Bogaty ojciec, biedny ojciec

Okładka książki Bogaty ojciec, biedny ojciec
Robert Toru KiyosakiSharon L. Lechter Wydawnictwo: Instytut Praktycznej Edukacji biznes, finanse
biznes, finanse
Instytut Praktycznej Edukacji
2007-01-01
2007-01-01
Data 1. wydania:
2011-06-01
Krzysztof Szramko
pieniądze

Czy treść książki można by zmieścić w nieco dłuższym artykule? Pewnie tak. Mimo tego, nie można powiedzieć, że czytanie się dłuży. Prezentowane spostrzeżenia często się powtarzają, ale pozwala to na lepsze przyswojenie i zapamiętanie przekazu autora.
Napisana jest po prostu dobrze i zawiera kilka przydatnych porad. Za około 20 złotych zdecydowanie warto wzbogacić swoją wiedzę.

Bełkot, kłamstwa i propaganda neoliberalizmu w czystej postaci, odradzam!

Bełkot, kłamstwa i propaganda neoliberalizmu w czystej postaci, odradzam!

Książka fajnie wciąga. Ciekawa historia z tymi dwoma ojcami. Na pewno sporo można się dowiedzieć i sporo przemyśleń zostaje w głowie, choć ciężko to wszystko przełożyć 1:1 na dzisiejsze czasy i polskie realia.

Dość ciekawa, przystępnie napisana. Sporo amerykańskich haseł w stylu: miej oczy otwarte, szukaj okazji, niech pieniądz pracuje dla Ciebie itp. Dałoby się też skrócić do polecenia: kupuj aktywa, nie pasywa. Ale kilka ciekawostek można wyciągnąć. Na szczęście kilka już stosowałem od paru lat :)

Jeśli chce się uzyskać odpowiedź na pytanie dlaczego korporacje wyzyskują pracowników, walczą ze związkami zawodowymi i uciekają od płacenia podatków, to ta książka bardzo dobrze ukazuje myślenie takich ludzi.

Na początku książka bardzo mnie pochłonęła i szybko ją przeczytałam. Na pewno daje zastrzyk motywacji i można znaleźć kilka uniwersalnych porad finansowych. Ale po odłożeniu książki i ochłonięciu stwierdziłam, że przeczytanie jej to była trochę strata czasu i jej treść nijak się ma do sytuacji w Polsce. Moim zdaniem jest trochę za dużo szumu wokół tej książki

Książka bardzo dobra lecz już czuć jej lata - dobrze byłoby jeśli ktoś podjąłby się próby odświeżenia tytułu. Myślę, że zyskałaby drugie życie.

Książka dla osób, które w temacie inwestycyjnym są totalnymi laikami. Autor motywuje, podpowiada, wyjaśnia podstawy.
Jednak dla osób, które temat inwestowania już trochę liznęły, raczej nie jest to pozycja obowiazkowa.
Czuć także, że to jednak ameryka i czasy przeszłe. Proszę spojrzeć na statystykę spółek,ktore w przeciągu dwóch lat miały swoje IPO na GPW. Wg autora, świetny zarobek i inwestycja. Życie i zarabianie chyba jednak nie jest tak usłane różami. 😉

Jak na początek zainteresowania tematem finansów to jest dobra pozycja. Zmienia trochę punkt widzenia, na inne aspekty otwiera bardziej oczy. Napisana językiem prostym, który szybko się czyta. polecam dla osób które chcą "liznąc" temat :)

Świetna książka na start przygody z finansami, zmienia mentalność co jest jej głównym celem, pomimo zawiłości wokół autora godna polecenia.