Diabeł w sierpniową noc

Okładka książki Diabeł w sierpniową noc Susan Howatch
Okładka książki Diabeł w sierpniową noc
Susan Howatch Wydawnictwo: Książnica kryminał, sensacja, thriller
The Devil on Lammas Night
Książnica
2007-01-01
2000-01-01
978-83-250-0097-4
Urszula Grabowska
szatan romans tajemnica

Lektura, która może przysporzyć wiele radości, jednakże pod jednym warunkiem.
Już na samym wstępie, trzeba sobie założyć całkowite i bezdyskusyjne wejście w konwencję. I konsekwentnie się tego trzymać do samego końca :)
Powodów przyjemności jest kilka, a najważniejsze to:
- lekka, przystępna narracja, która sprawia, że szybko dajemy się wciągnąć w świat wykreowany przez autorkę
- bohaterowie, którzy są na tyle interesujący, że chce się o nich czytać; nie są to być może postaci bardzo dogłębnie zbudowane psychologiczne, bo też i nie taka jest forma tej historii, ale na pewno są wiarygodne, nie papierowe, a to mi tutaj zdecydowanie wystarczało. Mamy więc Nicole, z jej zawodem miłosnym i poszukiwaniem sensu istnienia; mamy Evana, idealistę, próbującego odnaleźć swoją drogę życiową. Mamy Jane i Benedykta, bezdzietne małżeństwo, a z tej dwójki szczególnie Jane zwraca uwagę swoim ciepłem i pewną taką "niedzisiejszością". Mamy Lizę, wytworną siostrę Jane i jej przeurocze bliźniaki Lucy i Timmy'ego. No i w końcu mamy Tristana Poole'a, charyzmatycznego lub diabolicznego (w zależności od tego kto patrzy i na ile jest spostrzegawczy),który staje na czele pewnego tajemniczego stowarzyszenia.
- fabuła, która oczywiście jest wydumana, nieprawdopodobna itp., ale tak przecież ma być, bo taka jest z założenia konwencja :) Całość jest prowadzona z odpowiednim wyczuciem, atmosfera powoli się zagęszcza, robi się coraz bardziej tajemniczo i groźnie, by doprowadzić do wielkiej kulminacji na koniec.

Polecam jako fajną rozrywkę, z lekkim przymrużeniem oka ;)
Ja bawiłam się wyśmienicie :)

Lektura, która może przysporzyć wiele radości, jednakże pod jednym warunkiem.
Jeśli ten warunek zostanie spełniony, nic nie będzie stało na przeszkodzie, żeby z prawdziwą przyjemnością zagłębić się w poznawanie tej opowieści....

Nie bardzo mogę nawet określić gatunek tej książki- horror, pastisz? Pani Susan pisze dużo lepsze powieści- ta to jakiś niewypał! Niby satanizm, niby romans, niby czary... słabiutka:(

Dawno już nie przeżyłam takiego rozczarowania książką!! Dlatego nie mogłam sobie odmówić napisania tej recenzji.

Uwielbiam książki pani Howatch, ale ta jest zdecydowanie najsłabsza.

Brak ciekawej historii, brak przyciągających, pociągających i ciekawych bohaterów, którzy zawsze byli wizytówką pani Howatch (zdecydowanie najbardziej pociągającym i najciekawiej przedstawionym był ten "czarny" charakter),brak jakiegoś określonego punktu, do którego powieść zmierza... Długo czekałam na jakiś przelomowy moment (tak bardzo upragniony),jednakże do ostatniej strony niestety go nie odkryłam.

Ogólnie daję (aż) 5 punktów ze względu na ciekawy wątek praktyk okultystycznych wpleciony w fabułę (Pani Howatch musiała włożyć dużo pracy i wiedzy w jego skonstruowanie, co zasługuje na uznanie).

Szczerze nie polecam, bo nie warto tracić czasu na tę pozycję!

Uwielbiam książki pani Howatch, ale ta jest zdecydowanie najsłabsza.

Bardzo przyjemnie się czytało

Bardzo przyjemnie się czytało

Książka jakiej mało. Warta tych 5 minut.

Książka jakiej mało. Warta tych 5 minut.

Nie pamiętam już kiedy kupiłam tą książkę. Długo leżała i właściwie mogłaby leżeć dalej. Diabeł, czarna magia, sytuacje paranormalne i elementy romansu. Czytało się lekko to czytałam, ale nie przepadam za taką tematyka. Jeden wieczór można poświęcić.

Książka ta bardzo przypadła mi do gustu, a mariaż wątków typowych dla religii wicca (oryginalny tytuł wiele podpowiada!) z satanizmem uważam za ciekawy.

Może nie jest to arcydzieło ale fajnie się czytało.

Może nie jest to arcydzieło ale fajnie się czytało.

Sekciarsko-paranormalna, te klimaty.

Sekciarsko-paranormalna, te klimaty.

Susan się nie popisała.

Susan się nie popisała.

• Kryminał
  • Domowa biblioteczka
  • Kryminał/Sensacja/Thriller
  • Romans

Dodaj cytat z książki Diabeł w sierpniową noc