Bogaty ojciec, biedny ojciec

Robert Toru KiyosakiSharon L. Lechter Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji poradniki
Data 1. wydania:
2011-06-01
Krzysztof Szramko
Instytut Praktycznej Edukacji
pieniądze
poradniki
Krzysztof Szramko
pieniądze

Obowiqzkowa pozycja dla każdego. Nie przyniesie milionów zysku, ale w łatwy i przyjemny sposób pomoże zrozumieć jak należy zarządzać domowym budżetem.

Kupiona mężowi, w rezultacie sama ją przeczytałam bo mój mąż wie co to są aktywa a co to jest konsumpcja. Zwłaszcza kiedy kupuje kolejną bluzkę :)

Książka dobra, lecz nasycona "kołczowaniem". Ponadto ciężka do przeniesienia na polski grunt. Niemniej skłania do refleksji nad obrotem pieniądzem, głodem pozyskiwania ich w celu lepszej (bezpieczniejszej) przyszłości.

Książka przegadana, mało "konkretów", raczej rad i ważnych uwag, które warto sobie przyswoić i/czy otworzyć się na nie. Są podpowiedzi od czego zacząć, a to równie ważne jak sama nauka. Zdecydowanie polecam, może stworzyć nowy punkt widzenia, jeżeli jeszcze do niego nie dotarłeś, konkretyzuje. Czyta się raczej szybko, aczkolwiek trąci trochę "analfabetyzmem" i...

W skrócie, książka zachęca do dążenia do sytuacji,
kiedy to pieniądze pracują na człowieka a nie człowiek pracuje dla pieniędzy. W dużej mierze rady zawarte w książce ciężko będzie zaadoptować do polskich realiów,
ale książka mimo wszystko motywuje do działania.

W tym poradniku pan Robert na podstawie własnych doświadczeń, pokazuje nam, jak osiągnąć wolność finansową. Jak zrobić, żeby nie musieć pracować dla pieniędzy, a pieniądze pracowały dla nas. Edukuje nas w podstawach finansowych, których nie poznajemy w szkole. Dowiadujemy się czym różnią się aktywa od pasywów i na czym polega proces przepływu pieniędzy. Pokazuje nam różne...

Same podstawy. Przez całą książkę miałem wrażenie że autor nie chce czytelnika czegoś nauczyć lecz sprzedać swoje książki i gry. Jak dla mnie książka bardzo mocno przereklamowana.

Dla osoby, która jest w trakcie studiów książka bardzo przydatna lektura. Kładzie nacisk na co warto poświęcić więcej uwagi. Ciężko jest ją streścić, po prostu trzeba ją przeczytać. Nie zawsze zasady przedstawione w książce są adekwatne do warunków w danym kraju, ale otwiera oczy na różnicę pomiędzy klasami społecznymi, a to przynajmniej dobry początek.

Bardzo ciekawe i przydatne treści w zakresie zarządzania finansami. Dużo inspiracji i motywacji do działania na polu inwestycyjnym. Polecam!

Fajna książka instruująca jak wydawać i nie wydawać

Dyskusje

4 590