Bogaty ojciec, biedny ojciec

Robert Toru KiyosakiSharon L. Lechter poradniki 238 str.
Data 1. wydania:

Instytut Praktycznej Edukacji
poradniki
pieniądze

Kup książkę

Fajna, mądra. Jedna z pierwszych pozycji biznesowych na które się natknąłem. Daje do myślenia

Bardzo dobra książka odnośnie pieniędzy. Uważam, że pomaga dość szybko zrozumieć dlaczego powinniśmy uczyć dzieci o pieniądzach. Wskazuje pewne wady i zalety takiego podejścia. Polecam, jednak może być też trudna ze względu na niektóre schematy :)

Książkę czytało mi się dobrze, ale nie wniosła nic nowego do mojego życia. Według mnie zawiera jedynie ogólniki. Myślę, że będzie fajnym, przystępnie napisanym pierwszym poradnikiem ekonomicznym dla dzieci w wieku szkolnym. Warto wiedzieć, że autor jest twórcą gry "Cashflow"- jak na razie nie miałam okazji jej wypróbować ale myślę, że jest ciekawą formą gry...

Czy warto? Pewnie! Książka inspiruje i zwraca uwagę na pewne ogólne aspekty finansów i inwestowania. Nie daje rozwiązań, ale pobudza do ich szukania. Niemniej kłuje w oczy fakt, że milioner uczy nas za pomocą książek jak zarobić miliony inwestując, a swoje zarobił na pisaniu książek.

Książka, która mogłaby być lekturą szkolną. Buduje świadomość ekonomiczną, zachęca do działania. Może nie jest to super klucz do sukcesu, ale na pewno przyniosłaby więcej pożytku dzieciom niż niektóre lektury.

Bogaty ojciec biedny ojciec Roberta Kiyosakiegoto klasyka w gatunku książek motywacyjnych. Autor opowiada w niej swoją historię życia, w którym miał dwóch ojców: rodzonego, który był wykształcony, ale biedny oraz ojca „przybranego”, który nie miał wykształcenia, ale był bardzo bogaty. Biedny ojciec kazał malemu Robertowi uczyć się i znaleźć dobra prace, bogaty zaś zachęcał...

Książka watra przeczytania, jeśli interesujesz się finansami ale także rozwojem osobistym. Robert Kiyosaki w ciekawy sposób pisze o finansach, powiedziałbym, że nawet lekko kontrowersyjny. Nie mniej jednak uważam, że ma wiele racji w tym co pisze.
Książkę bardzo fajnie się czyta. Tematy zarabiania pieniędzy są w niej poruszone w bardzo ogólny sposób - zdecydowanie polecam.

Całkiem niezła książka rzucająca światło na prawdziwą naturę inwestowania i bogacenia się, warto przeczytać.

Zgadzam się tymi, którzy piszą, że realia opisane w książce niewiele mają wspólnego z realiami jakie obserwujemy w naszym kraju. Jednak najistotniejsze jest tu zwrócenie uwagi na konieczność inicjatywy, wskrzeszenia w sobie przedsiębiorczości jeżeli chcemy coś osiągnąć. Książka uświadamia jak błędna jest postawa często przyjmowana przez ludzi, czyli bierne czekanie aż ktoś...

Zmuszająca do myślenia i przeanalizowania pewnych schematów. Chwilami autor trywializuje pewne rzeczy, ale jest to podręcznik dla ludzi, którzy po raz pierwszy spotykają się z takim podejściem do życia i biznesu. Bezwzględnie warta polecenia.

Dyskusje

3 863