Max Hastings
Sławny brytyjski dziennikarz, pisarz, historyk, absolwent Oxfordu, członek Royal Society of Literature. Jako zagraniczny korespondent relacjonował dla BBC i „Evening Standard” wydarzenia 11 wojen, działał w ponad 60 państwach. Po przejściu na emeryturę w roku 2001 skupił się na swojej drugiej specjalności – pisarstwie historycznym. Do dziś opublikował 24 książki, głównie o dwudziestowiecznych konfliktach zbrojnych.
Teksty Hastingsa wciąż ukazują się we wszystkich największych brytyjskich gazetach; autor jest stałym felietonistą „Daily Mail”. W 2002 roku otrzymał tytuł szlachecki, a w 2012 —zdobył Nagrodę Pritzkera za całokształt twórczości na polu literatury militarnej (Pritzker Literature Award for Lifetime Achievement in Military Writing).
- 199 przeczytało książki autora
- 843 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
Szpitalna przełożona pielęgniarek i jej zastępczyni były opiekuńczymi kobietami po pięćdziesiątce. Kiedy jedna z nich zauważyła wysiadającego z ciężarówki żołnierza marines z ręką urwaną w łokciu, wykrzyknęła ze współczuciem: "Biedaku, widzę, że straciłeś rękę", na co on odparł: "To jeszcze nic, słoneczko, postrzelili mnie też w jaja!".
Szpitalna przełożona pielęgniarek i jej zastępczyni były opiekuńczymi kobietami po pięćdziesiątce. Kiedy jedna z nich zauważyła wysiadająceg...
Rozwiń ZwińHenry Kissinger wypowiedział się kiedyś z lekceważeniem o "niewyczerpanych pokładach masochizmu wśród amerykańskich intelektualistów, którzy z nabożną czcią wyrażają przekonanie, że wszelkie trudności w stosunkach [Wschód-Zachód] wynikają z głupoty i nieustępliwości Stanów Zjednoczonych". Była to doprawdy bardzo dziwaczna faza historii, podczas której znacząca część młodych ludzi z demokratycznych krajów Zachodu wyznawała niczym niezmącony podziw dla Mao Zedonga, Fidela Castro, Che Guevary i innych światowych rewolucjonistów, nie chcąc słyszeć o opresjach szerzonych przez ich bohaterów - a w przypadku Mao nawet o masowych mordach dokonywanych za jego wiedzą, nieporównywanie straszliwszych od jakichkolwiek niegodziwości, za jakie można było wówczas winić Stany Zjednoczone.
Henry Kissinger wypowiedział się kiedyś z lekceważeniem o "niewyczerpanych pokładach masochizmu wśród amerykańskich intelektualistów, którzy...
Rozwiń Zwiń
DYSKUSJE