Ciemny brzeg

Okładka książki Ciemny brzeg Susan Howatch
Okładka książki Ciemny brzeg
Susan Howatch Wydawnictwo: Książnica Seria: Książnica kieszonkowa literatura piękna
Książnica kieszonkowa
Książnica
2007-01-01
2007-01-01
Tajemnica Morderstwo Susan howatch Ciemny brzeg

Sięgnęłam po tą książkę, wiedząc o niej niewiele. Niezawsze czytam opisy z tyłu i chyba tutaj też tak zrobiłam.

Historia opowiadana jest z róznych perspektyw dotyczących wydarzeń z przed kilkunastu lat. Akcja głównie rozgrywa się w Buryan w posiadłości.

Jedyna pozytywna rzecz jaką znalazłam w tej książce to to, że dość szybko ją przeczytałam. Jednak sama historia mnie nie porwała. Nie mam do niej jakichkolwiek uczuć. A wręcz miałam wrażenie, że nic tam ciekawego się nie dzieje.

Dość zgrabne połączenie powieści gotyckiej z kryminałem. (…) Powieść autorstwa Susan Howatch nie zrobiła zamieszania w moim prywatnym rankingu ulubionych książek, choć generalnie miło wspominam ową pozycję. Wprawdzie autorka nie uniknęła paru nieścisłości oraz dość przewidywalnych momentów, ale fabuła wciąga na tyle, by chcieć poznać wyjaśnienie wszystkich tajemnic. Z racji niewielkich rozmiarów „Ciemny brzeg” nadaje się więc w sam raz na wieczór, kiedy najdzie Was ochota na niewymagającą lekturę.

Powyższa opinia to zarazem fragment recenzji dostępnej na moim blogu:

Spodziewałam się czegoś więcej. Opis bardzo zachęcał. Niestety czytając książkę nie jest już tak ciekawie. Motywacja bohaterów jest dla mnie trochę dziwna. Owszem, do końca trudno zgadnąć kto zabił, ale to trochę za mało.

Można przeczytać dla zabicia czasu.

Można przeczytać dla zabicia czasu.

Interesująca. Fabuła książki jest mega ciekawa. Do samego końca nie potrafiłam rozwiązać zagadki . ;)

Mnie się bardzo dobrze czytało tę książkę. Polecam.

Mnie się bardzo dobrze czytało tę książkę. Polecam.

"Ciemny brzeg" Susan Howatch to jedna z gorszych książek, a na pewno najgorszy kryminał jaki czytałam. Skończyłam ją 2 dni temu i praktycznie nie pamiętam co się w niej działo, o szczegółach już nie mówiąc.
Książeczka króciutka, ponieważ ma tylko 206 stron, a autorka wypełniła ją mnóstwem szczegółów, mnóstwem mało ważnych bohaterów i wątkami, które mogłyby zostać pominięte. Za bardzo skupiła się na wymyślaniu zdarzeń i postaci przez co główny wątek był mało rozbudowany i nim się dobrze zaczął to już się skończył i znaliśmy rozwiązanie "zagadki". Nie potrafiłam się utożsamić z żadnym bohaterem, żadnego nie polubiłam. Miałam wrażenie, że żaden z nich nie był do końca przedstawiony i że autorka tak naprawdę nie wiedziała co chce napisać i jak zakończyć całą historię.
Dobry pomysł na fabułę, jednak całkowicie popsuty przez panią Howatch.

Nie sięgnę już raczej po powieści tej autorki, a i myślę, że ta książka nie jest warta aby mieć ją na swojej półce.

Książka dobra, ale jakoś specjalnie mnie nie ujęła. Bez "och-ów" i "ach-ów". W nudny, może nawet mroźny wieczór zda egzamin.
Bardziej dla fanów literatury kobiecej, romansu.
#ciemnybrzeg, #susanhowatch, #lubimyczytac, #romans, #literaturakobieca,

Bardziej dla fanów literatury kobiecej, romansu.
#ciemnybrzeg, #susanhowatch, #lubimyczytac, #romans, #literaturakobieca,

nudy potworne....

nudy potworne....

Rewelacja! Howatch znowu mnie porwała!
To jej kolejna opowieść kryminalna, którą pochłonęłam jednym tchem. Kryminalna, bo jest morderstwo, ale nie to jest najważniejsze. To opowieść pełna intryg, zawiłości miłosnych, przesycona tyloma emocjami, że aż dech zapiera. Właśnie - emocje i intrygi, to typowe dla autorki, czym mnie urzekła..
Do tego po mistrzowsku tworzy fabułę, świetnie buduje napięcie, a zakończenie zdradza praktycznie na ostatniej stronie książki, przez co nie sposób się od niej oderwać..
Polecam!

Rewelacja! Howatch znowu mnie porwała!
Do tego po mistrzowsku tworzy fabułę,...

• Literatura piękna
  • Thriller/sensacja/kryminał
  • Kryminały
  • Wymienię

Dodaj cytat z książki Ciemny brzeg