Szepczące ściany

Seria: Książnica kieszonkowa
Wydawnictwo: Książnica
The shrouded walls
romans, tajemnica, rodzina

Gdy rodzice siedemnastoletniej Marianne giną w wypadku, dziewczyna zostaje bez środków do życia. Posada guwernantki zapewnia jej skromne utrzymanie do czasu, gdy na jej drodze pojawia się Axel Brandson przystojny właściciel ziemski z hrabstwa Kent. Dziewczyna wykorzystuje szansę na małżeństwo, a wkrótce rodowa posiadłość Brandsonów staje się jej nowym domem.Okazuje się jednak, że mury dworu skrywają tajemnice zbrodni. Marianne usiłuje rozwiązać mroczną zagadkę.

eva40 | 2014-02-13
Przeczytana: 10 lutego 2014

Bardzo fajne czytadło. Lubię klimaty z XVIII wieku. Historia Marianne która w wieku 17 lat traci oboje rodziców i majątek. Jaka przyszłość dla niej i jej brata, co przyniesie jutro. Akcja bardzo sprawnie napisana i bardzo wciągajaca. Jest i miłość i morderstwa, czarownica no i stary dwór. Całkiem dobra.

Całkiem ciekawa książka. Momentami wpadająca w klimat gotyckich powieści grozy...
Jak dla mnie okazała się trochę zbyt przewidywalna. Już w połowie domyśliłam się, kto jest mordercą. Ale i tak trzymała w napięciu.
Szybko się czyta, w sam raz na dłuższe popołudnie...

Zofia | 2015-03-03
Na półkach: 2015, Przeczytane, Audiobook
Przeczytana: 03 marca 2015

Dość ciekawy romans historyczny z wątkiem kryminalnym.

Paulina Markowska | 2013-08-06

Książkę czyta się dobrze. Była moją lekturą już jakiś czas temu, ale z tego co pamiętam to końcówka była zaskakująca, poza tym miało się przez większą część powieści wrażenie, że bohaterka jest "osaczana" nie tylko przez swojego męża, ale również przez jego rodzinę. Polecam.

bene | 2014-04-24
Przeczytana: 06 kwietnia 2014

Naprawdę klimatyczna książka. Czujemy się osaczeni razem z bohaterką która nie wie komu może zaufać.

Gabriela | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Świetna, lekka, trzymająca w napięciu, przyjemnie się czyta.

Gregory | 2013-10-01
Przeczytana: 15 września 2013

Książka jest godna polecenia dla wszystkich, to mogę stwierdzić bez najmniejszego wahania. Akcja powieści można powiedzieć zaczyna się od samego początku, nie robi się za bardzo zawiła, przez co łatwo i wciągająco się tą książkę czyta. Na końcu zaskoczy czytelnika przez co myślę, że nie bardzo się jest w stanie domyśleć całości przebiegu.

Anna | 2012-08-17

Książka dobra, lekko i szybko się ją czyta.

Jedna z lepszych, które napisała Susan Howatch.

Wiktoria | 2010-10-14
Przeczytana: 2007 rok

Wspaniała akcja. Polecam każdemu.

Właściwie niewiele trzeba mówić o tej książce. Fabuła jest nieskomplikowana i wciągająca. Całość ma bardzo przyjemny klimat.