Tajemnica sosnowego dworku

Okładka książki Tajemnica sosnowego dworku Małgorzata J. Kursa
Okładka książki Tajemnica sosnowego dworku
Małgorzata J. Kursa Wydawnictwo: Prozami Cykl: Miłość i aspiryna (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Miłość i aspiryna (tom 3)
Prozami
2010-10-25
2010-10-25
stary dworek tajemnica

Lekki, uroczy romans choć wątek romansowy schodzi na drugi plan z powodu duchów i przebojowej Malutkiej.

Ominęłam drugi tom, bo nie trafiłam na niego, ale nie przeszkodziło to w czytaniu trzeciej części. Tym razem mamy romans ze szczyptą opowieści o duchach. Dawno wyrosłam z takiej literatury, ale czasem można dla nabrania oddechu sięgnąć po takie naiwne, sympatyczne czytadełko. Nastolatkom powinna się podobać ta "lovela" o pięknych i zakochanych, których proza życia nie dotyka.

Zgodnie z tym, co mówi opinia w gwiazdkach: Przeciętna- najlepsze określenie tej książki.

Czyta się w miarę szybko, pomimo jej objętości, niby sama w sobie fabuła jakoś specjalnie nie męczy, natomiast jest dość trywialna niczym polski serial telewizyjny. Bohaterowie nijacy, zamysł trochę w bajkowym stylu, co kompletnie nie trafiło w moje gusta, ale co kto lubi.

Historia samego "romansu" też mocno serialowa.

Przeczytane, zapomniane, raczej polecać nikomu nie będę.

Historia...

Chyba wyrosłam z takich książek, bo ani mnie nie bawią, ani nie wzruszają, ani nawet nie wkurzają, że są takie słabe.

POŻYCZONA Z WBP WYPOŻYCZALNIA KSIĄŻKI MÓWIONEJ I BRAJLOWSKIEJ.
LEKTORKA BARDZO MIŁA DLA UCHA I WCIĄGAJĄCA OPOWIEŚĆ 👩🏻🧑🏻❤❤💚💚💜💜
POLECAM SERDECZNIE KAŻDEMU KTO ZECHCE PRZECZYTAĆ LUB POSŁUCHAĆ 😊😮😊😊🤗🤗👏🏻👏🏻

POŻYCZONA Z WBP WYPOŻYCZALNIA KSIĄŻKI MÓWIONEJ I BRAJLOWSKIEJ.
LEKTORKA BARDZO MIŁA DLA UCHA I WCIĄGAJĄCA OPOWIEŚĆ 👩🏻🧑🏻❤❤💚💚💜💜
POLECAM SERDECZNIE KAŻDEMU KTO ZECHCE PRZECZYTAĆ LUB POSŁUCHAĆ 😊😮😊😊🤗🤗👏🏻👏🏻

Przyjemny dla ucha i ducha audiobook. Czyta Joanna Lissner.
Sielanka rodzinna z elementem duchowym,który ociera się o zamierzchłą historię. Urokliwie.Romantycznie. Kameralnie.
Sympatycznie spędzony czas. Na letnie upały w sam raz!

Przyjemny dla ucha i ducha audiobook. Czyta Joanna Lissner.
Sympatycznie spędzony czas. Na letnie upały w sam raz!

Lekka, przemiła lektura. Wiele się tutaj dzieje i jedno, co mogę powiedzieć na pewno: nie jest to lektura dla ponuraków (co zresztą napisane jest okładce).

O czym jest książka?
Katarzyna Rawska, wrażliwa, niepoprawna romantyczka, na skutek redukcji etatów zostaje zwolniona z pracy w banku. Dzięki przyjaciółce udaje jej się zdobyć etat w fundacji, w której wcześniej była wolontariuszką. Na początek Kasia musi dopilnować prac remontowych, w efekcie których stary dworek stanie się siedzibą fundacji. Młoda kobieta z entuzjazmem i wielkim zaangażowaniem rzuca się w wir pracy, ma przy tym nadzieję, że pozwoli jej ona zapomnieć o kłopotach. Poza tym Kasia chciałaby nie myśleć o mężczyźnie, w którym od wielu lat jest beznadziejnie zakochana, a który nie myśli poważnie o ich związku. Tymczasem w dworku zaczynają dziać się dziwne rzeczy... Nagle okazuje się, że nie jest on wcale opustoszały, a wydarzenia które będą miały tam miejsce, naprowadzą Kasię na trop tajemnicy, której rozwiązanie będzie zaskakujące - także dla niej samej.

Polecam! Zresztą jak każdą książkę autorstwa Małgorzaty Kursy.

O czym jest książka?

Czytając opinie - myślałam, że będzie to jakiś koszmarek. A to całkiem sympatyczna książeczka, taka nieco dla nastolatkow, ale niezła 👌

Książka do szybkiego przeczytania i szybkiego zapomnienia. Lekki romans/obyczajówka z wątkiem paranormalnym.
Od początku zostało wprowadzone za dużo postaci, z których część mi się myliła. Irytująca maniera tytułowania dorosłych ludzi zdrobnieniami typu: Oleńka, Malutka, Króliczek, Ewunia, irytująca jedna z głównych bohaterek: manipulująca besserwisserka.
Generalnie dużo tu lukru, naiwności i schematów, ale przy takiej książeczce nawet nie warto się o nich rozpisywać. Bardziej podobała mi się kryminalna "Babska misja".

Generalnie dużo tu...

Nierealne, ale tak wciągające, że idzie wybaczyć to bujanie w zjawiskach nadprzyrodzonych :)