Kartagina

Tłumaczenie: Katarzyna Marczewska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Alfa - Omega". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza VOLUMEN
4 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Carthage
Kartagina, starożytność, historia,
historia
Arckov

Położenie geograficzne i miejsce w historii, źródła, pochodzenie i założenie, historia, religia, instytucje, stosunki wewnętrzne, sztuka i rzemiosło, Kartagina rzymska i bizantyńska. Bibliografia.

źródło okładki: http://xallegro.pl/h/hours+miedan+kartagina.html

Czechożydek | 2014-11-26

Powiem tak: dużo opracowań historycznych czytałam. O Kartaginie nie miałam bladego pojęcia, za zachętą znajomego sięgnęłam więc po pierwszą lepszą książkę na ten temat, która mi się nawinęła pod ręce.
Dla laika jest ok - to właściwie streszczenie wielu wydarzeń historycznych, takie wprowadzenie do tematu. Pisane dodatkowo prostym językiem.
Niemniej jednak nie mogę tego uznać za pełnowartościową pozycję historyczną, ponieważ autorka wielokrotnie podeszła do zagadnienia bardzo subiektywnie, niepotrzebnie czasem nadmieniając, że Kartagina była niezwykłym miastem. No dobra, ale to często nie pasowało do treści całego akapitu... Niektóre akapity zaś chętnie bym wykreśliła, bo nie pasowały lub były dziwnie napisane (jakby to stwierdził mój promotor na studiach licencjackich, autorka pisze nie na temat).
Cieszę się, że po to sięgnęłam, autorka jednak w jakiś sposób przybliżyła mi historię Kartaginy. Niemniej jednak będę szukać czegoś lepiej opracowanego.

Arckov | 2010-11-18
Przeczytana: 18 listopada 2010