Bogaty ojciec, biedny ojciec

Okładka książki Bogaty ojciec, biedny ojciec Robert Toru Kiyosaki, Sharon L. Lechter
Okładka książki Bogaty ojciec, biedny ojciec
Robert Toru KiyosakiSharon L. Lechter Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
biznes, finanse
Instytut Praktycznej Edukacji
2007-01-01
2007-01-01
2011-06-01
Krzysztof Szramko
pieniądze

Jak dla mnie książka 9,5.
Czyta się dobrze, chociaż wielokrotnie wałkowane są te same tezy i mam wrażenie, że dałoby się ją napisać zwięźlej, jednak mimo wad daje kopa do działania, gdy przełoży się to na własne podwórko i możliwości.
Dzięki niej zacząłem znacznie więcej czytać, zdobywać wiedzę i (obok pracy na etacie) rozwijać własne biznesy, starając się ograniczać zbędne wydatki na pasywa.
Zdecydowanie polecam!

Jak dla mnie książka 9,5.

Żenująco tani populizm neoliberalny dla nieuprzywilejowanych, z niskim kapitałem intelektualnym i kulturowym
Idealnie wpisuje się w vibe lat 90tych, liberalnego narcyzmu i chciwości Przy całkowitej ignorancji dotyczącej elementów socjoekonomicznych, psychologicznych czy historycznych

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka ciekawie przedstawia po części mechanizm wykorzystywania długu na swoją korzyść, wykorzystywanie firmy do płacenia mniejszych podatków co przekłada się na większe zarobki osobiste no i sam przepływ pieniądza. Przydatna perspektywa w zrozumieniu własnych finansów, własnego majątku (pasywa i aktywa). Czyta się przyjemnie. Zawiera cenne wskazówki, które warto wprowadzić w pracy nad własnym mentalem.

Ksiazka dla mnie na 7+ albo 8=
Wiadomo że przykłady przytoczone w niej szczególnie jeśli chodzi o nieruchomości raz że się zdezaktualizowały a dwa są nie do odniesienia na polskie podwórko.
Dla mnie ta ksiazke mozna porównać do
" Psychologia pieniędzy " H.Morgana gdzie w tym pojedynku psychologia wypada dużo lepiej i bardziej świeżo.
Jednak sam koncept historii o nauczaniu przez dwóch ojców jest bardzo interesujący i pouczający , gdzie ktoś zglebiajacy wiedzę na temat wolności finansowej na pewno coś dla siebie znajdzie. Wręcz uznałbym obie pozycje za legendarne i obowiązkowe w rozwoju osobistym do przeczytania.
Istota tych nauk jest prosta wiara w siebie dążenie do celu oraz mental.

Ksiazka dla mnie na 7+ albo 8=
Dla mnie ta ksiazke mozna porównać do
Jednak sam koncept historii o nauczaniu...

Gorąco polecam, pozycja obowiązkowa dla przyszłych inwestorów.

Gorąco polecam, pozycja obowiązkowa dla przyszłych inwestorów.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Według mnie obowiązkowa pozycja dla każdego dorosłego człowieka, który chce świadomie zarządzać swoim kapitałem.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Bardzo dobra opowieść. Daje 10, ponieważ to ta książka otworzyła mi oczy i sprawiła, że zacząłem rozumieć, jak powinno zarządzać się swoimi przypływami. Grafy dla przychodów i rozchodów tak banalne, a zarazem tak kluczowe do bogacenia się.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Świetna książka, która pokazuje jak postrzegać pieniądze.

Świetna książka, która pokazuje jak postrzegać pieniądze.

23.07.2024-----------Ocena 7/10
22.06.2024-----------Ocena 8/10

Nie mogę słuchać obecnych wypowiedzi autora, ale ta książka coś w sobie ma.

+ prostota przekazu
+ ukazuje rzeczywistość w ciekawej perspektywie
+ wywiera pozytywny wpływ na wiele osób

23.07.2024-----------Ocena 7/10
22.06.2024-----------Ocena 8/10

Nie mogę słuchać obecnych wypowiedzi autora, ale ta książka coś w sobie ma.

+ prostota przekazu
+ ukazuje rzeczywistość w ciekawej perspektywie