Ciemny brzeg

Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica

Czy na miesiąc miodowy można wybrać miejsce rodzinnej tragediia Wszyscy sądzili, że Jon Towers nie wróci więcej do posiadłości, gdzie zginęła jego pierwsza żona, ale on zaskakuje rodzinę i przyjaciół, przywożąc do Buryan świeżo poślubioną Sarę. Czy to przypadek, że do rezydencji Jona zjeżdżają także wszyscy, którzy gościli tam przed dziesięciu laty i byli świadkami wypadkua Czy historia rzeczywiśc

Marta | 2011-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Rewelacja! Howatch znowu mnie porwała!
To jej kolejna opowieść kryminalna, którą pochłonęłam jednym tchem. Kryminalna, bo jest morderstwo, ale nie to jest najważniejsze. To opowieść pełna intryg, zawiłości miłosnych, przesycona tyloma emocjami, że aż dech zapiera. Właśnie - emocje i intrygi, to typowe dla autorki, czym mnie urzekła..
Do tego po mistrzowsku tworzy fabułę, świetnie buduje napięcie, a zakończenie zdradza praktycznie na ostatniej stronie książki, przez co nie sposób się od niej oderwać..
Polecam!

Dominika | 2014-10-04
Przeczytana: 02 października 2014

"Ciemny brzeg" Susan Howatch to jedna z gorszych książek, a na pewno najgorszy kryminał jaki czytałam. Skończyłam ją 2 dni temu i praktycznie nie pamiętam co się w niej działo, o szczegółach już nie mówiąc.
Książeczka króciutka, ponieważ ma tylko 206 stron, a autorka wypełniła ją mnóstwem szczegółów, mnóstwem mało ważnych bohaterów i wątkami, które mogłyby zostać pominięte. Za bardzo skupiła się na wymyślaniu zdarzeń i postaci przez co główny wątek był mało rozbudowany i nim się dobrze zaczął to już się skończył i znaliśmy rozwiązanie "zagadki". Nie potrafiłam się utożsamić z żadnym bohaterem, żadnego nie polubiłam. Miałam wrażenie, że żaden z nich nie był do końca przedstawiony i że autorka tak naprawdę nie wiedziała co chce napisać i jak zakończyć całą historię.
Dobry pomysł na fabułę, jednak całkowicie popsuty przez panią Howatch.

Nie sięgnę już raczej po powieści tej autorki, a i myślę, że ta książka nie jest warta aby mieć ją na swojej półce.

Anna | 2012-08-17
Przeczytana: 2010 rok

Książka dobra, ale jakoś specjalnie mnie nie ujęła.
Bez "och-ów" i "ach-ów". W nudny, może nawet mroźny wieczór zda egzamin.

vjs | 2013-08-26
Na półkach: Przeczytane, >1x, 2013, Opinie
Przeczytana: 14 sierpnia 2013
Wiktoria | 2015-01-09
Przeczytana: 20 grudnia 2013

Interesująca. Fabuła książki jest mega ciekawa. Do samego końca nie potrafiłam rozwiązać zagadki . ;)

Nostalgia | 2014-10-31

Mnie się bardzo dobrze czytało tę książkę. Polecam.

Ola | 2016-09-13

Można przeczytać dla zabicia czasu.

Mirror | 2012-05-31
Przeczytana: maj 2012