Cashelmara

Wydawnictwo: Książnica
Cashelmara
saga rodzinna, romans
Sunniva

Saga rodzinna, której akcja, obejmująca trzy pokolenia, toczy się w drugiej połowie dziewiętnastego wieku w Irlandii, Anglii i Stanach Zjednoczonych. Cashelmara to majątek ziemski arystokratycznego rodu angielskiego de Salis. Biały dwór otoczony pięknym ogrodem w stylu włoskim, położony wśród soczystej zieleni, wzgórz i jezior Irlandii, mógłby być rajem na ziemi, dla wielu jednak staje się...

Cashelmara to majątek ziemski arystokratycznego rodu angielskiego de Salis. Biały dwór otoczony pięknym ogrodem w stylu włoskim, położony wśród soczystej zieleni, wzgórz i jezior Irlandii, mógłby być rajem na ziemi, dla wielu jednak staje się piekłem, gdy lord de Salis, utraciwszy żonę, ukochanego brata i córkę, szuka ukojenia w małżeństwie z młodszą od siebie o czterdzieści lat Amerykanką.
(tekst z okładki)

Marlena | 2014-08-02
Przeczytana: 28 lipca 2014

Susan Howatch napisała tą historyczną sagę w oparciu o życie Edwarda I, II i III - królów Anglii, przedstawiając „nowoczesny" wizerunek tych średniowiecznych bohaterów. Jest tutaj naprawdę coś dla każdego; intryga, dramat, romans, gwałt, morderstwo!
Koniec 19 wieku, Anglia i Irlandia w okresie Wielkiego Głodu, trzy pokolenia arystokratycznej rodziny. 6 rozdziałów a każdy opowiedziany przez innego narratora. Edward – Obowiązek, Marguerite – Wierność, Patrick – Lojalność, Sarah – Pasja, Maxwell Drummond – Ambicja, Ned – Zemsta. Nie mogę powiedzieć, że szczególnie podobał mi się jeden z bohaterów. Gdy zaczęłam czytać opowieść Edwarda na początku bardzo go lubiłam. Był zabawny, uroczy i całkiem sympatyczny. Ale kiedy zacząłem czytać opowieść Marguerite w drugiej części książki, widziałam Edwarda w zupełnie innym świetle. Podobnie mogę współczuć Patrickowi, kiedy czytam jego opowieść, ale go znienawidziłam, gdy czytam opowieść Sary. Podobała mi się każda z postaci, gdy czytałam ich...

tatiasza | 2014-07-11

Ciekawa...

Marta | 2011-10-20

Trochę się zawiodłam. Krótkie kryminały Howatch bardzo mi się podobały, saga dużo mniej.
Strasznie dużo bohaterów, wątków, za bardzo rozwleczona przez co się dłuży. Skróciłabym ją o połowę. Gdyby miała 300 stron, nie 700 - byłaby dobrą książką, a tak - jest przeciętną..

Anna | 2012-08-26

Bardzo lubię sagi. Takie długie, ciekawe opowieści przenoszą mnie w inny świat a jeżeli akcja toczy się w dawnych czasach (tak jak w tej opowieści w XIX w), wyobraźnia moja nie ma granic.

Ewa Sikora | 2010-08-14
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Najlepsza z powieści Susan. Piękna historia.

Ewa | 2014-11-04
Przeczytana: 22 października 2014

"Tania" i momentami wręcz absurdalna powieść, niestety nie udało mi się dobrnąć do jej końca.

kinga130 | 2010-11-16

Świetna saga

Krufek | 2013-02-08

Czytalam juz dosyc dawno temu ale to dobra saga jesli ktos lubi, ja lubie. Godna polecenia.

katarzyna12 | 2013-03-13

Lubię sagi rodzinne a ta właśnie taka jest. Opowiedziana przez głównych bohaterów.

Anna | 2013-03-16

Wstrząsająca historia lordowskiego rodu...
Wzruszają i zaskakująca.