Zguba smoków

Cykl: Zimowe Krainy (tom 1)
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Dragonsbane
fantasy, smok
Moreni

Kiedy Czarny Smok zaczął nękać Głębię Ylferdun, młody Gareth wyruszył w odległe Zimowe Krainy, żeby odszukać Johna Aversina, Zgubę Smoków - jedynego żyjącego człowieka, któremu udało się zabić smoka. W zamian za obietnicę króla, iż udzieli pomocy Zimowym Krainom, Aversin zgodził się ponownie dokonać prawie niemożliwego czynu. W drogę udała się także Jenny Waynest, niedouczona czarodziejka i matka synów Aversina.
Na pogrążonym w dekadencji dworze nic nie działo się zgodnie z oczekiwaniami. Krajowi zagroziła rebelia. Zyerne, czarodziejka dysponująca nieograniczoną z pozoru mocą, opętała króla złym czarem i dlatego nie chciał się spotkać z podróżnikami. Tymczasem smok pożerał kolejnych rycerzy, którzy odważyli się rzucić mu wyzwanie.
Ostatecznie Aversin, Jenny i Gareth musieli potajemnie opuścić pałac, aby stawić czoło Morkelebowi, największemu i najmądrzejszemu ze smoków. Był to jednak dopiero początek niebezpieczeństw, które na nich czyhały.

źródło opisu: opis wydawcy

michnar3 | 2013-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2013

Świetna książka, bardzo mi się podoba, szczególnie końcówka. Nie za bardzo jest to, czego się czytelnik spodziewa po pierwszych stronach książki. Akcja jest zawiła i jestem przekonany, że jakby to był cykl to byłby tak skomplikowany jak Saga o wiedźminie albo Władca Pierścieni. Wielbicielom tych dzieł oraz gatunku fantasy polecam tą książkę - dość klasyczna, genialna książka, na szczęście od tego świata na zawsze nie odchodzę. Planuje kupić książkę ''Smoczy cień'', która jest z tego samego świata.

Alannada | 2011-01-25
Przeczytana: 2010 rok

Niby nic nadzwyczajnego, a nie da się od ksiażki oderwać. Niezła fabuła i ciekawy świat. Polecam

Rilia | 2017-11-21
Przeczytana: 08 grudnia 2017