Okładka książki 7 razy dziś

978-83-7515-115-2
typ
papier
adela
7,03 (1661 ocen i 270 opinii)

Opis książki

Co by było gdybyś miał tylko jeden dzień do przeżycia? Co byś zrobił? Kogo byś pocałował? I jak daleko byś się posunął, aby ocalić swoje życie? Samantha Kingston ma wszytko - najbardziej uroczego chłopaka, trzy wspaniałe przyjaciółki i pierwszeństwo we wszystkim w szkole Thomasa Jeffersona, od najlepszego stolika w stołówce po najbardziej pożądane miejsce na parkingu. Piątek dwunatego lutego powi...

Samantha Kingston ma wszytko - najbardziej uroczego chłopaka, trzy wspaniałe przyjaciółki i pierwszeństwo we wszystkim w szkole Thomasa Jeffersona, od najlepszego stolika w stołówce po najbardziej pożądane miejsce na parkingu. Piątek dwunatego lutego powinien być kolejnym dniem z jej sielankowego życia.

Jednakże zamienia się on w jej ostatni dzień życia. Wtedy dostaje drugą szansę. Siedem szans. Przeżywając ostatni dzień w ciągu jednego tygodnia, rozwikła tajemnicę swojej śmierci. Odkryje prawdziwą wartość wszystkiego, co może stracić...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników

Lauren Oliver ukończyła filozofię i literaturę na uniwersytecie w Chicago, potem przeprowadziła się do Nowego Jorku. Mieszka na Brooklynie. "7razy dziś" to był debiut autorki. Znana jest również z późniejszych powieści "Delirium" i "Pandemonium".

Zjawisko deja vu jest nam powszechnie znane, ale tym razem odnosi się do śmierci, którą nasza bohaterka przeżywa kilka razy, a nawet próbuje jej zapobiec i zmienić się na lepsze, z jakim skutkiem?

Sam Kingston wiedzie życie, jak każda nastolatka. Szkoła, imprezy, najfajniejszy chłopak, który jest obiektem zazdrości rówieśniczek. Ponadto Sam przyjaźni się z trzema dziewczynami. które są w szkole popularne. Dziewczyna używa używek, jest arogancka, a przyjaciółki to jej wielki Guru. Nie dostrzega kochających rodziców, siostry. 12 lutego w szkole to dzień wyjątkowy, bowiem jest to dzień Kupidyna. Rozdawane są róże, a kto dostanie ich najwięcej to jest najpopularniejszy w szkole.

Wieczorem imprezę organizuje Kent, oczywiście Sam z przyjaciółkam...

Gosia | 2014-07-05
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 03 lipca 2014

Z początku nie zachwycił mnie świat amerykańskich nastolatków wykreowany przez Lauren Oliver. Wydawało mi się, że mam już zbyt wiele lat, by chcieć wniknąć w ich problemy.
Książka opowiada historię 17-latki Sam Kingston, która wraz ze swoimi trzema przyjaciółkami należy do elitarnej grupy dziewczyn nadających ton w szkole. One wyznaczają trendy popularności, nominują do akceptacji lub sprawiają, że pobyt w liceum dla kogoś stanie się koszmarem. Sam ma czasami skrupuły wobec takiego postępowania, ale rekompensują jej to przyjaciółki, popularność i chłopak, którego zazdrości jej wiele dziewczyn. Sam żyje jak wiele nastolatek: szkoła, imprezy, używki, kochająca rodzina, której właściwie nie zauważa. Jednak pewnego dnia to wszystko się kończy. Sam ginie w wypadku samochodowym. Kiedy budzi się następnego dnia, okazuje się, że znowu jest wczoraj.
Siedem razy przeżywa ten sam dzień, ale za każdym razem przeżywa go inaczej. Wystarczy zmienić drobny szczegół i już wszystko toczy się inaczej, a...

Lenalee | 2011-02-20
Przeczytana: 15 lutego 2011

Czasami zdarza mi się marzyć o tym, by cofnąć czas i móc zmienić pewne sytuacje, naprawić błędy, które w przeszłości popełniłam. I choć wiem, że jest to niemożliwe, to wciąż tkwi we mnie nadzieja, że w jakiś sposób dałabym radę tego dokonać i zredukować szkody, których dawniej dokonałam. Myślę, że nie tylko mi zdarzyło się marzyć o cofnięciu czasu, co umożliwiłoby pójście inną drogą, podjęcie innych decyzji, dokonanie innych wyborów, lecz jakie to niosłoby ze sobą skutki? Czy byłabym tą samą osobą, którą jestem teraz? Z jednej strony chciałabym być kimś innym, ale z drugiej nie chcę stracić tego, co w tej chwili posiadam. Przecież pójście inną drogą wiąże się być może z zupełnie innym życiem, posiadaniem innych rzeczy, być może nawet innych przyjaciół. Gdybym cofnęła czas i w pewnych kwestiach podjęła inne decyzje, niż wówczas to zrobiłam, moje życie na pewno wyglądałoby inaczej. Jednakże książka „7 razy dziś” Lauren Oliver pokazała mi, że wcale nie trzeba cofać czasu, aby móc naprawić...

Monika | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Wielkie rozczarowanie!

Bardzo chciałam przeczytać tę książkę. Gdy udało mi się ją w końcu zdobyć z ciekawością zasiadłam do czytania... i co? I porażka!

To kolejna powieść dla młodzieży po którą sięgam w ostatnim czasie. Powiedzcie mi proszę dlaczego większość z nich zdaje się być tą samą książką? One są niemal identyczne, mówiące o tym samym, w ten sam sposób, opisują te same problemy i tych samych ludzi pod rożnymi imionami... Na początku myślałam, że problem tkwi we mnie, dawno bowiem wyrosłam już z lat nastoletnich. Ale to chyba jednak nie tylko to. Te książki są niestety na niezbyt wysokim poziomie, a moje lata nic do tego nie mają. Są pisane przez kalkę, powielane i tyle :(

młoda_pisarka | 2014-02-25
Przeczytana: 13 grudnia 2012

O dziwo wcale nie przeszkadzało mi, że treść książki niewiele się zmienia. To nie było "kopiuj, wklej" siedem razy. Nie. Zdecydowanie nie. Za każdym dniem zachodziła jakaś zmiana, bardziej lub mniej zauważalna, a jednak. Zakochałam się w tej książce i uroniłam na niej więcej niż kilka łez.
Dziękuję tatusiowi za przedwczesny prezent świąteczny :)

Inka | 2011-12-30
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011
Przeczytana: 28 grudnia 2011

Budzi cię dźwięk budzika. Leniwie otwierasz oczy. Wydaje ci się, że cały świat pozbawiony jest konturów. Jedno mrugnięcie, drugie i wszystko wraca do noromy. Przeciągasz się. Siadasz na łóżku i odrzucasz kołdrę. Przypominasz sobie swój sen - był straszny i surrealistyczny. Czujesz suchość w gardle, jakbyś przebiegła maraton. Wspomnienia wczorajszego dnia zacierają się. Widzisz obrazy przesuwające się w twojej wyobraźni. Jeden za drugim. Są niewyraźne. Jakby za mgłą. Po kilku minutach zdajesz sobie sprawę, że nie wiesz, jak znalazłaś się we własnym łóżku. Sięgasz po komórkę i z przerażeniem stwierdzasz, że "dziś" to "wczoraj". "To jakiś żart?" - myślisz, ale nie znajdujesz żadnego wyjaśnienia. Chwilę potem słyszysz głos mamy, która każe ci wstawać, bo spóźnisz się do szkoły. I w tym momencie twój wczorajszy dzień rozpoczyna się na nowo... dziś.

Co byś zrobił, gdybyś obudził się ze snu i odkrył, że po raz kolejny musisz przeżyć ten sam dzień? Przeraziłbyś się i ukrył w zaciszu swego dom...

ewa | 2013-07-04
Przeczytana: 01 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ta sama historia przez siedem kolejnych dni, gdzie bohaterka dowiaduje się niesamowicie wielu rzeczy o sobie samej, jak również o swoim chłopaku, przyjaciołach, wrogach i otaczających ją ludziach. Przeżywanie tego samego przez bohaterkę powoduje, że bardzo się zmienia. Każdego dnia stara się naprawić zło, które wyrządziła sama, jak również inni. Samantha przez te siedem dni dostała wiele nauczek z których wyciągnęła wnioski i myślałam, iż w nagrodę autorka zmieni w ten felerny dzień coś pozytywnego i dobrego. Spodziewałam się happy endu!!!! Niestety bardzo się rozczarowałam. Ale warto przeczytać!!

Rosepha | 2012-10-31
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: 31 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po "7 razy dziś" sięgnęłam ze względu na autorkę. Książka "Delirium" bardzo mi się spodobała, więc bez czytania opisu wypożyczyłam książkę i jak najszybciej się za nią wzięłam.

Na początku zwątpiłam w to, co czytam. Nie cierpię bohaterek, które mimo posiadania wszystkiego czego zapragną, muszą gnębić innych i się nimi wysługiwać. I jak na złość główna bohaterka - Sam - taka jest. Ma co chce, jest popularna, ma najbardziej pożądanego chłopaka. Każdy zrobi, co tylko zapragnie. No i oczywiście kozioł ofiarny też istnieje. Jednak pewnego dnia w czasie powrotu z imprezy wszystko się zmienia. Sam umiera. Ale jakoś inaczej...

I tak siedem razy. Siedem razy Sam budzi się 12 lutego w piątek. Siedem razy rozpoczyna ten sam dzień od nowa. I w trakcie tych siedmiu dni zaczyna rozumieć swoje zachowanie i życie. Zrozumiała, że jej dotychczasowe zachowanie było naprawdę żałosne. Postanawia to zmieniać. Początkowo trochę nie wychodzi, ale się nie zniechęca. Całkowicie zmienia swój stosunek do innyc...

aurin | 2013-08-22
Na półkach: E-book, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 sierpnia 2013

„Tak chyba wyglądają wszystkie pożegnania - przypominają skok w przepaść. Najtrudniej podjąć decyzję, że się to zrobi. Kiedy już się leci, nie można zrobić nic innego, jak tylko się temu poddać.”

Sami jest nastolatką, której nie strasznie żadne imprezy. Ma 3 najlepsze przyjaciółki, kochającą rodzinę i chłopaka, z którym planuje stracić dziewictwo w dzień Kupidyna. Wszytko wydawałoby się całkiem normalne gdyby nie to, że dziewczyna po piątkowej imprezie, na którą wybrała się z przyjaciółkami, ginie.

Trafia w jakąś niefortunną pętlę czasu, przez co uwięziona jest ciągle w jednym dniu. Przez 7 dni przeżywa na nowo ten sam dzień, próbując naprawić szkody, które wyrządziła innym.

Kiedy Sami zorientowała się co jest grane, próbuje zmienić bieg wydarzeń; nie dopuścić do wypadku. Później jednak cała jej uwaga skupiona jest na tym, żeby odkręcić to co zaplątała i pomóc innym jak tylko potrafi, a na końcu przeprosić i uratować dziewczynę, której rujnowała życie przez kilka dobrych lat.

Książ...

Animi | 2013-07-24
Na półkach: 2013, Prezent, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 lipca 2013

Na początku trudno było brnąć przez typowe życie popularnych w szkole nastolatek, ale każdy kolejny dzień - w rzeczywistości będący jednym i tym samym - wnosił coś nowego i zmieniał sposób myślenia Sam. Stały schemat tego dnia bywał nudny, owszem, choć autorka bardzo się starała, by go urozmaicić. Całej wartości nie budują jednak bohaterowie ani mniej istotne wydarzenia, a sam fakt, że jeden dzień powtarza się siedmiokrotnie, a za każdym razem można uczynić go diametralnie innym - najlepszym lub najgorszym w całym życiu. No i naturalnie myśli oraz zachowanie Sam również ulegające zmianie. Muszę przyznać, że spotkałam się po drodze także z momentami mogącymi zaskoczyć.
Irytować mogą jedynie niektóre postacie, czy "humory" głównej bohaterki - jednego dnia potrafi kochać cały świat, by następnego obrazić się na wszystkich wokół za to, co zrobili jej wieczora, który z ich punktu widzenia jeszcze się nie wydarzył i którego nie mają prawa pamiętać (czy to ma jakiś większy sens?).
N...

Załóż konto za darmo!