Bogaci są różni

Cykl: Bogaci są różni (tom 1)
Wydawnictwo: Książnica
The Rich Are Different
838534845X
Katarzyna

Akcja rozgrywa się w Anglii i Stanach Zjednoczonych w burzliwych latach dwudziestych i trzydziestych, w świecie nieuchronnie zmierzającym ku drugiej wojnie światowej. Młoda, ambitna i przedsiębiorcza Angielka, Dina Slade, pragnąca za wszelką cenę zdobyć środki na utrzymanie starego rodzinnego domu w malowniczym zakątku hrabstwa Norfolk, z wyrachowaniem uwodzi kutego na cztery nogi nowojorskiego finansistę, który mógłby być jej ojcem i zakochuje się w nim bez pamięci. On zaś, cyniczny światowiec, okazuje się wrażliwym romantykiem. Czy jednak owa wrażliwość nie jest tylko maską?

Marlena | 2013-10-31
Przeczytana: 31 października 2013

To moja pierwsza saga rodzinna Susan Howatch i na pewno nie ostatnia! Jest w niej miłość i zemsta, walka o byt, kariera; z biedy do milionera, ból i cierpienie. Lata 1922 – 1940 świat bankierów, gdzie wszystkie chwyty są dozwolone.
Dina Slade, pragnie tylko swojego rodzinnego domu. Gotowa jest zrobić wszystko by go zatrzymać i chronić.
Paulo Van Zale , pamięta czasy gdy był jeszcze bez grosza, teraz jest milionerem wciąż jednak chce więcej i więcej. Pragnie tylko utrzymać w tajemnicy swoją chorobę.
Sylwia Van Zale, kocha swojego męża bezgranicznie toleruje jego kochanki i robi wszystko by dom i jego właściciel dobrze się prezentował. W zamian pragnie tylko aby mąż ją kochał.
Wszyscy dążą do zemsty i bogactwa a po drodze potykają się o miłość. Nieoczekiwane zakończenie.
Książka ląduje wśród moich ulubionych a ja poluję na drugą część.

Gabriela | 2014-02-01
Przeczytana: 20 marca 2014

Po mistrzowsku napisana powieść!

książek: 1920
Vinga | 2016-11-25