Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu

Okładka książki Nic mnie nie złamie. Zapanuj nad swoim umysłem i pokonaj przeciwności losu David Goggins
Nominacja w plebiscycie 2023
David Goggins Wydawnictwo: Galaktyka biografia, autobiografia, pamiętnik
Can't Hurt Me: Master Your Mind and Defy the Odds
Galaktyka
2023-05-24
2023-05-24
2018-12-04
Piotr Pazdej
autobiografia sport ultrarunning motywacja książka motywacyjna

Początek bardzo dobry, ale im dalej tym gorzej. Zaczynasz się zastanawiać kim jest ten człowiek i co on ma w głowie. Czy to robót, cyborg? Kim jest? Dokładne opisy ćwiczeń, treningów, szkoleń mało interesujące, szczególnie dla większości kobiet.
W zasadzie powinnam napisać: niezrozumiałe.
W zasadzie książka na dłuższy artykuł do prasy. przesłanie: NIE PODDAWAĆ SIĘ.

W zasadzie powinnam napisać: niezrozumiałe.
W zasadzie książka na dłuższy artykuł do prasy. przesłanie: NIE PODDAWAĆ SIĘ.

Super motywator do treningów. Ogranicznienia są tylko w naszej głowie ;)

Super motywator do treningów. Ogranicznienia są tylko w naszej głowie ;)

Bardzo dobra książka z której wyciągnąłem kilka „tricków”, które stosuje podczas ciężkich treningów. Fajnie się czytało, zawiera wiele przydatnych informacji - zdecydowanie lepiej do mnie trafiła niż „Umysł mistrza”. Polecam.

Można było o połowę tą książkę skrócić, zbyt wiele szczegółów czasami nie do przebrnięcia, wątków zbytecznych i pobocznych... Nie można jednak zapomnieć, że jest sporo ciekawych przemyśleń autora, postawa godna do naśladowania, jednak nie jeden do jednego. Podsumowując inspirująca postać z której każdy może dla siebie coś zabrać do kreowania swojego życia.

Bardzo wartościowa lektura. I bardzo dobra historia Davida Gogginsa.

Bardzo wartościowa lektura. I bardzo dobra historia Davida Gogginsa.

Ciężkie dzieciństwo czyli doskonałe warunki by za jakiś czas wylądować w więzieniu lub, w najlepszym przypadku, dojść do poziomu robotnika w podmiejskiej fabryce. Jednak samo zdjęcie na okładce informuje nas, że bohater wybije się na wyżyny.
Co trzeba zrobić by tak się wybić? Jaki jest przepis?... dążyć wytrwale do celu? Nieee, to za mało.
Facet, już po przeszkoleniu w najlepszych jednostkach wojskowych startuje w maratonach na 80 czy 160km z przygotowaniem na poziomie piłkarza LZSu. Kończy się to bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Co potem? Niewiele - dalej nas przekonuje, że zwichnięcie, spuchnięcie, odwodnienie, krwotoki to tylko nieistotne przeszkody. Żona, dzieci, przyjaciele... to też dodatki w życiu bo liczy się trening, wynik i podium.
- - - - No a książka jako książka? Dla mnie nierówna. Miejscami trzyma akcja i nie da się odkleić. Potem wpłynięcie na mieliznę, tempo ustaje i po raz kolejny czytam podobne opisy.
Sumując-> Czas z tą książką nie był zmarnowany ALE z tej półki wybrałbym jednak coś lepszego np. opowieść Roberta O'Neill

Facet, już po przeszkoleniu w...

"Nic mnie nie złamie" to autobiograficzna historia Davida Gogginsa, który od maltretowanego dziecka i cierpiącego na depresję, otyłego mężczyzny, stał się ikoną amerykańskich sił zbrojnych i jednym z najlepszych sportowców wytrzymałościowych na świecie.

Stosunkowo rzadko sięgam po biografię, jednak po wielu poleceniach mojego narzeczonego, który uwielbia Gogginsa, skusiłam się, żeby odkryć jego fenomen. I absolutnie nie żałuję!

Książka napisana jest w bardzo przystępny do czytania, lekki sposób, nawet jeśli wiele fragmentów do najmilszych nie należy. Czyta się wartko i błyskawicznie, niczym dobrą powieść, której siłą jest uświadomienie sobie, że to prawdziwe zdarzenia.

Porażający opis zmaltretowania i zniszczonego dzieciństwa był dla mnie szokujący i obrazy z tej częsci na długo wryją mi sie w pamięć. Kolejne etapy ewolucji i przechodzenia z dna na szczyt, po drodze zaliczając kolejne upadki i podnosząc się z nich silniejszym i z jeszcze większa miłością i docenieniem cierpienia, które buduje siłę - to przyświeca Gogginsowi i daje niesamowity przykład niezłomności, wytrwałości i możliwości ludzkiego organizmu, gdy wspólgra z odpowiednim myśleniem. Goggins jest niczym maszyna, ale wyraźnie pokazuje, czym było okupione dojście do takiego stanu (niektóre zdjęcia chociażby ran po maraton - przerażające!). To prawdziwa inspiracja, która porusza i daje kopa do działania - bo skoro David dał radę biegać z połamanymi piszczelami, to czy cokolwiek jest niemożliwe?

Świetnym dodatkiem są wyzwania i ćwiczenia na końcu każdego rozdziału, które mogą pomóc zrobić pierwszy krok w kierunku wypracowania podejścia podobnego do autora.

Biografia, poradnik i motywacja w jednym. Niesamowite połączenie, które przeczytałam z prawdziwym zafascynowaniem i wartością dla siebie. Gorąco polecam!

Na początku wydawało mi się że to będzie bardzo ciekawa książka . Ale w pewnym momencie miałam wrażenie, że czytam o jakimś superbohaterze lub robocie . Wydaje mi się że życiorys troszkę podkoloryzowany a jeśli wszystko w książce jest zgodne z prawdą ten człowiek jest jakimś ewenementem

Życie jest cierpieniem...

Życie jest cierpieniem...

Świetna pozycja którą motywuje na tyle że aż miałam ochotę wstać o 4 i iść biegać. Historia jego życia jest tragiczna z początku co z kolei powoduje że przekonuje iż mimo przeszkód w życiu można osiągnąć naprawdę wiele. Wyzwania które znajdują się w książkę naprawdę dają możliwości poprawy jakości swojego życia i osiągania rzeczy które wydaj się być poza zasięgiem. Jest to świetna pozycja która dosyć że motywuje do pracy nad soba jest też edukująca i fascynująca.

• Do kupienia
  • Biografia