzenie, zważywszy, że po wciągnięciu się w wir wydarzeń czyta się ją jednym tchem.

Polecam ją każdemu jako bardzo...

Martyna | 2017-02-07
Przeczytana: 13 lutego 2017