Bogaty ojciec, biedny ojciec

Instytut Praktycznej Edukacji
poradniki
pieniądze

Kup książkę

Jestem świeżo po przeczytaniu, więc być może "jeszcze mnie trzyma", mimo to uważam że to może być najważniejsza książka w moim życiu.
Wiedza w pigułce, wiele tematów napoczętych i aż chce się je zgłębić. Wypisałem z niej sporo notatek, kilka spraw poruszonych przez autora potwierdza moje doświadczenie życiowe. Co robiłem dobrze i powinienem to powtarzać, za co wr...

Entuzjastycznie opinie moich znajomych nie przełożyły się na mój zachwyt.
Ciekawa jest historia bohatera oraz prostota jego teoretycznego wykładu. Niestety nie było tam niczego, o czym by nie wiedział przeciętnie wyedukowany ekonomicznie człowiek.
Do tego ta forma: powtarzanie i powtarzanie w kółko tego samego. Znam mechanizm uczenia się, ale to było dla mnie przesadnie...

Pamiętam, że ta książka zmieniła mi lekko świadomość związaną z zarabianiem pieniędzy. Niestety później czułem lekkie rozczarowanie, że historia o ojcu nie jest prawdziwa. Ale mimo to, treść i przekaz ciekawy.

Książka, która zmieniła moje postrzeganie pieniędzy.

Książka uczy czytelnika oszczędzać, przedkładać późniejsze korzyści nad natychmiastowym zaspokojeniem zachcianek. Jeżeli chodzi o rynek nieruchomości książka może wprowadzić w błąd polskiego czytelnika. W Stanach Zjednoczonych rynek ten, funkcjonuje na innych zasadach niż w Polsce. Dlatego nie można przenieść przykładów z książki bezpośrednio, na nasze podwórko.

Ciekawie i w prosty sposób obrazuje idea, bogatego i biednego ojca. Nie jest to zwykły poradnik a książka o stylu życia. Momentami trochę przekoloryzowana i taka opierająca się na myśleniu życzeniowym, jednak nie przeszkadzało mi to szczególnie. Nie żałuję poświęconego jej czasu i na pewno do niej wrócę aby odświeżyć sobie niektóre informacje.

obowiązkowa lektura dla każdego, szczególnie dla tych, którzy zaczynają swoją przygodę ze światem edukacji finansowej

Mimo, że nie przepadam za motywacyjnymi treściami, ta naprawdę miała to coś, pobudziło mnie do działania w sferze finansów, nie konieczne kurczowo trzymając się porad pana Roberta.

Super książka można się wiele nauczyć.
Polecam każdemu przeczytać

Od tego wszystko się zaczęło. Bardzo dobra książka, która trochę zmieniła mój sposób myślenia o pracy. Bardzo polecam!

Dyskusje