Rycerz Czarnej Róży

Tłumaczenie: Marek Soczówka
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ravenloft". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: ISA
Knight of the Black Rose
83-87376-04-3
fantasy, soth, ravenloft, dragonlance
Erador

W pięknym świecie Krynnu lord Soth, jeden z bohaterów cyklu Dragonlance, przekonuje się wreszcie, że istnieje cena za długi ciąg jego złych uczynków, cena, która może przerazić nawet nieumarłego wojownika. Ciemne moce przenoszą Sotha do Barovii, gdzie rycerz śmierci stawia czoło straszliwym sługom księcia Strahda von Zarovicha, wampirzego władcy koszmarnej krainy. Mając za sprzymierzeńców...

Ciemne moce przenoszą Sotha do Barovii, gdzie rycerz śmierci stawia czoło straszliwym sługom księcia Strahda von Zarovicha, wampirzego władcy koszmarnej krainy. Mając za sprzymierzeńców tylko zniewoloną Cygankę Vistani i niegodnego zaufania ducha, lord Soth szybko przekonuje się, że być może tylko połączenie sił z potężnym wampirem pozwoli mu wydostać się z królestwa grozy.

Rycerz Czarnej Róży to druga z samodzielnych powieści rozgrywających się w Ravenloft, mrocznej krainie fantasy. Każda powieść z cyklu Ravenloft to zamknięta całość.

MagnusX | 2014-01-07

Najmroczniejsza postać Krynu trafia do mrocznego świata Ravenloft.

Jeżeli nie wiesz kim jest Soth, to odłóż na chwilę tą książkę na półkę i sięgnij po cykl Smoczej Lancy. W czasie gdy poznasz jego "status" w tym świecie wtedy sięgnij po jego przygody w świecie jeszcze mroczniejszym niż on sam.

Pozycja obowiązkowa dla fanów Dragonlance.

Michał Cichy | 2014-02-17

Klasyka świata Ravenloft. Czyta się na jednym wdechu!

pustako | 2016-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2016